جمهوری اسلامی ۲ متهم حمله به شاهچراغ را اعدام کرد

به گزارش ایسنا، بامداد امروز ۲ نفر از عاملان حمله به حرم شاهچراغ اعدام شدند.

سحرگاه شنبه ۱۷ تیر، حکم اعدام دو تن از عوامل حمله تروریستی به حرم مطهر شاهچراغ (ع) در شیراز اجرا شد.

سحرگاه شنبه ۱۷ تیر، حکم اعدام دو تن از عوامل اصلی حمله تروریستی به حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)، در ملاء عام با حضور دادستان مرکز فارس، شماری از مسئولان قضایی و انتظامی و جمعی از مردم و خانواده‌های قربانیان، اجرا شد.

احکام اولیه اعدام دو تروریست یاد شده، سال گذشته بعد از طی مراحل دادسرا و دادگاه، در روزهای پایانی سال گذشته صادر شده بود و بعد از اعتراض وکلای متهمان، دیوان عالی کشور این احکام را تائید و برای اجرا ابلاغ کرده بود.

به گفته رئیس کل دادگستری فارس، این دو نفر در حمله تروریستی به حرم شاهچراغ(ع)، نقش مستقیم و اثرگذار داشتند.

حجت‌الاسلام سیدکاظم موسوی تاکید کرد: رسیدگی به پرونده این حادثه تروریستی به شکلی کاملا دقیق، قانونی و عادلانه انجام و احکام صادره نیز در بالاترین مرجع قضایی تائید شده است.

به گزارش ایسنا، غروب چهارم آبان سال ۱۴۰۱، حمله تروریستی به حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع)، منجر به شهادت ۱۳ تن و زخمی‌شدن ۲۵ زائر و مجاور و خادم آن آستان مقدس شد. عامل اصلی این حادثه، همان زمان در درگیری با ماموران انتظامی و امنیتی مجروح و در بیمارستان علیرغم تلاش پزشکان، کشته شد.
+12
رأی دهید
-57

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  چرا رسیدگی به پرونده این حادثه تروریستی به شکلی کاملا دقیق، قانونی و عادلانه انجام و احکام صادره نیز در بالاترین مرجع قضایی تائید شده است؟ به خاطر اینکه این دو در جای متهم نشستن هردو از برگزیدان نیروهای امنیتی نظام بودن و ان جنایات شاه چراغ را به این دونفر انجام دادن, تا بگویند کار مخالفان نظام بوده برای درست کردن سناریو و نمایش مظلوم نمای و بعد بهانه برای سرکوب کردن معترضان و مخالفان داشته باشند. ایا این دونفر خانواده ندارن که هیچ کس خود را صاحب انها نمیکند؟ این جور انسانها را اگاهانه برای چنین جنایتهای انتخاب میکنن که طرحشان را با انها انجام دهند و بدونه هیچ سروصدای بعد انها را یا به مراجع قضایشان بسپارند تا ازبینشان ببرند یا به نوع دیگری سر به نیستشان کنن. دوستی میگفت از یکی از فامیل که از نیروهای اطلاعاتی و امنیتی نظام بود پرسیدم ایا به نظر شما دولت جمهوری اسلامی رفتنی است جوابم را داد این دولت را چون اخوند جماعت ریاستش را در اختیار دارد و نیروی سپاه مزدوریش را میکند رفتنی نیست چون هر کلک و حقه جنایتکارانه را انجام میدهند برای فریب و سرکوب مردم برای سرپا ماندان جمهوری اسلامی.
  3
  30
  شنبه ۱۷ تیر ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.