فرمانده کل سپاه ادعا کرد که «دشمنان» می‌خواهند ایران به سرنوشت سوریه دچار شود

رادیو فردا: فرمانده‌کل سپاه پاسداران ادعا کرد که «دشمنان» با استفاده از «توطئه‌ها و فتنه‌ها» می‌خواهند ایران به سرنوشت سوریه دچار شود.

حسین سلامی روز دوشنبه ۵ تیر در یک سخنرانی مدعی شد که «شهرهای سوریه نمونه‌ای از آن چیزی است که دشمن برای مردم ایران می‌خواهد.»

او همچنین از این‌که «دشمنان می‌خواهند» که «فقر، از بین رفتن تجارت و امنیت، بیوه کردن زنان و یتیمی فرزندان» در ایران حاکم شود، ابراز نگرانی کرد.

سلامی در ادامه گفته که نیروهای سپاه برای رسیدن به آرامش و امنیت باید «جانفشانی» کنند و «رفاه ملت را به رفاه خود ترجیح دهند.»

این سخنان در حالی بیان می‌شود که سپاه پاسداران یکی از نیروهای سرکوب جمهوری اسلامی بوده و در آخرین مورد، نقش پررنگی در بازداشت‌های گسترده، برخورد خشونت‌بار و کشتن معترضان در جریان اعتراض‌های سراسری سال ۱۴۰۱ داشته است.

فرمانده‌کل سپاه همچنین از تلاش نیروهای مسلح برای «تأمین و بهبود معیشت مردم» سخن گفته اما توضیح نداده چگونه این کار را انجام می‌دهند.

تابستان سال گذشته فرمانده ارتش جمهوری اسلامی اعتراف کرد که نتوانسته برنامه پنج ساله خود برای رفع «دغدغه‌ معیشت» کارکنان این بخش از نیروهای مسلح ایران را به نتیجه برساند و به همین دلیل عذرخواهی کرد.

از سوی دیگر در سال‌های اخیر چندین پرونده فساد اقتصادی در داخل ایران فاش شده که در آنها به نقش سپاه پاسداران و نیروهای بلندپایه‌اش اشاره شده است.

فساد ۸ هزار میلیارد تومانی در بنیاد تعاون سپاه یکی از این پرونده‌ها بود که بر اساس یک فایل صوتی منتشر شده در رادیو فردا در بهمن ۱۴۰۰ از گفت‌وگوی محمدعلی (عزیز) جعفری، فرمانده وقت کل سپاه پاسداران و صادق (میرزاحسن) ذوالقدرنیا، معاون سابق اقتصادی و سازندگی سپاه پاسداران ابعادی از آن فاش شد.

در این فایل به نقش محمدباقر قالیباف، شهردار وقت تهران و رئیس فعلی مجلس ایران، قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه، جمال‌الدین آبرومند، معاون وقت هماهنگ‌کننده سپاه و حسین طائب، مسئول اطلاعات سپاه در این پرونده اشاره می‌شد.
+6
رأی دهید
-52

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  الفارد - وردینگ، انگلستان

  یکی‌به این مرتیکه پفیوز بگوید که خودش یک طرف ماجرای سوریه است!
  0
  22
  دوشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  2023Azadi - لینز، اتریش

  مرتیکه ...این توى و رهبر بى سوادت که ایران رو مثل سوریه کردید توف به شرف تون بو گندوهای اراذلِ ….
  0
  22
  دوشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  دو کلمه حرف حساب - حصارک، ایران

  برو بمیر هرومزاده.
  1
  22
  دوشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  samamos - میدلزبرو، انگلستان

  دشمن تر از شما نمی شناسیم.
  0
  21
  دوشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Sam1977 - دمشق، سوریه
  شما یاسین به گوش خر نخونین وطنفروشان به انگلیس که نثلکشی در ایران کرده آویزون شده و استعمارگران را دموکرات خطاب میکنه این جماعت احمق زیاد حساب نکنین که بلژیک انگلیس و فرانسه استعمارگر را انساندوست و دموکرات میدانند، زنده باشه سید علی
  7
  2
  دوشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.