پوتین: آنچه امروز با آن روبرو هستیم خیانت به وطن است

العربیه: ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، در واکنش به نافرمانی نظامی یوگنی پریگوژین، فرمانده واگنر تهدید کرد که پاسخ به این شورش، قاطع و سخت خواهد بود.

پوتین در سخنرانی تلویزیونی که شنبه سوم تیر از شبکه‌های رسمی روسیه پخش شد، اقدامات واگنر را «خنجری از پشت» توصیف کرد و افزود: «عناصر واگنر ناخواسته به شورش مسلحانه کشیده شدند».

رئیس جمهوری روسیه تاکید کرد که هر کس علیه ارتش اسلحه به دست بگیرد، خائن است.

وی گفت: «پاسخ ما به تهدید خائنان سخت و قاطع خواهد بود.»

او رهبران شورشی را خائن به روسیه دانست و گفت، «آنها را به شدت مجازات خواهیم کرد.»

پوتین تصریح کرد که ارتش از نهاد دولت و شهروندان برابر همه تهدیدها، از جمله «خائنان در داخل کشور» دفاع خواهد کرد.

وی از نیروهای واگنر خواست «جسارت بی‌جا» به خرج ندهند و همزمان از کسانی که در شورش مسلحانه دست داشتند خواست که مرتکب «اشتباه مرگبار» نشوند.

او گفت: «کسانی که قیام را سازماندهی می‌کنند، در تلاش هستند کشور را به سمت تسلیم‌شدن و جنگ داخلی سوق دهند.»

وی با تاکید بر اینکه کشور به «وحدت» همه نیروها نیاز دارد، گفت: «هر گونه ناآرامی داخلی تهدیدی مهلک برای دولت است و به منزله ضربه‌ای به مردم روسیه به‌شمار می‌رود».

پوتین تاکید کرد: «آنچه امروز با آن روبرو هستیم خیانت به وطن است. نیروهای واگنر از طریق شورش مسلحانه به ماجراجویی مجرمانه‌ای اقدام کردند.»
وضعیت دشوار
درباره وضعیت استان روستوف در مرز با اوکراین، رئیس جمهوری روسیه اذعان کرد، «وضعیت دشواری در آن جا حاکم است و این نشان می‌دهد که اقدامات سختی برای تثبیت وضعیت اتخاذ خواهد شد.»

پوتین به مردم روسیه قول داد که «به عنوان رئیس جمهوری و یک شهروند روس، تمام تلاشم را برای دفاع از کشور و توقف این شورش مسلحانه انجام خواهم داد.»

این اظهارات در حالی منتشر شد که یک منبع امنیتی روسیه به رویترز گفت، جنگجویان واگنر کنترل تمام تاسیسات نظامی شهر «ورونژ» در 500 کیلومتری جنوب مسکو را به دست گرفته‌اند.

پریگوژین هم پیشتر اعلام کرد همه مراکز نظامی شهر روستوف از جمله فرودگاه و مقر پلیس به تصرف نیروهای واگنر درآمده است. او تهدید کرد اگر سرگئی شویگو، وزیر دفاع و والیری گیراسیموف، رئیس ستاد مشترک ارتش با او یدار نکنند، نیروهایش را به سوی مسکو حرکت خواهد داد.
+5
رأی دهید
-59

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  BrainWorm - لیون، فرانسه
  هدف پریگوژین تسخیر و کنترل چند سیلوی موشکهای هسته ای روسیه است و این کار را خواهد کرد. کلک پوتین کندس.
  13
  23
  شنبه ۰۳ تیر ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن
  لرزان پایه های دیکتاتوری‌ها و زیاده خواهیهای مستبدین خیانت نیست و عین وطنپرستی و پایه ریزی یک دموکراسیست که مردم روسیه از دیر باز به اون محتاجند .
  11
  22
  شنبه ۰۳ تیر ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  قبل از اینکه ۵۷ اتی ضد امپریالیست و مریدان پوتین و حافظان ارث و میراث استالین در ایران شروع به تفسیر‌ها یک من غاز کنند. بله همه آن زیر غرب شیطان می باشد. خود غربی‌ها از این جریان غافلگیر و هنوز نمی دانند چگونه رفتار کنند. گره واگنر به غرب چسباندن. مثل همان مقایسه امام با گاندی و چگورا است. گروه واگنر چیست ؟ ساده .مانند SS هیتلر ولی برای پوتین. خونخواارترین ارتش خصوصی دنیا. حافظ منافع روسیه در سوریه و بیشتر در آفریقا مرکزی. منابع الماس و طلا در آنجا و کارگر کودک. از خونین‌ترین رژیم‌ها آفریقا دفاع و در مقابل معادن الماس. ارانیوم را در دست دارند. به هیچ کس حساب پس نمی دهند. فقط به پوتین. نام مستعار یوگنی پریگوژین آشپز پوتین می باشد.به چنین کسی عامل غرب گفتند مسخره است. برای ما ایرانی چیز عجیبی نیست. همین چیزا را هم سال ۵۷ به پهلوی می گفتند، اختلاف از آنجا شروع شد که بر خلاف گفته پوتین که ما سه روزه اکراین را می گیریم.یک سال شد و هنوز خبری نیست. پوتین گروه واگنر وارد جنگ کرد .که تا حدودی در دنبسک هم موفق شدند دنبسک را از اکراین پس بگیرند. البته با تلافات سنگین.
  8
  15
  شنبه ۰۳ تیر ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  دو کلمه حرف حساب - حصارک، ایران
  و آنچه دو سال با آن درگیر هستیم خیانت به بشریت و انسانیت هست. خجالت بکش و بیشتر از مردم اوکراین و روسیه به کشتن نده. این ثروت ملت عزیزم ایران هست که به صورت اسلحه توسط آخوندهای هرومزاده برای تو قاتل ارسال میشه.
  20
  27
  شنبه ۰۳ تیر ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  ادامه : ایراد شدید به وزارت دفاع روسیه از طرف یوگنی پریگوژین شروع و کل سران ارتش روسیه را ترسو بزدل و نادان نامید. پوتین تا حدودی تحمل و طرف هیچ کدام را نگرفت. ولی چندی پیش موضع خود را روشن و طرف ارتش را گرفت و تصمیم گروه واگنر در ارتش حل کند. یوگنی پریگوژین موافق نیست و معتقد سران ارتش روسیه مثل سپاه خودمان هستند. می گوید من ارتش را در گروه واگنر حل می کنم "البته نگفت مثل سپاه. به در زدم که تخته بسیجی درک کند" ولی معنی همان است. خلاصه کلام نه ربطی به غرب دارد نه چیز دیگر. دو عدد کفتار به جان هم افتاده. بنده شخصا دوست دارم واگنر پیروز شود.سقوط پوتین پیروزی برا ایران آینده است.از آن طرف واگنر قادر به حکومت یک پار چه مثل پوتین نیست. هرچه روسیه ضعیف تر برا ما بهتر. آخوند‌ها یکی از متحدین از دست می دهند. ۵۷ تی دست از سر کچل امپریالیست بر می دارد. .تنها خطری که وجود دارد یکی از دو طرف دعوا قادر به کنترل اعصاب خود نباشد و دگمه بمب اتمی را روشن کند. که آن را دیگر نمی شود کاری کرد. جنگ بعد با سنگ و چماق خواهد بود.بعد از نابودی نسل بشر و تاکامل دوباره
  7
  13
  شنبه ۰۳ تیر ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  پوتین بی مخ از نسخه خمینی ملعون استفاده کن بگو : وحدت کلمه. همچین که خر مراد رو سوار شدی بزن قلع و قمشون کن
  9
  18
  شنبه ۰۳ تیر ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  بنده فهم و شعور سیاسی ندارم، یعنی عقلم به این چیز‌ها نمی‌رسه، اما حق دارم تا دیدگام رو بگم. در صورت ایجاد دیالوگ نیز، از ادامه‌ی این بحث خودداری می‌کنم. با احترام ~ / موردی که می‌گم رو می‌‌توان به‌عنوان یکی‌ از احتمالات دلیل این کارزار به‌شمار آورد. این کارزار پیش‌روی، من رو به‌یاد سکانسی از فیلم ماندگار *ممل امریکایی-۱۳۵۴* انداخت، یعنی‌ جایی‌که پرسوناژ ممل با بازی عالی‌ بهروز خان وثوقی، چند نفر رو اجیر می‌کنه تا مثلا مزاحم گوگوش بشن، بعد خودش میاد و اون‌ها رو میزنه، ازشون هم کتک میخوره، تا جلوی گوگوش بشه قهرمان. حالا این کارزار روسنیایی هم حالت این رو داره که اون به‌ظاهر مخالف، بشه دشمن امنیت کشور و بعد پرزیدنت اون رو بزنه به‌زمین، تا جلوی مردمش بشه قهرمان.
  17
  9
  شنبه ۰۳ تیر ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  پیر خردمند - تورونتو، کانادا
  فکر کردی می تونی سزار روسیه بشی؟ اون اگه ۳۰۰ هزار کیلومتر از خاک ایران رو جدا کرد با حمایت انگلیس بود نه با حمایت اخوند احمق. سد علی گدا ارمغان فقر و بدبختی برای ملت ها می باشد.
  4
  7
  شنبه ۰۳ تیر ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.