وزیر دفاع بریتانیا: اوکراین آنگونه که باید، قدردان نیست، لندن که آمازون سفارش تسلیحات نیست

یورونیوز: بن والاس، وزیر دفاع بریتانیا گفت که کشورش برای اوکراین شرکت آمازونی برای دریافت سفارش تسلیحات نیست.

وزیر دفاع بریتانیا با اشاره به سفر سال گذشته‌اش به اوکراین و فهرست تسلیحات درخواستی کی‌یف گفت: « سال گذشته وقتی ۱۱ ساعت رانندگی کردم [و به کی‌یف رسیدم] لیستی بدستم دادند، به آن‌ها گفتم که من آمازون نیستم.»

وی تلویحا گفت که اوکراین آنگونه که باید، قدردان نیست و برغم آن که کمک بزرگی را از متحدان غربی دریافت می‌کند، اما روزبروز تسلیحات بیشتری طلب می‌کند.

وی در مصاحبه خود با تلویزیون اسکای نیوز افزود:«"توصیه من به اوکراینی‌ها این است که گاهی اوقات شما کشورها را متقاعد می‌کنید که ذخایر [تسلیحات] خود را فراموش کنند و بله، البته این جنگ، جنگی است که هدفی شرافتمندانه دارد و بله، ما می‌بینیم که شما نه فقط برای خودتان بلکه برای آزادی‌های ما هم می‌جنگید.»

بن والاس در ادامه با تأکید بر اینکه کی‌یف باید قدردان حامیانش باشد، به اوکراینی‌ها توصیه کرد که سیاستمداران شکاک در آمریکا و دیگر کشورها را برای دریافت ده‌ها میلیارد دلار کمک نظامی به اوکراین برای جنگ علیه روسیه متقاعد کنند.

وزیر دفاع بریتانیا در ادامه خواستار آموزش‌های بهتر برای سربازان اوکراینی شد تا میزان تلفات آن‌ها به حداقل برسد. او همچنین پیشنهاد ارائه یک برنامه آموزشی در بریتانیا را داد.

ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا و ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین با فاصله گرفتن از اظهارات آقای والاس، گفتند که کی‌یف همیشه سپاسگزار حمایت‌های بریتانیا بوده است.

آقای زلنسکی با کنایه گفت: «ما می‌توانیم صبح از خواب بیدار شویم و شخصاً از وزیر تشکر کنیم. ما از بریتانیا سپاسگزاریم.»

آقای سوناک هم با بیان اینکه مردم اوکراین هر روز برای زندگی و آزادی خود می‌جنگند، قول داد که به حمایت از «زلنسکی و مردمش» برای توقف جنگ ادامه دهد.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین بار دیگر تاکید کرد که بهترین تضمین امنیتی برای کشورش، «عضویت در ناتو» است.
+64
رأی دهید
-20

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  این دلقک با حماقتش گزک به دست آن یکی احمق داد و بدبختی مردم و مملکتش را برای دهه ها تضمین کرد! حالا قصد دارد جنگ جهانی راه بیندازد!!
  9
  33
  جمعه ۲۳ تیر ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  romano - تهران، ایران
  اتم رو دادید الان هر دو طرف براتون شاخ شدن. من اگه حکومت ملاها نبود و قدرتی داشتم داشتم بمب اتمی رو هدف اول ارتش در این طویله دنیا قرار میدادم. اینها ۳۰ سال پیش یک کاغذ دادن دست اینها که هروقت جنگ شد ما امنیت اوکراین رو تضمین میکنیم الان میگه قدردان باش. مثل این میمونه که شما به من پول قرض بدی وقتی میای بگی پولم رو بده میگم نمیشه میگی خوب خرج زن و بچم رو بده میگم بیا این دوزاری رو بگیر قدردان باش چقدر پول میخوای! ایران اگر بمب اتم نداشته باشه فردا همین طالبان و ترکیه و عراق و اسرائیل براش شاخ میشن. الان ترکیه داره ۴۰ تا سد میسازه جرات داری بهش دست بزن با ناتو باید مواجه بشی در همچین دنیای کثافتی با ارزشهای هپروتی لیبرال نمیشه آینده رو تضمین کرد (هرچند که دموکراسی برای کشوری مانند ایران مهمه).
  12
  16
  جمعه ۲۳ تیر ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  Hassan1479 - تهران، ایران

  آقای والاس ، جنگ با روسیه (دشمن مشترک )خرج دارد ، نیروی انسانی از اوکراین ، تسلیحات از شما .
  8
  31
  جمعه ۲۳ تیر ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  Hassan1479 - تهران، ایران
  سهم و وظیفه مردم اکراین و انگلیس را که خوب تقسیم کردی!؟ سهم خودت چیه؟ حمایت از جنگ و آشوب!؟ چقدر منو یاد هموطنانیکه خودشان جاشون امن بود و فریاد جنگ جنگ تا پیروزی رو سر میدادند می اندازی!!
  8
  8
  جمعه ۲۳ تیر ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  GORG AMERICAN - بالتیمور، ایالات متحده امریکا
  در انگلیس بین سال‌های ۱۷۸۰ تا ۱۸۵۰ اگر روزنامه را باز میکردی و آگهی فروش زنی را توسط همسرش می‌دیدی هیچ جای تعجبی نبود و در این سال‌ها بیش از ۳۰۰ مزایده رسمی فروش زن برگزار شد که زن با افسار به گردن یا کمر بر صندلی می ایستاد و همسرش افسار را نگه می‌داشت و در آخر با برنده مزایه ۳. نفری به بار می‌رفتند و طی مراسمی افسار زنش را به دست برنده مزایده میسپرد.در سال ۱۸۷۵ با وضع قانونی در پارلمان انگلیس پدیده فروش زن رو به افول گذاشت و در اوایل قرن بیستم کاملا محو شد و الان هم قرن ۲۱ است و آنجا هم همان جزیره بند انگشتی بریتانیا.و اوکراین و زلنسکی هیچ وقت مشابه این جملات فروشنده آمازون را نه از ایالات متحده و نه از کانادا و....نه حتی از چشم بادام‌ها ژاپن و کره جنوبی خواهند شنید
  2
  2
  جمعه ۲۳ تیر ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  solswe - مالمو، سوئد
  احتمالا دنبال بهونن که اوکراین و تقدیم کنن و از بروز جنگ بزرگتر جلوگیری کنن .
  0
  5
  جمعه ۲۳ تیر ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.