قوه قضاییه: کبودی روی بدن «پیمان گلوانی» در اثر بستن وی به تخت بیمارستان توسط پرسنل ایجاد شده

در حالی که خانواده پیمان گلوانی، جوان کشته شده اهل مهاباد، ۲۰ تیرماه از وجود آثار شکنجه بر پیکر فرزندشان خبر دادند و عکس‌های آن را در رسانه‌های اجتماعی منتشر کردند، خبرگزاری میزان وابسته به قوه قضائیه مدعی شد که این آثار و کبودی‌ها ناشی از بسته شدن او به تخت در بیمارستان است.

براساس ادعای خبرگزاری میزان به نقل از پزشکی قانونی، پیمان گلوانی در بیمارستان «بی‌قراری شدید روانی و حرکتی» داشته، به طوری که اجازه هیچگونه آزمایش و انجام سی‌تی‌اسکن مغز و قفسه سینه حتی با وجود تزریق آرامبخش را نداده و به همین دلیل کادر درمان، برای کنترل بیمار ناچار به بستن او به تخت بیمارستانی شده‌اند.

مهراب پوراکبر، دادستان عمومی و انقلاب اسلامی مهاباد نیز مدعی شده بود که «پیمان مام‌احمدی گلوانی» با اتهام «کلاهبرداری» بازداشت و علت مرگ او «بیماری مربوط به پلاسمای خون» بوده است.

پوراکبر همچنین گفته بود که آقای گلوانی «تا روز ۱۴ تیر» در زندان ارومیه بود و در آن روز «به علت بیماری» بستری شد اما ۱۸ تیر به دلیل شدت گرفتن بیماری فوت کرد.

اما دکتر محسن سهرابی، عضو سازمان پزشکان داوطلب کردستان و انجمن آیفا، ۲۰ تیرماه به بخش فارسی صدای آمریکا گفت: «آن چه در عکس‌ها دیدیم این است که پیمان گلوانی شکنجه شده» و او را «ممکن است با چیزی بسته باشند» چرا که «کبودی روی مچ پایش مشهود است.»

او با تأکید بر «شکستگی جمجمه» پیمان با استناد به شرح حالی که نزدیکان او داده‌اند افزود: «پیمان زیر شکنجه دچار کاهش سطح هوشیاری شده و به بیمارستان منتقل می‌شود و بعد از چند روز در آن‌جا فوت می‌شود.»

وب‌سایت «هه‌نگاو» نوشته بود که «مأموران امنیتی دلیل به کما رفتن» او را «سقوط از ارتفاع» اعلام کرده‌اند.

در گزارش‌های پیشین، پیمان گلوانی «فعال سیاسی کرد» معرفی شده که با اتهام «عضویت در یکی از احزاب» کرد در «بازداشتگاه اداره اطلاعات» ارومیه جان باخته است.

هم‌زمان با خاکسپاری پیمان گلوانی، جو امنیتی در شهر مهاباد حاکم بود و معترضان شعارهایی از جمله «زن زندگی آزادی» و «شهید نمی‌میرد» سر دادند.
+3
رأی دهید
-60

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  فرید1614 - بروکسل، بلژیک

  واقعا ننگ به شما چه اسمی میشه روی شما ادمکشها گذاشت که لجن ترین ایه های کتاب نفرین شده قران را در می اورید تا ادم بکشید ننگ بر شماها.
  1
  55
  ‌پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان

  این صیغه زادههای مردارپرست انقدر دروغ گفتن که حتی در دروغ هم ته کشیدن کارشون با جایی رسیده که باید دروغ ‌پرداز چینی و روسی استخدام کنند
  1
  47
  ‌پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  من یکی که باور باورم شد ! پرسنل بیمارستان پاهاشو به تخت بستند ، چشمش رو هم داروی بیهوشی اثر نکرد پزشک بیهوشی بیمارستان به ضرب مشت خواسته بیهوشش کُنه !! مال آقا خره تو دهن دروغگو ، خصوصاً اگر از مسئولین رژیم و قوه قضائیه باشه !
  0
  35
  ‌پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  گوش این بنده خدا رو چه جور به تخت بسته بودید که خون ازش جاری بود
  0
  31
  ‌پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دانای نادان - آمستردام، هلند
  تف تو ذات پلید و شیطانی خامنه یی
  0
  13
  ‌پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  Hassan1479 - تهران، ایران
  از ابتدای حکومت اسلامی کشتن مخالفین زندانی بصورت های مختلف انجام شده است ، از شیاف پتاسیم گرفته تا شکنجه و اعدام و پرت کردن از بلندی و جدیدا استفاده از داروهای روسی که زندانیان پس از آزادی خودکشی میکنند. این اعمال آیا جنایت علیه بشریت نیست ؟؟؟
  0
  8
  ‌پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.