گزارش روزنامه انگلیسی میرور از مرد نوشابه‌ای ایران

 یک شهروند ایرانی می‌گوید ۱۷ سال است که هیچ غذایی نخورده و فقط روزی سه لیتر نوشابه گازدار می‌نوشد.

غلامرضا اردشیری، شهروند ایرانی می‌گوید که در ژوئن ۲۰۰۶ غذا خوردن را متوقف کرده است و اضافه می‌کند که احساس گرسنگی نمی‌کند و تنها چیزی که به او انرژی می‌دهد نوشابه‌های گازدار است.

به گزارش فرارو، روزنامه انگلیسی میرور نوشت: غلامرضا اردشیری ادعا می‌کند که در ۱۷ سال گذشته چیزی جز نوشابه‌های گازدار ننوشیده است و غذا نمی‌خورد.

غلامرضا اردشیری، اهل ایران، مدعی است که احساس گرسنگی نمی‌کند و وقتی خسته می‌شود، تنها چیزی که به او انرژی می‌دهد نوشیدنی‌های گازدار مانند پپسی است.

مرد میانسالی که بنا به گزارش‌ها برای امرار معاش فایبرگلاس تعمیر می‌کند و پول کافی برای فرستادن هر دو دخترش به دانشگاه به دست آورده است، گفت که در ژوئن ۲۰۰۶ - حدود ۱۷ سال پیش - از خوردن غذا دست کشید.
وی گفته است: هیچ حادثه‌ای که باعث ایجاد عوارض شده باشد رخ نداده است و من شوکه نشده ام و هنوز دلیل آن را پیدا نکرده ام.

غلامرضا درباره نحوه شروع ماجرا توضیح داد و گفت: حس عجیبی داشتم، احساس می‌کردم یک شیء مثل مو داخل دهانم است، احساس می‌کردم سر این مو‌ها داخل دهانم و انتهای آن داخل شکمم است. مثل این بود که مو‌ها در گلویم جمع شده بودند و احساس می‌کردم دارم خفه می‌شوم، آنقدر سفت بود که نمی‌دانستم باید چه کار کنم. واقعاً نمی‌توانم آن را توصیف کنم، اما احساس دیوانگی می‌کردم.

وی با بیان اینکه فردای آن روز به پزشک مراجعه کردم، گفت: همه پزشک متفاوتی را توصیه کردند و پزشکان که نتوانستند بیماری من را تشخیص دهند، مرا به همکاران خود معرفی کردند.

من از صبح تا شب یا در مطب دکتر بودم یا بیمارستان، اما هیچ‌کس نتوانست بیماری من را تشخیص دهد. مو‌هایی در دهانم نبود، اما احساس آن دیوانه کننده بود. برای رهایی از این احساس پیش هر دکتری که فکرش را کنید رفتم تا اینکه یک متخصص کلیه و هماتولوژیست گفت بهتر است به روانپزشک مراجعه کنم و یکی را به من معرفی کردند.

وی با بیان اینکه با وجود کمک روانپزشک هنوز به نتیجه نرسیده است، تصریح کرد: خانواده اش جلوی او غذا نمی‌خورند، زیرا دیدن غذا خوردن آن‌ها باعث تهوع او می‌شود.

غلامرضا همچنین یک بار گفته است که خیلی کم می‌خوابد، تقریباً چهار ساعت در شبانه‌روز، و روزانه سه لیتر نوشابه گازدار می‌خورد.
+12
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  آنتیکور - بروکسل، بلژیک
  ۱۷ سال هیچ ماده مغذی به بدن وارد نشه و موهات هنوز پر باشن و استخونات محکم و چشمات ببینن از عجایب روزگاره. اسمش باید تو گینس ثبت بشه البته اگه دروغ نباشه
  2
  19
  ‌سه شنبه ۰۶ تیر ۱۴۰۲ - ۰۶:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی
  خالی بندیه یخوردش یادمه سال 2012 خود خبرگزاری ایران باهاش مصاحبه کرده بود و یک کلبه اش را در اثر این کار از دست داده
  0
  4
  ‌سه شنبه ۰۶ تیر ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.