نخست‌وزیر آلبانی: کشور ما «جبهه جنگ» جمهوری اسلامی و مجاهدین خلق نخواهد شد

 تصویری از تجمع طرفداران مجاهدین خلق. آرشیوصدای آمریکا: نخست وزیر آلبانی گفت اگر مجاهدین خلق می‌خواهد علیه حکومت ایران مبارزه کند، باید آن کشور را ترک کند.

ادی راما، در مصاحبه‌ای با اشپیگل آلمان گفت کشورش خشم مجاهدین از حکومت ایران را درک می‌کند و مجاهدین خلق هم حق دارد که برای آزادی خود بجنگد، اما آلبانی نمی‌خواهد به جبهه این جنگ تبدیل شود.

به گفته ادی راما، مجاهدین خلق توافقات اولیه را نقص کرده‌اند و از خاک این کشور علیه حکومت ایران حملات سایبری انجام داده‌اند.

اواخر خرداد پلیس آلبانی با دستور دادستانی این کشور وارد کمپ اشرف ٣ شدند که باعث ایجاد درگیری بین ساکنان این کمپ و نیروهای پلیس شد.

روزنامه «آلبانی دیلی نیوز» به نقل از رسانه‌های محلی خبر داده بود که پلیس تمامی خودروهای خروجی از این اردوگاه را کنترل می‌کند.

در این خبر به دلیل اقدام پلیس آلبانی اشاره نشده بود.

پیش از آن، در روز ۳۰ خرداد نیز صدها پلیس آلبانی بر اساس دستور دفتر دادستانی ویژه این کشور، برای آنچه «بازرسی» نامیده شد، وارد این پایگاه شده بودند.

به گزارش بخش آلبانیایی صدای آمریکا به نقل از اطلاعیه پلیس، این عملیات با «هدف بررسی دقیق تمام فضاهای داخلی و دفاتر انجام شد.»

این گزارش می‌گوید: «دستور این بازرسی‌ها به ظن وجود سازماندهی حملات سایبری علیه کشورهای دیگر داده شد.»

در این حال، بر اساس بیانیه شورای ملی مقاومت ایران، در پی این عملیات، علی مستشاری، از اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران، کشته شد و بیش از ۱۰۰ تن نیز در اثر گاز فلفل مصدوم شدند.

در این میان، وزارت کشور آلبانی، سازمان مجاهدین خلق ایران را به نقض توافقنامه استقرار اعضایش در این کشور متهم کرده بود.

به گفته این وزارت‌خانه، «تصمیم دادگاه، نتیجه مستقیم اقداماتی است که به طور مستقیم، نقض توافق‌نامه و تعهدات گروه مجاهدین از سال ۲۰۱۴ و از زمانی است که آنها به دلایل بشردوستانه در آلبانی مستقر شدند. متأسفانه این گروه به این تعهدات پایبند نبوده و توافق را زیر پا گذاشته است.»

در همین ارتباط، یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در همان روز و پس از عملیات پلیس آلبانی ، در پاسخی کتبی به بخش فارسی صدای آمریکا گفته بود به نظر می‌رسد ورود پلیس آلبانی به اردوگاه اشرف برای اجرای یک دستور دادگاه بوده و پلیس آلبانی به آمریکا اطمینان داده که طبق قوانین عمل کرده است.
+51
رأی دهید
-17

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  یا فاطمه زهرا - رم، ایتالیا
  آخه این پیر خرفت‌های حیف‌نون مگه چی هستند که بخوایم باهاشون بجنگیم، همین یه باد ول کنیم، همشون به فنا میرن. بیخودی کلانشون نکنید. اونموقع گمان می‌زنند یه شکری هستند.
  38
  27
  شنبه ۱۰ تیر ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  یا فاطمه زهرا - رم، ایتالیا
  آره حق با جنابعالی هست که اینها یک مشت پیر خرفت هستند اما جناب رهبرت هم همچین جوون نیست ها
  2
  13
  شنبه ۱۰ تیر ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  GORG AMERICAN - بالتیمور، ایالات متحده امریکا
  مجاهدین خلق محبوبیت بسیار کمی در بین ایرانیان دارند ولی الان مگر باید به مریخ بروند؟؟؟ اینها هر کجا بروند آخوندها فشار می آورند که بیرونشان کنید.و این آخوند را در تعقیب و گریز مخالفانش جسورتر میکند.درست است کشورها باید فکر منافع ملت خودشان باشند و درگیر دعوای دیگران نشوند ولی عقب نشینی از آزادی عمل و استقلال کشور هم در برابر یک نیروی خارجی زورگو که با شیوه ارعاب و ترور عقایدش را تحمیل می‌کند در مغایرت با منافع ملی یک کشور مستقل هست.اگر با زور این حرفش را به کرسی نشاند فردا روز بهانه دیگری چاق می‌کند و این تمامی ندارد
  2
  5
  شنبه ۱۰ تیر ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  یا فاطمه زهرا - رم، ایتالیا
  فات فات کشور عوض کردی اسکل، خوب گوشت بده من، مساله ما ایرانیان به تو غربتی ربطی ندارد. گرفتی یا تو حلقت فرو کنم
  3
  14
  شنبه ۱۰ تیر ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  منافقین ، بفرمائید !!
  3
  10
  شنبه ۱۰ تیر ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.