مجلس نمایندگان آمریکا لایحه دائمی شدن تحریم‌های ایران را بررسی می کند

کنگره ایالات متحده آمریکادویچه وله: کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا لایحه‌ای را با حمایت نمایندگانی از احزاب دمکرات و جمهوریخواه ارائه کرد که تحریم‌های سال ۱۹۹۶ علیه ایران را دائمی می‌کند.

لایحه دائمی کردن تحریم‌های ایران روز چهارشنبه ۲۱ ژوئن (۳۱ خرداد) به اتفاق آرا در کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان ایالات متحده تصویب شده و حال برای رای‌گیری به صحن مجلس فرستاده می‌شود. هنوز زمان رای‌گیری مشخص نیست.

این لایحه با عنوان "قانون تحکیم تحریم‌های ایران"، تحریم‌های اقتصادی که در سال ۱۹۹۶ علیه ایران و با هدف توقف برنامه  دولت جمهوری اسلامی برای تولید سلاح‌های هسته‌ای و بیولوژیک تصویب شده بود و تا سال ۲۰۲۶ منقضی می‌شود، را دائمی می‌کند.

مایکل استیل، نماینده جمهوری‌خواه از ایالت کالیفرنیا، سوزی لی، نماینده دموکرات از ایالت نوادا، به همراه مایکل مک‌کال، رئیس جمهوری‌خواه کمیته روابط خارجی از ایالت تگزاس، تهیه‌کنندگان این لایحه هستند.

مایکل استیل با ابراز خرسندی از تصویب این طرح تاکید کرد که با دائمی شدن این تحریم‌ها، آمریکا به ایران نشان می‌دهد که رفتار خصمانه علیه منافع ایالات‌متحده و متحدانش را تحمل نخواهد کرد.

رئیس کمیته روابط خاریج، مایکل مک کال نیز گفت: «تحریم‌ها زمانی لغو می‌شوند که جمهوری اسلامی به رفتار تهدیدآمیز خود پایان دهد.»

ودانت پاتل معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به تصویب لایحه دائمی کردن تحریم‌ها گفت: «ما به صورت منظم با کنگره در خصوص سیاست ایران و آمریکا در ارتباط هستیم و با کنگره مشورت می کنیم.»

او در کنفرانس مطبوعاتی روزانه خود در روز چهارشنبه، در پاسخ به سوالی در باره "اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران در غرب آسیا گفت که ایالات متحده "همچنان چندین ابزار لازم در اختیار دارد که  تحریم ها بزرگ ترین بخش آن است و اعمال آنها در جهت  مسئولیت‌پذیر کردن جمهوری اسلامی است".

طرح دائمی کردن تحریم‌های ایران درحالی برای رای گیری به مجلس نمایندگان فرستاده می‌شود که گزارش‌ها حاکی از در جریان بودن مذاکرات  بین دولت‌های آمریکا و جمهوری اسلامی حکایت دارد.

این گزارش‌ها با سفرها و دیدارهای روز سه‌شنبه ۳۰ خرداد حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه جمهوری اسلامی در قطرو عمان و همچنین دیدار علی باقری کنی، معاون سیاسی وزیر خارجه و مذاکره کننده ارشد ایران در مناقشه هسته‌ای با انریکه مورا، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ‌کننده مذاکرات احیای توافق هسته‌ای برجام با ایران، در دوحه، تقویت شد.

بر اساس گزارش‌ها طرفین در آستانه دستیابی به یک توافق محدود درباره برنامه هسته‌ای ایران، آزادسازی بخشی از پول‌های بلوکه شده ایران و همچنین مبادله زندانیان هستند.
+49
رأی دهید
-17

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۹
  senator x - تهران، ایران
  ببین؛ما خودمون ذغال فروشیم
  2
  16
  ‌پنجشنبه ۰۱ تیر ۱۴۰۲ - ۰۷:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  دائمی شدن تحریمها ولی آزاد شدن همه پولهای بلوکه شده !!!!!!!!
  2
  25
  ‌پنجشنبه ۰۱ تیر ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  مستانه شرق - هایدلبرگ، آلمان
  اینجاست که به مفهوم آمریکا شیطان بزرگ پی میبریم !
  1
  19
  ‌پنجشنبه ۰۱ تیر ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  ظاهرا سناتورهای عمو سام سر آمدن عمر حکومت فاسد خامنه ایی را حس کرده اند و در صدد تثبیت منافع نا مشروعشان هستند!!
  0
  2
  ‌پنجشنبه ۰۱ تیر ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.