تعلیق مجری بی بی سی به اتهام «دریافت عکس‌های جنسی در ازای پرداخت پول»

بی بی سی: بی‌بی‌سی می‌گوید یک مجری مرد این سازمان که نامش فاش نشده است و گفته می‌شود هزاران پوند به یک نوجوان در ازای تصاویر جنسی پرداخت کرده، از کارش تعلیق شده است.

مشخص است که بی بی سی علاوه بر تحقیقات خود با پلیس هم در تماس بوده است.

تیم دیوی، مدیر کل بی‌بی‌سی در ایمیلی که برای کارکنان بی‌بی‌سی ارسال شده، تکرار می‌کند که بی‌بی‌سی این اتهامات را «بشدت جدی» می‌گیرد.

او همچنین در ایمیل داخلی دیگری، می‌افزاید: «طبق قانون، افراد حق دارند انتظار معقولی از حفظ حریم خصوصی‌شان داشته باشند.

مدیر کل بی‌بی‌سی می‌افزاید:« همچنین می‌خواهم کاملاً صریح بگویم که شایعات بی‌اساسی که در اینترنت درباره برخی از استعدادهای ما (ستاره‌های بی‌بی‌سی) منتشر می‌شود را کاملاً محکوم می‌کنم.

آقای دیوی همچنین گفته که «ما با خانواده‌ای که در گزارش‌های رسانه‌ها به آن اشاره شده است در تماس هستیم. می‌خواهم به شما اطمینان دهم که ما به سرعت در حال کار برای اثبات حقایق و اطمینان از رسیدگی منصفانه و دقیق این مساله هستیم.»

بی‌بی‌سی همچنین در بیانیه‌ای گفت: این مجموعه شرایط پیچیده و سریعی است و بی‌بی‌سی در سریع‌ترین زمان ممکن برای اثبات حقایق به منظور اطلاع‌رسانی مناسب و گام‌های بعدی مناسب تلاش می‌کند. مهم است که این مسائل به طور منصفانه و با دقت رسیدگی شود.

بی‌بی‌سی در این بیانیه همچنین گفت : این سازمان برای اولین بار در ماه مه از شکایتی مطلع شد. اتهامات تازه‌ای در روز پنجشنبه وارد شد که ماهیت متفاوتی داشت و علاوه بر پرس و جوهای خودمان، طبق پروتکل هایمان با مقامات خارج از بی‌بی‌سی نیز در تماس بوده ایم.

یش از اعلام بی‌بی‌سی در مورد تعلیق این مجری مرد، لوسی فریزر، وزیر فرهنگ بریتانیا گفته بود که با مدیرکل بی‌بی‌سی در این باره صحبت کرده است.

او در توییتی نوشت: «من با تیم دیوی، مدیر کل بی‌بی‌سی درباره اتهامات عمیقا نگران‌کننده یکی از مجریان آن صحبت کرده‌ام. او به من اطمینان داد که بی‌بی‌سی به سرعت و با حساسیت در حال تحقیق است.»

خانم فریزر افزود: «با توجه به ماهیت اتهامات، مهم است که اکنون به بی‌بی‌سی فرصت داده شود تا تحقیقات خود را انجام دهد، حقایق را مشخص کند و اقدامات لازم را انجام دهد.»

این تحولات تازه بعد از آن صورت می‌گیرد که این مجری مرد بی‌بی‌سی امروز با اتهامات تازه‌ای از سوی روزنامه سان مواجه شده بود.

در اتهامات تازه مادر این نوجوان به روزنامه سان گفت عکس‌هایی از این مجری بی‌بی‌سی در دست است که او را با لباس زیر نشان می‌دهد که «آماده است تا فرزندش بدن خود را به او نشان بدهد.»

مشخص نیست که این جوان در آن زمان چند ساله بوده است، اما روزنامه سان ادعا کرده است که زمانی که این مجری بی‌بی‌سی شروع به پرداخت پول به او کرده این نوجوان ۱۷ سال داشته است.

این اتهامات که اولین بار توسط روزنامه سان در روز جمعه گزارش شد، این است که مجری بی‌بی‌سی در یک دوره سه ساله ۳۵ هزار پوند برای این عکس‌های جنسی پول پرداخت کرده است.

مادر این جوان به روزنامه سان گفت که فرزندش که اکنون ۲۰ ساله است، از پول مجری برای تامین هزینه مصرف کوکائین‌اش استفاده کرده است.

این روزنامه روز شنبه در گزارشی نوشت که مادر این جوان گفته که اگر پرداخت های ادعایی ادامه پیدا می‌کرد، فرزندش «تا حالا مرده» بود.

روزنامه سان نوشته که خانواده این جوان در نوزده ماه می به بی‌بی‌سی شکایت کردند.

اما خانواده او از اینکه با وجود این شکایت این مجری بی‌بی‌سی همچنان روی آنتن مانده بود و برنامه اجرا می‌کرد، سرخورده شدند و به این روزنامه مراجعه کردند، اما گفتند که برای این داستان پولی نمی‌خواهند.

سخنگوی بی‌بی‌سی روز جمعه گفت: «ما با هرگونه اتهامی بسیار جدی برخورد می‌کنیم و فرآیندهایی برای مقابله فعالانه با آن‌ها داریم.

او در ادامه افزود: «به عنوان بخشی از پیگیری، ما در صورت دریافت هرگونه اطلاعاتی که نیاز به بررسی بیشتر داشته باشد، اقداماتی در این زمینه انجام خواهیم داد. اقداماتی که شامل تلاش برای صحبت با کسانی است که در این زمینه با ما تماس گرفته‌اند. سعی می‌کنیم جزئیات بیشتری را در این زمینه جویا شویم. در صورت عدم دریافت پاسخ به تلاش‌هایمان یا عدم دریافت تماسی در این زمینه، ممکن است توانایی ما برای پیگیری این قضیه محدود شود اما این به معنی توقف روند تحقیقات ما نیست.»

سخنگوی بی‌بی‌سی تاکید کرد: «اگر در هر مقطعی، اطلاعات جدیدی از جمله از طریق روزنامه‌ها منتشر یا ارائه شود، مطابق با فرآیندهای داخلی، به درستی مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.»

اما سؤالات جدی برای بی‌بی‌سی در مورد اینکه چه تحقیقاتی انجام شده است، بی‌پاسخ مانده‌اند، زیرا اعضای خانواده می‌گویند که به این سازمان هشدار داده‌اند.

کارولین دیننایج، نماینده ارشد محافظه‌کار و رئیس کمیته فرهنگ، رسانه و ورزش بریتانیا، گفت: «این مساله حیاتی است که شرکت‌های تلویزیونی سیستم‌ها و فرآیندهای مناسبی را داشته باشند، تا اطمینان حاصل کنند که ستاره‌هایشان از قدرت و نفوذی که بر زندگی و حرفه‌ دیگران دارند، سوء استفاده نکنند.»

او افزود که بی‌بی‌سی تحت فشار است تا «این آخرین ادعاها را به سرعت بررسی کند و توضیح دهد که از زمانی که این موضوع برای اولین بار در ماه مه مطرح شد، چه اتفاقی افتاده است.»

پیش از این، پریتی پاتل، وزیر کشور سابق بریتانیا، پاسخ بی‌بی‌سی را «مضحک» خوانده بوده و خواستار «تحقیقات کامل و شفاف» در این مورد شده بود. او بی‌بی‌سی را متهم کرد که به سازمانی تبدیل شده که «پاسخگو» نیست.

این مجری قرار نیست در آینده نزدیک روی آنتن برود، اما گفته نشده که آیا او به طور رسمی تعلیق شده یا نه.

آیا برداشتن این مجری از روی آنتن باید زودتر اتفاق می‌افتاد، آیا تحقیقات باید دقیق‌تر انجام می‌شد، و آیا این برای سایر مجریان بی‌بی‌سی که هیچ ربطی به این ماجرا نداشته‌اند، منصفانه بوده که خود را در معرض شایعات نادرست ‌بینند؟ این‌ها از جمله پرسش‌های دیگری هستند که بی‌بی‌سی با آن‌ها روبه‌رو شده است.

در پی اولین گزارش سان در مورد این ماجرا، بعضی از مجریان بی‌بی‌سی از جمله رایلان کلارک، جرمی واین، نیکی کمپبل و گری لینکر، در رسانه‌های اجتماعی اعلام کردند که ستاره مورد بحث آنها نیستند.
+8
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  فرید1614 - بروکسل، بلژیک
  کل بی بی سی تجاوزگره با رسانه پروپاگاندا خودش مرتب در حال تجاوز به مردم ازادیخواهه
  0
  12
  دوشنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۲ - ۰۷:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.