بازداشت برادر کوچکتر سردار پاشایی (ورزشکار مخالف جمهور اسلامی) در ایران

پیش از این نیز پدر و مادر این ورزشکار مخالف جمهوری اسلامی از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده بودندرادیو فردا: سردار پاشایی، قهرمان پیشین کشتی فرنگی جهان و مربی سابق تیم ملی که در خارج از ایران زندگی می‌کند، از بازداشت برادر کوچک خود در ایران خبر داد.

او روز دوشنبه، ۱۲ تیرماه، در توئیتی نوشته که برادرش، سامان که قهرمان سوم کشتی نوجوانان جهان است، بازداشت شده است.

نهادهای امنیتی و نظامی جمهوری اسلامی سال‌ها است که با احضار و بازداشت خانواده‌های کنشگران سیاسی و مدنی هم‌چنین روزنامه‌نگاران ایرانی خارج از کشور، فشار بر این فعالان را دنبال می‌کند.

این مسئله در هفته‌های اخیر در رسانه‌‌ها و شبکه‌های اجتماعی انعکاس زیادی داشته است.
در یکی از این موارد فریبا بلوچ، فعال حقوق زنان، از بازداشت پسر و برادر خود خبر داد.

خانم بلوچ بامداد پنج‌شنبه، یکم تیر، در حساب کاربری خود در اینستاگرام نوشت که جمهوری اسلامی پسر و برادرش را «بدون هیچ دلیلی و فقط به‌خاطر فعالیت‌های او گروگان گرفته است».

سردار پاشایی، قهرمان پیشین کشتی فرنگی جهان، و مربی سابق تیم ملی که والدینش درگذشته‌اند، در توئیت روز دوشنبه خود اضافه کرد: «خوشحالم که دیگر در این دنیا نیستند تا بیش از این از دست یک حکومت ترسو رنج بکشند».

پیش از این نیز پدر و مادر این ورزشکار مخالف جمهوری اسلامی از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند.

در داخل کشور نیز خانواده‌های کشته‌شدگان دوره‌های اعتراضات و فعالان سیاسی-مدنی بازداشت‌شده تحت فشار قرار دارند.

در تازه‌ترین مورد علاوه بر پدر، مادر و خواهر ابوالفضل آدینه‌زاده، نوجوان کشته‌شده در اعتراضات، همه بستگان این خانواده برای جلوگیری از برگزاری مراسم تولد برای او بازداشت شدند.

با این حال مقامات جمهوری اسلامی همواره اتهامات امنیتی را به عنوان دلیل بازداشت اعضای خانواده فعالان مدنی، زندانیان سیاسی، روزنامه‌نگاران و قربانیان اعتراضات مطرح و ارتباط میان بازداشت این شهروندان با فعالیت‌های اعضای خانواده‌شان را انکار کرده‌اند.
+21
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.