در مورد «نائل» جوان ۱۷ ساله ای که به دست پلیس فرانسه کشته شد، چه میدانیم

العربیه: به گفته وکیل خانواده‌ نائل، نوجوان هفده ساله در صبح چهارشنبه گذشته به شبکه«بی اف ام تی وی»، پس از کشته‌شدن او در سه‌شنبه در جریان بازرسی ترافیک در پی مخالفت با دستور ایست در نانتر نزدیک پایتخت فرانسه، نائل در محل سکونت خود «بسیار محبوب» بود.

نائل که در خدمات دلیوری پیتزا در نانتر کار می‌کرد، با مادرش زندگی می‌کرد و هرگز پدرش را نشناخت.

مادرش در ویدئویی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد، گفت:«صبح سه‌شنبه مرا بوسید و به من گفت مامان دوستت دارم و من هم گفتم دوستت دارم، مراقب خودت باش. بعد از یک ساعت به من چه گفتند؟ پسرم تیر خورده . حالا من چه کار باید بکنم؟»

این مادر افزود: «او زندگی من و بهترین دوستم بود. پسرم همه چیز من بود. ما یاور هم بودیم.»

به گفته مدیر باشگاه راگبی، این جوان، سه سال بود که راگبی بازی می‌کرد. مدیر این باشگاه گفت: «او فردی دارای اراده‌ توافق اجتماعی و حرفه‌ای بود، نه کودک بی‌احتیاطی که مرتکب دزدی شده یا مواد مخدرمصرف کند. او نوجوانی حرف‌گوش کن و مصمم به مدیریت آمورش بود.»

وکلای خانواده این نوجوان گفتند که هیچ سابقه کیفری علیه او وجود ندارد» و نائل هرگز «به طور قطعی محکوم نشد.»

به گزارش روزنامه «الیکسپرس»، با این حال، این نوجوان «به ویژه به دلیل سرپیچی از دستور پلیس، در دادگاه‌ها شناخته شده بود.»

او سه شنبه با این که گواهینامه رانندگی نداشت، با یک مرسدس «آی ام چی» کرایه رانندگی می‌کرد، اما وکیل خانواده تاکید دارد که «دولت به تازگی اعطای گواهینامه رانندگی برای افراد 17 ساله را ثبت کرده است.»

نائل صبح سه‌شنبه در نانتر بعد از سرپیچی از دستور ایست، به ضرب گلوله پلیس از ناحیه سینه زخمی شد و تمامی تلاش‌های امدادگران برای زنده نگاه‌داشتن او به جایی نرسید.

مادر نائل رویدادهای جاری در فرانسه را انقلاب پسرش توصیف کرد.

در آخرین تحولات پس از این حادثه، ریاست جمهوری فرانسه اعلام کرد که امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری، جمعه، نشست تازه مربوط به هسته وزارتی بحران در پاریس را پس از تداوم ناآرامی‌ها برای سومین شب متوالی در فرانسه، بر عهده داشت.
بر اساس بیانیه ریاست جمهوری فرانسه، مکرون آماده است تا تمامی اقدامات لازم برای حفظ امنیت را اتخاذ کند.

نخست‌وزیر فرانسه نیز به نوبه خود با بیان این که اوضاع باید به هر قیمتی آرام شود و تمامی گزینه‌ها برای برقرارینظم در کشور روی میز است، افزود: «در جریان نشست با مکرون، همه گزینه‌ها از جمله اعلام وضعیت اضطراری مطرح شد.»

مکرون که از روز پنجشنبه برای شرکت در اجلاس سران اروپا در بروکسل به سر می‌برد، پیش از پایان نشست‌ها با همتایان خود، به فرانسه بازگشت.
+40
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Sam1977 - دمشق، سوریه

  فرانسه برای ایران خوب نسخه میپیچید و اغتشاشات ایران راهپیمایی صلح امیز میگفت حالا پلیس خودش چرا با مردم برخورد میکنه تو تظاهرات صلح امیز به امید سرنگونی حکومت استعمارگر فرانسه و آزادی مردم رنج دیده فرانسه
  132
  43
  شنبه ۱۰ تیر ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  sahandogli - لندن، انگلستان

  او یک خلاف کار بود و دموکراسی در واقع یک نوع هرچ و مرج و مکان و فضایی برای خالی کردن عقده های ملت خلافکار و عاشق خلاف است - از بعد دیگر فرانسه یکی از بزرگترین حامیان گروهها و کشورهای تروریست در دنیا است. فرانسه دارای تاریخ گذشته پست و تاریک است و تاریخش را با خون و جنایت و کشتار و وحشیت نوشته است . از این گونه مسایل در فرانسه اصلا ناراحت نمی شوم چون حقشان است
  71
  46
  شنبه ۱۰ تیر ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  sahandogli - لندن، انگلستان

  اگر خلاف نکرده بود چرا از دست پلیس فرار کرد؟
  28
  94
  شنبه ۱۰ تیر ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  mina minavand - هانور، آلمان

  Sam1977 - دمشق، سوریه
  لطفا مثل رهبر یک دستت حرف نزن و کمی فکر کن.به خاطر یک سطل آشغال بچه مردم رو اعدام کردند،چشم بچه های مردم رو کور کردند حالا تو میخواهی از تاریخ سیاه فرانسه حرف بزنی؟۴۳ ساله که ایران سیاه‌رنگ تاریخ رو داره.متاسفم برای تو،رهبرت دستش چلاقه و تو مغزت چلاقه.
  10
  112
  شنبه ۱۰ تیر ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  اخوند شیپیشو - اندیمشک، استرالیا

  متاسفانه فرانسه غیر قابل کنترل شده - فرانسه پر از مهاجر الجزایری - مراکشی - تونسی هست که نسل در نشل ریشه کردن - و اکثر این افراد بیسواد - مفت خور و منتظر این اشوب ها هستند - اکثرا بیشواد و پر از کینه هستند - این واقعیت کشور فرانسه هست - فرانسوی اصل از این وضعیت خسته است و هر چی هم سعی میکنند که جلوی این مهاجرت ها بگیرند موفق نبودند .
  13
  91
  شنبه ۱۰ تیر ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۶
  Madjid aramesh - پاریس، فرانسه

  بله برا مادر و وکیلش فرشته بود . ولی قبل از این سه بار دیگر هم از دستور پلیس سرپیچی کرده بوده و وقتیکه وکیلش میگه به طور قطعی محکوم نبوده به خاطر اینه که قرار بوده ماه سپتامبر دادگاهی بشه . چرا وکیلش نمیگه که قبل از کشته شدنش پلیس ۲۶ دقیقه در تعقیبش بوده چراغ قرمز رد کرده نزدیک بوده یک نفر پیاده رو تو خط کشی و یک دوچرخه سوار رو زیر کنه . تازه یک جوون ۱۷ ساله که تو پیتزا دلیوری کار میکنه از کجا پول آورده که یه ماشین به این گرونی که حداقل روزی ۲۰۰ یورو هست کرایه کنه . وکیلش میگه به تازگی دولت فرانسه رانندگی رو در ۱۷ سالگی آزاد کرده نخیر تصدیق گرفتن رو در ۱۷ سالگی آزاد کرده نه رانندگی بدون تصدیق
  3
  97
  شنبه ۱۰ تیر ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۶
  Madjid aramesh - پاریس، فرانسه

  تازه فیلم مادرشو تو مراسم راه پیمایی برای پسرش هست سرچ کنید و ببینید
  2
  46
  شنبه ۱۰ تیر ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ساتراپ11 - تهران، ایران

  دلیل این نا آرامی ها مهم نیست!, نایل در فرانسه ، جرج فلوید در آمریکا ، مهسا امینی در ایران و ... در نهایت طرز برخورد دولتها با این نا آرامی ها و اعتراضات مهمه ، زمان اعتراضات و تعداد بازداشتی‌ها و کشته و زخمی ها،،،در کل نحوه برخورد دولتها با اعتراضات،، دارن محک میزنن!!! برای نقشه های آینده! . امروز مکرون دقیقا همان حرف‌هایی را میزد که در اعتراضات ایران آخوندا و بقیه میگفتند ،، که پدر و مادر نگذارند بچه هاشون تو خیابان بیان و اینکه این نتیجه بازیهای کامپیوتری هست که بچه‌ها را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد ،،، سره کاریم همه مان!!
  3
  38
  شنبه ۱۰ تیر ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Sam1977 - دمشق، سوریه

  mina minavand - هانور، آلمان
  شما ظرفها وکهنه بچت شستی قبل از نظر دادن راجب سیاست، دستشون درد نکنه هر کاری کردن صدای غرب استعمارگر تو ایران خفه کنند حتی نصف ایران اعدام کنند
  38
  1
  یکشنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  فرید1614 - بروکسل، بلژیک
  sahandogli - لندن، انگلستان
  اگر هم خلاف کرده بود اون فقط 17 سال داشت ادم که نکشته بود
  1
  1
  جمعه ۱۶ تیر ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.