پیام موساد به فرماندهان سپاه پاسداران و رژیم ایران

دیوید بارنئا، رئیس موساد، در کنار رئیس شین بت در مراسمی در تل‌آویو. رادیو فرانسه: "فردی ایتان" مدیر اندیشکده "مرکز امور عمومی و دولتی" در اورشلیم با انتشار مطلبی در سایت اینترنتی این اندیشکده به دستگیری و بازجویی یک مأمور سپاه پاسداران در ایران توسط موساد پرداخته و گفته است که این رویداد نشان می‌دهد که سرویس های اطلاعاتی و امنیتی اسرائیل در درون رژیم آیت‌الله‌ها مستقر شده‌اند.

به گفته "فردی ایتان" مأموران موساد موفق شدند در داخل خاک یک "کشور دشمن و در زمان واقعی" یک آدمکش حرفه‌ای را دستگیر و درباره کل طرح ترور از او بازجویی کنند و مهمتر از همه درباره همکاران خارجی و طراحان ترور در ستاد مرکزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اسم و مشخصات اطلاعات مبسوطی به دست آورند.

مدیر اندیشکده اسرائیلی سپس افزوده است که انتشار ویدیوی بازجویی و اعترافات عضو سپاه پاسداران اقدام نادری از سوی موساد است  و در عین حال حاوی یک پیام روشن و بدون ابهام به رژیم ایران و به ویژه به فرماندهان سپاه پاسداران است. این پیام به گفته "فردی ایتان" عبارت از این است : "همگی شما در تیررس ما هستید."

در سال ٢٠١۸ موساد با سرقت آرشیو برنامه اتمی ایران توانایی فوق‌العاده خود را در داخل این کشور به نمایش گذاشت. به گفته "فردی ایتان" از این پس موساد شناخت عمیقی از روش‌ها و سازوکارهایی دارد که به این سازمان امکان طرحریزی عملیات و اجرای آنها در داخل ایران را می‌دهند. او گفته است که از سال ٢٠١٢، از زمان حمله حکومت ایران به جهانگردان اسرائیلی در بلغارستان، جمهوری اسلامی ایران در تمام تلاش‌های خود برای حمله به شهروندان اسرائیلی با شکست روبرو شده است و از آن زمان تاکنون موساد ده‌ها طرح تروریستی حکومت ایران را در سرتاسر جهان به ویژه در استانبول، مرکز حماس و سازمان اخوان المسلمین، با شکست روبرو کرده است.  

پنجشنبه گذشته، بیست و نهم ژوئن، سازمان جاسوسی اسرائیل، موساد، با انتشار ویدیویی از دستگیری و بازجویی و اعترافات یک ایرانی به نام یوسف شهبازی عباسعلی‌لو  خبر داد که قصد داشته یک اسرائیلی را در قبرس به قتل برساند. در این بازجویی مأمور ایرانی اعتراف می‌کند که برای اجرای طرح ترور شهروند اسرائیلی دستورات مشروح و سلاح را از سپاه پاسداران دریافت کرده است.

موساد سپس تصریح کرده بود که در پرتو اطلاعات به دست آمده از یوسف شهبازی عباسعلی‌لو، سرویس‌های اطلاعاتی قبرس توانستند طی عملیاتی یک سلول تروریستی را در این کشور کشف و منهدم کنند.   
+52
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.