وزارت علوم: به دانشجویانی که باردار شوند اجازه می‌دهیم ۲.۵ سال مدت تحصیلشان را تمدید کنند

 مهر: براساس بخشنامه ای که در راستای قانون جوانی جمعیت، تدوین و به دانشگاه ها ارسال شد دانشجوی باردار می تواند دو و نیم سال زمان تحصیلش را بیشتر کند، اگر دو فرزند داشته باشد این زمان ۵ سال می شود.

هاشم داداش پور در گفتگو با مهر با اشاره به تسهیلات رفاهی در قانون جوانی جمعیت برای دانشجویان متأهل مانند خوابگاه متأهلین یا وام‌های تحصیلی و مسکن گفت: سعی کرده ایم تنوعی از این موارد را رعایت کنیم، اولین کاری که انجام داده ایم این است که دانشجویانی که فرزند دارند بتوانند از دو و نیم سال زمانی که در اختیار دارند استفاده کند.

وی ادامه داد: بنابراین بخشنامه‌ای را تدوین کرده و به دانشگاه‌های کشور ارسال کردیم که دانشجویی که باردار می‌شود، می‌تواند دو و نیم سال زمان تحصیلش را بیشتر کند، اگر دو فرزند داشته باشد پنج سال و عملاً اجازه دهیم افرادی که متأهل هستند از این ظرفیت و فرصت استفاده کنند و احیاناً فرزندآوری و بچه داری باعث نشود آن‌ها برای تحصیل دچار مشکل شوند.

رئیس سازمان امور دانشجویان ادامه داد: در حوزه خوابگاه متاهلی هنوز خوابگاه‌هایمان متأسفانه گسترده و فراگیر نشده و باعث تأسف است که برخی دانشگاه‌هایی که حتی خوابگاه متاهلی داشتند به مرور زمان به خوابگاه‌های مجردی تبدیل کرده اند، اما از سال گذشته وزارت علوم، تحقیقات و فناوری وارد ساخت خوابگاه‌های متاهلی شده است.

وی ادامه داد: در برخی از دانشگاه‌ها تقاضا‌ها بیش از حد است، اما ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های لازم برای تأمین آن نیاز وجود ندارد. رئیس سازمان امور دانشجویان افزود:، اما از طرف دیگر صندوق رفاه دانشجویان به اندازه منابعی که در اختیار دارد، برای کسانی که متأهل هستند بخشی از هزینه‌های مربوط به خانه استیجاری شان را تأمین می‌کند، عدد آن در ذهنم نیست، اما مبلغ قابل اعتنایی است و دانشجویان غیر از تهران می‌توانند ۵۰ درصد حداقل اجاره شان را پوشش دهند، همچنین دانشجویان متأهل برای دریافت وام‌های تحصیلی و اضطراری در اولویت هستند.
+2
رأی دهید
-20

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  2023Azadi - لینز، اتریش
  خاک بر سرتون با این مزخرفات، بیشتر از این مُخ هایه ....جواب نمى دهد 🤦🏻‍♂️🤣🤣
  0
  5
  جمعه ۰۹ تیر ۱۴۰۲ - ۰۱:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.