تائید حکم اعدام عباس دریس، معترض آبان ۹۸

عباس دریس همراه با فرزندانشدویچه وله: وکیل عباس دریس خبر داد که حکم اعدام موکلش در دیوان عالی کشور تایید شده است. عباس دریس در اعتراضات آبان ۹۸ در ماهشهر دستگیر شد. گفته شده او شاهد به آتش کشیدن نیزار ماهشهر بوده است.

فرشته تابانیان وکیل عباس دریس در توییتر خبر داد که حکم اعدام موکلش در دیوان عالی کشور تایید شده است. او نوشته تقاضای اعاده دادرسی خواهد داد.

این حکم به وکیل نیز ابلاغ نشده و او تنها به دلیل حضور در دادگاه انقلاب ماهشهر از این حکم مطلع شده است.
عباس و محسن دریس، دو برادر ساکن شهرک چمران ماهشهر هستند که در جریان اعتراضات آبان ۱۳۹۸ به فاصله یک هفته از یکدیگر بازداشت شدند. اتهام این دو برادر قتل عمد فردی به نام صیادی از نیروهای یگان ویژه و همچنین محاربه به دلیل استفاده از سلاح و شلیک با آن قید شده بود.

مهرماه سال گذشته فرشته تابانیان وکیل این دو معترض خبر داد که محسن دریس از اتهامات وارده تبرئه شده اما برای عباس حکم اعدام به اتهام محاربه صادر شده است.

به گفته وکیل این دو برادر، همسر عباس دریس با شنیدن خبر صدور حکم اعدام او دچار سکته مغزی شد و به فاصله یک هفته درگذشت.

در شبکه‌های اجتماعی از عباس دریس به عنوان شاهد به آتش کشیدن نیزار ماهشهر در جریان اعتراضات سال ۹۸ نام برده شده است.

در جریان این واقعه مردم معترض ابتدا جاده منتهی به پتروشیمی را بستند. سپس با حمله نیروهای نظامی به نیزار پناه بردند و نیروهای امنیتی در داخل نیزار مردم را به گلوله بستند. در اثر این گلوله‌باران نیزار آتش گرفت و عده زیادی جانشان را از دست دادند.
+5
رأی دهید
-37

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  خدا شاه میهن - ایروان، ارمنستان

  متاسفانه ما مردم ایران همگی در هر کجای دنیا که باشیم از بی غیرت ترین مردمان روی کره خاکی هستیم. نمونه ما وجود ندارد، با انقلاب سال ۵۷ حماقت ما در تاریخ ثبت شده است. با سکوت ما در برابر این دژخیمان و با بی تفاوتی ما در برابر این اعدامها ثبت شده است. متاسفانه باز این پدر را میکشند و ما باز مهر بی غیرتیمان را پر رنگ تر میکنیم، فقط و فقط با بی تفاوتی و سکوتمان به اعدام عزیزانمان. باشد که اعدام نوبت من و ما و شما باشد، و سکوت و بی تفاوتی از بقیه.. قشر خاکستری، خاک بر سرتان، خاک بر سرتان، خاک بر سرتان بی غیرتان عالم
  2
  48
  ‌سه شنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  مردم نگذارید مزدوران ضحاک علی خون جوانان و مردم ایران را برای مارهای که در درون این کثافت بی ارزش عقده ای جنایتکار ضحاک علی خامنه ای هستند, اعدام کنن ! این بچه ها گناهشان چی هست که بی مادر و پدر بزرگ شوند ؟ لعنت بر ما ایرانیان که در برابر جنایتهای نظام اخوندی سکوت کنیم . مردم وضع بدین منوال پیش برود و بر علیه جنایتها و بی کفایتهای اقتصادی که نظام اخوندی در سراسر ایران گسترش داده است اعتراض نکنید و از خانه هایتان بیرون نیاید تا برعلیه وضع موجود تظاهرات بکنید , خاطر جمع باشید رژیم اخوندی هم اعدامها را بیشتر میکند و هم شاهد طلف شدن مردم خواهیم بود بخاطر اوضاع بد اقتصادیشان !
  1
  11
  ‌سه شنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.