واکنش تسنیم به مرغ کیلویی ۱۰۰ هزار تومانی: عجیب نیست

 گزارش‌ها حکایت از عرضه غیررسمی مرغ در برخی از مناطق تهران دارد.صدای آمریکا: خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران در واکنش به افزایش قیمت مرغ به بیش از ۱۰۰ هزار تومان آن را قابل پیش‌بینی دانست و نرخ مرغ در یکسال گذشته را دستاورد دولت رئیسی عنوان کرده است.

این خبرگزاری در گزارشی با عنوان « مقصر مرغ ۱۰۰ هزار تومانی کیست؟» نوشت که آنالیز قیمتی مرغ در سال ۱۴۰۱ به خوبی نشان می‌دهد که با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، انتظار افزایش قیمت مرغ تا ۱۰۰ تومان وجود داشت.

تسنیم تاکید کرده که قیمت مرغ در ماه‌های گذشته افزایش یافته و تا هر‌کیلوگرم ۱۰۰ هزار تومان رسید اما با مداخله دولت قیمت این محصول کاهش یافت و در حال حاضر نرخ این محصول دوباره افزایش یافته است.

پرویز فروغی، دبیر کانون مرغداران گوشتی کشور درباره دلایل افزایش قیمت مرغ گفت: «عرضه مرغ در بازار کاهش یافته و با کمبود مرغ در بازار مواجه هستیم به همین خاطر قیمت مرغ نیز در بازار افزایش یافته است.»

خبرگزاری تسنیم در همین رابطه تاکید کرده که بعد از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی برخی از تولیدکنندگان سرمایه در گردش لازم برای تولید را ندارند و به همین دلیل تولید را متوقف کرده‌اند یا با ظرفیت پایینی تولید می‌کنند.

این خبرگزاری مدیران اسبق اقتصادی و در لفافه رئیس سابق بانک مرکزی را مقصر آشفتگی بازار مرغ معرفی کرده و نوشته است که مقصر اصلی قیمت‌های نامتعارف در بازار مرغ، حذف حساب نشده ارز ترجیحی در راستای سیاست‌های تعدیل اقتصادی بوده و با وجود هشدارها در مورد تبعات این اقدام، مسئولان وقت در تیم اقتصادی دولت به ابعاد مختلف موضوع مثل بحران سرمایه در گردش ناشی از ۷ برابر شدن هزینه تامین نهاده توجه نکرده‌اند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده در ایران با افزایش قیمت مرغ به ۱۰۰ هزار تومان؛ توزیع این ماده غذایی نیز با چالش روبه‌رو شده است. بر همین اساس خبرگزاری «فارس» هفته پیش از توزیع مرغ در صندوق عقب خودرو و وانت‌بار خبر داد. به نوشته این خبرگزاری اصرار بر قیمت مصوب و ترس از جریمه تعزیراتی، فروشندگان را به عرضه مرغ در خارج از چرخه معمول خود کرده است.
+46
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  وقتیکه یک سیستم غلط است با خودش همه چیز را به بالا و پائین می کشد. وقتی توقع تمام کارگران و کارمندان به اضافه شدن حداقل 15 درصد دستمزد است. چون این شکوفائی اقتصادی در هیچ کجای دنیا یافت نمیشود لاجرم دولت دائما اسکناس چاپ کرده و بصورت تصاعدی قیمت ها هم بالا میرود
  3
  35
  شنبه ۱۷ تیر ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  بهیچ عنوان عجیب نیست ، چون حکومت ولایت علیل و دولت فرمانبردار همه و همه در اوج بی لیاقتی و فساد و غارت منابع مملکتند ، و اگر غیر از این بود عجیب مینمود ! بیش از چهار دهه از این حکومت ننگین و خبیث و فاسد و جنایتکار میگذره کِی و کجا و چه چیزی بوده که قیمتش به مرور بالا و بالاتر نرفته باشه و یا تا اندازه ای ثابت باقی مونده باشه !!؟ اینها همه نهایت بی لیاقتی و فساد نهادینه حکومت اسلامیست که از دیدش ، مردم با گوسفند فرقی ندارد و باید اونچه را که سختی و بیچارگی و ذلت هست براشون مهیا کرد !! داشته باش که برای پائیز ، مرغ به کیلویی صدو پنجاه هزار تومن برسه !!
  3
  28
  شنبه ۱۷ تیر ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.