درگذشت معترض ۱۶ ساله، ابوالفضل امیرعطایی، پس از ۸ ماه درد کشیدن بر روی تخت بیمارستان

ابوالفضل امیرعطایی، معترض ۱۶ ساله‌ و از مجروحان اعتراضات سراسری ایران، بعد از هشت ماه در بیمارستان جان باخترادیو فردا: ابوالفضل امیرعطایی، نوجوان ۱۶ ساله‌ای که در اعتراضات ۳۰ شهریور در شهریار از ناحیه سر زخمی شده بود، پنجم خرداد بعد از هشت ماه تحمل درد در بیمارستان جان باخت.

به گزارش رادیوفردا، ‌ابوالفضل امیرعطایی، شب سی‌ام شهریور در میدان نماز شهر ری از فاصله‌ای نزدیک هدف گاز اشک‌آور قرار گرفت و نیمی از جمجمه خود را از دست داد.

او طی هشت ماه گذشته چندین جراحی سنگین را پشت سر گذاشته بود. در آخرین ویدئویی که مادرش در اینستاگرام شخصی‌اش از او منتشر کرده بود بعد از هشت ماه او می‌توانست چشمانش را حرکت دهد و انگشت‌های دست‌هایش را تکان دهد.

نزدیکان خانواده امیرعطایی به رادیو فردا گفته‌اند که در بیمارستان هفتم تیر از خانواده او تعهد گرفته‌ بودند که از سپاه، بسیج و نیروی انتظامی شکایت نکنند.

آمار دقیقی از کشته‌شدگان اعتراضات بعد از جان باختن مهسا امینی در بازداشت گشت‌ارشاد در دست نیست. رادیوفردا تاکنون توانسته است هویت بیش از ۳۶۱ جان‌باخته را راستی‌آزمایی و منتشر کند.
+34
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  روان این فرشته ی نازنین شاد و آرام، ننگ و رسوایی بر آنها که به »بچه ها« آسیب می رسانند.
  1
  16
  جمعه ۰۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Munchen - مونیخ، آلمان
  این رو اون سیاهدلهای مجاهد و پسمانده های نکبت توده و چپ ببینند، بعد بیان درباره کتکهایی که ادعا دارند بعضیهاشون نیم قرن پیش بخاطر اقدامات شر، تروریستی و مخربشون توسط “سازمان اطلاعات و امنیت کشور” خوردند ننه من غریبم بازی دربیارن..شرم بر شما اراذل سیاهدل.
  0
  16
  جمعه ۰۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  GORG AMERICAN - بالتیمور، ایالات متحده امریکا
  بی شرف فقط هم twink ,میکشه.هر کدومشون ما دیدیم غیر از این نبود
  0
  0
  جمعه ۰۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.