تنها فرزند احمدرضا احمدی، در مراسم خاکسپاری پدرش بدون حجاب اجباری سخنرانی کرد

ماهور احمدی، تنها فرزند احمدرضا احمدی بدون حجاب اجباری در مراسم خاکسپاری پدرش سخنرانی کردرادیو فردا: ماهور احمدی،‌ تنها فرزند احمدرضا احمدی، شاعری که روز سه‌شنبه درگذشت، در مراسم خاکسپاری پدرش بدون حجاب اجباری سخنرانی کرد.

خانم احمدی روز پنج‌شنبه ۲۲ تیر در این مراسم که مقابل ساختمان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تهران برگزار شد، گفت که پدرش «هیچ‌ وقت نان سیاست را نخورد اما سیاسی‌ترین شعرها را سرود».

او افزود که مقام‌های جمهوری اسلامی احمدرضا احمدی را به اجبار از کانون بازنشسته کردند.
بر اساس گزارش‌ها، خانم احمدی علی‌رغم ممانعت مسئولان کانون از سخنرانی‌ در این مراسم، بر سخنرانی بدون حجاب پافشاری کرده است.

خبرگزاری‌های حکومتی در ایران در گزارش‌های خود از این مراسم، به بدون حجاب بودن ماهور احمدی اشاره‌ای نکردند.

خبرگزاری فارس فقط از قول دختر احمدی نوشت: «پدرم ایران را دوست داشت و با توجه به اینکه پیشنهادهای خوبی برای مهاجرت داشت اما ماند تا در دل خاک ایران دفن شود.»

در این مراسم دیگران از جمله آیدین آغداشلو، نقاش مطرح ایرانی نیز سخنرانی کردند.
احمدرضا احمدی، شاعر سرشناس ایرانی، روز سه‌شنبه ۲۰ تیرماه، در ۸۳ سالگی درگذشت. آقای احمدی در سال‌های اخیر بیمار بود و بارها برای درمان در بیمارستان بستری شده بود.

او که ۳۰ اردیبهشت ۱۳۱۹ در کرمان به دنیا آمد، از شاعران سبک موسوم به «موج نو» در دهه ۱۳۴۰ به شمار می‌‌رفت.

احمدی در سال ۱۳۸۵ به عنوان شاعر برگزیده پنجمین دوره جایزه شعر بیژن جلالی انتخاب شد و سه سال بعد نیز از سوی شورای کتاب کودک ایران به عنوان نامزد دریافت جایزه هانس کریستین اندرسن معرفی شد.
+59
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.