اخراج خانم معلم ایتالیایی که در عرض ۲۴ سال کار ۲۰ سال مرخصی گرفته بود

 یورونیوز: یک زن معلم در ایتالیا پس از آنکه در طول ۲۴ سال دوره استخدام خود ۲۰ سال را در مرخصی به سر برد، از کار اخراج شد.

یک کارمند چه مدت می‌تواند بدون اینکه دچار مشکل شود از کار اجتناب کند؟ احتمالا یک هفته یا یک ماه. با این حال یک معلم در ایتالیا توانست به مدت دو دهه بدون اینکه سر کار خود حاضر شود حقوق دریافت کند.

«چینسیا پائولینا دولیو» که رسانه‌های ایتالیایی او را «بدترین کارمند ایتالیا» خوانده‌اند، با ارائه متعدد برگه‌های مرخصی استعلاجی، مجوز برای شرکت در کنفرانس‌ها و رفتن به تعطیلات ۲۰ سال را خارج از کلاس درس گذرانده است.

این معلم که در طول ۲۴ سال گذشته معلم ادبیات و فلسفه در یک دبیرستان در نزدیکی شهر ونیز بوده، تنها ۴ سال حضور در کلاس را ثبت کرده است. دادگاه عالی ایتالیا حکم انفصال از خدمت این زن ۵۶ ساله را به دلیل «بی‌کفایتی دائم و مطلق» صادر کرده است.

دانش‌آموزان و مدیران مدرسه گفته‌اند رفتار این معلم در همان ساعات محدود حضور در کلاس نیز «نامناسب» بوده است.‌ آنان برای مثال به موارد ارسال پیامک حین کلاس، دادن نمره‌های تصادفی، فراموش کردن موضوع درس و پس ندادن کتاب درسی امانت‌ گرفته‌ شده از دانش‌آموزان اشاره کرده‌اند.

یک دانش‌آموز سابق، وی را با صفت «غیر طبیعی» به یاد آورده و می‌گوید: «از طرح مسئله می‌ترسیدیم، زیرا می‌دانستیم رودررو شدن با معلم کار ساده‌ای نیست. اما ما خودمان را جمع کردیم، والدین‌مان هم که جدی بودن وضعیت را درک کرده بودند کمک کردند و تصمیم گرفتند از چیزهای عجیب و غریب بسیاری که شاهدش بودیم به صورت علنی شکایت کنند.»

به گفته مقامات این زن در طول این سال‌ها ۶۷ برگه مرخصی استعلاجی به مدارس ارائه کرده که هر کدام از ۴۰ تا ۱۸۰ روز در سال معتبر بوده‌اند.

او همچنین ۲ غیبت به دلیل حوادث محل کار، ۳ دوره مرخصی به دلایل بهداشتی و مراقبت از فرزند، چندین روز برای کمک به بستگان دارای معلولیت و ۵ مرخصی برای گذراندن دوره‌های آموزشی ضمن خدمت داشته است.

این معلم در واقع مرخصی‌های استعلاجی و غیبت‌های شخصی را به هم وصل می‌کرده و به این ترتیب در اکثر روزهای سال در سر کلاس حاضر نبوده است.

وزارت آموزش ایتالیا او را در سال ۲۰۱۷ از کار اخراج کرد، اما این معلم نبردی حقوقی را در دادگاه علیه این وزارتخانه به راه انداخت و ده‌ها برگه مرخصی به عنوان سند حقانیت خود به دادگاه ارائه کرد. با این حال قاضی سرانجام در ۲۲ ژوئن جاری حکم نهایی خود را دائر بر «بی‌کفایتی مطلق و دائم» وی صادر کرد.

زمانی که خبرنگار روزنامه «لاریپوبلیکا» ایتالیا برای واکنش این معلم به حکم صادره با وی تماس گرفت، خانم پائولینا دولیو از جواب امتناع کرد و گفت «در ساحل به سر می‌برد».
+18
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.