گزارشی دیدنی از دکان کوچک مدادفروشی رفیع در بازار بزرگ تهران

یورونیوز: مجموعه رفیع دربرگیرنده حدود ۲۰۰ رنگ است و به قیمت‌های مختلف متناسب با نیاز مشتریان ارائه می‌شود. محمد رفیع اما نمی‌داند چند مداد دیوارهای این دکان کوچک را آراسته‌اند. بسیار از این مدادها نزدیک به سی سال عمر دارند و بعضی از آنها دیگر تولید نمی‌شوند.

۳۵ سال است که محمد رفیع ملقب به «دکتر مداد» در دکان کوچک خود در بازار بزرگ تهران درهای دنیای رنگارنگ مدادرنگی‌ها را به روی بزرگترها و بچه‌ها باز‌می‌کند.

آقای رفیع پس از تحصیلات فنی در دهه ۶۰ در کارگاه مدادسازی مشغول به کار شد تا اینکه تصمیم گرفت در این دکان سه متری رنگارنگ در بازار تهران شروع به فعالیت کند. او که هرگز از علاقه‌ کودکی‌اش به نقاشی با مدادرنگی داشته دست نکشیده است می‌داند که در دوران صفحه‌های مجازی، عصر طلایی مداد رنگی‌ها گذشته‌اند. اما این دانش هیچ از علاقه به کارش نمی‌کاهد.
می‌گوید از حضور مشتریان و گفتگو با آنها شاد می‌شود و مشتریان نیز او را مشاور قدر و کارشناس می‌دانند، به حدی که لقب «دکتر مداد» را به او داده‌اند.

برخلاف بسیاری از کسبه، آقای رفیع خیال ندارد مغازه‌اش را به فرزندانش منتقل کند. می‌گوید پسرش، که پزشک است، علاقه‌ای به این دکان ندارد. اما آقای رفیع همچنان تا وقتی که خود را بازنشسته کند با شور به کار خود ادامه خواهد داد.

مجموعه رفیع دربرگیرنده حدود ۲۰۰ رنگ است و به قیمت‌های مختلف متناسب با نیاز مشتریان ارائه می‌شود. محمد رفیع اما نمی‌داند چند مداد دیوارهای این دکان کوچک را آراسته‌اند. بسیار از این مدادها نزدیک به سی سال عمر دارند و بعضی از آنها دیگر تولید نمی‌شوند.
+50
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.