ایران می‌گوید با «حکم قضایی» در تعقیب نفتکش ریچموند در خلیج فارس بودند

بی بی سی: در پی گزارش نیروی دریایی آمریکا مبنی بر اینکه مانع توقیف دو نفتکش تجاری توسط ایران شده است، سازمان بنادر و دریانوردی در ایران تایید کرده است که نیروی دریایی ارتش ایران با «حکم قضایی» قصد توقیف یکی از این نفتکش‌ها را داشته است.

در این بیانیه که صبح امروز، پنجشنبه منتشر شد آمده که نفتکش ریچموند ویجر با پرچم باهاما با یک شناور ایرانی برخورد کرده ولی «بدون توجه به قوانین بین‌المللی به راهش ادامه داده است.»

ایران می‌گوید که ۵ نفر از خدمه شناور ایرانی مصدوم شدند.

سازمان بنادر ایران می‌گوید: «پس از صدور حکم قضائی، توقیف نفتکش متخلف به نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به عنوان ضابط قضایی در دستور کار قرار گرفت صبح چهارشنبه نفتکش متخلف، شناسایی شد ولی بی توجه به هشدارها و اخطارهای ناو نیروی دریایی ارتش و با تغییر مسیر خود، وارد آبهای سرزمینی کشور عمان شد.»

دیروز، نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که توانسته با مداخله خود در دریای عمان مانع از توقیف دو نفتکش تجاری به دست نیروهای ایران شود.

شرکت انرژی آمریکایی شورون درباره تلاش ایران برای توقیف نفتکش‌ها گفته بود یک مورد به نفتکش بزرگ ریچموند مرتبط بوده و تمامی خدمه این کشتی سالم هستند.

به گفته تیموتی هاوکینز، سخنگوی ناوگان پنجم آمریکا کشتی ایرانی در تلاش دوم خود برای توقیف این نفتکش، اقدام به تیراندازی کرد.

جزئیات مرتبط با کشتی دوم در این رویارویی هنوز روشن نیست.
+13
رأی دهید
-44

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۳
  Butler - سیدنی، استرالیا

  آخه یه چیزی بگید باورمون بشه ، حکم قضایی با این سرعت در ایران نداریم که ، کم کم شش ماه باید منتظر باشه تا حکم صادر بشه به یاد مثالی در این باره که میگه . خالی بندان در جهان صنعتگراند .. ک.. ما نیستند ولی خیلی خر اند
  2
  30
  ‌پنجشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  پفیوزها همچین میگن حکم قضائی که آدم فکر میکنه ، حکم دیوان داوری لاهه یا از طرف شورای قضایی سازمان ملل یا امثالهم حکم اومده !! حکم قضایی شما آدمخوارهای جنایتکار بی ناموس و بی شرف از همون سوراخ خلای بد بو و متعفن قوه قضائیه در میاد که احکام فله ای و خارج از مشی قانون و عدالت هر سال چند صد بیگناه رو اعدام و ده ها هزار نفر رو بخاطر انتقاد و عقیده شخصی با پرونده سازی به زندانهای طویل المدت و ناعادلانه محکوم میکنه. !! بر ذات ابلیس وارتون لعنت که بویی از انسانیت نبردید !
  2
  37
  ‌پنجشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  همه میدونن که شما دنبال بهانه هستید تا گروگان بگیرید پس بیخودی ننه من غریبم بازی نکنید!
  2
  32
  ‌پنجشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.