وزیر علوم مدعی است که «استانداردهای علمی» در مورد دانشجویان حشد الشعبی رعایت خواهد شد

 وزیر علوم جمهوری اسلامی می‌گوید مقررات در مورد اعضای حشد الشعبی «دقیقا مثل دانشجویان خارجی» رعایت می‌شودرادیو فردا: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دولت ابراهیم رئیسی در واکنش به بازتاب گسترده خبر پذیرش «دانشجویان حشد الشعبی» در دانشگاه تهران گفت که پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های ایران به روش‌های مختلف انجام می‌شود و مدعی شد که در ورود این دانشجویان «استاندارهای علمی» رعایت خواهد شد.

محمد زلفی‌ گل روز چهارشنبه ۲۱ تیر در جمع خبرنگاران گفت: «بحث ورود به دانشگاه برنامه خاص خود را دارد و بحث خروج و رعایت استانداردهای آموزشی برای فارغ التحصیلی هم شرایط خاص خود را دارد.»

یک مقام حشد الشعبی (بسیج مردمی)، گروه شبه‌نظامی مورد حمایت جمهوری اسلامی در عراق، روز ۱۸ تیر از توافق با دانشگاه تهران برای اعزام نیروهای خود به این دانشگاه تحت عنوان «دانشجو» و «برای تحصیل» خبر داد.

حسین موسوی بخاتی، معاون تعلیم و تربیت حشد الشعبی، در سفری که به تهران داشت، از «توافق و همکاری با دانشگاه تهران» خبر داد.

فرصت‌های تحصیلی در شرایطی به نیروهای حشد الشعبی عراق واگذار می‌شود که داوطلبان ایرانی برای ورود به دانشگاه‌های ایران با سختی‌های بسیاری مواجه‌ هستند.

آقای زلفی گل روز چهارشنبه در این مورد گفت: «دانشجویان منتسب به حشد الشعبی با همان قوانین مربوط به دانشجویان خارجی در دانشگاه تهران دانشجویان تحصیل خواهند کرد.»

وزیر علوم دولت سیزدهم در حالی از رعایت «استانداردهای علمی» در دانشگاه سخن می‌گوید که در ادامه صحبت‌هایش در توضیح حضور «کنکوری‌های متقلب» در دانشگاه گفت: «مجلس شورای اسلامی در این خصوص یک استفساریه داده که در آن آمده است، یکی از مواردی که در قانون برای شائبه تخلف وجود دارد، ویژه داوطلبان است نه دانشجویان، بنابراین آن‌هایی که سر کلاس حضور داشته و دانشجو بودند، شامل حال این موارد قانونی نمی‌شوند.»

او در این زمینه افزود که وقتی فردی به عنوان دانشجو در کلاس درس حاضر می‌شود، احضار و اخراج برای او «آثار اجتماعی و روحی-روانی» دارد.

با این حال آقای زلفی گل از فشار اجتماعی، روحی و روانی بر داوطبانی که به‌دلیل تقلب این داوطبان نتوانسته‌اند وارد دانشگاه شوند، سخن نگفت؛ همچنین دانشجویان به که به‌دلیل سرکوب‌های گسترده حکومت، از دانشگاه اخراج و یا با محرومیت‌های طولانی‌مدت روبرو می‌شوند.
+2
رأی دهید
-54

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  Jerusalem - بیت المقدس،اورشلیم، اسرائیل
  تحصیلات حوزه استاندارهای علم حیوانمداری، شاخه آخوندک ، تز خاممه ای.
  4
  18
  ‌چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  Munchen - مونیخ، آلمان
  حشد شعبی یک مشت چریک مزدور عرب و افغان هستند که از رژیم جیره میگیرند بجنگند.مشابه گروه واگنر در روسیه.معلوم نیست این اراذل اوباش تروریست رو برای چی به ایران‌ و دانشگاه کشوندند،احتمالا برای سرکوب و برخورد با دانشجویان ایرانی که دیگه به حجاب و اسلام ننگین اعتقادی ندارند.
  0
  10
  ‌چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ادوینو - گوالف، کانادا
  اگه شما راست میگید اون دانشجویکه رتبه ۱۷۵ هزار که در رشته پزشکی حالا با چه معیاری قبول شده را برسی کنید اصلا شما فهم از استاندارد دارید راستی آزمایی حشدالشعبی تروریست پیشکش .
  0
  7
  ‌چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن
  منظورش استاندار توانائیهای سرکوب دانشجویان ایرانی توسط وحوش حشدالشبیست !
  0
  10
  ‌چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.