اتریش خانه محل تولد هیتلر را به مرکز آموزش حقوق بشر تبدیل می‌کند

العربیه: آدولف هیتلر، رهبر رژیم دیکتاتوری آلمان نازی، اصالتا اتریشی بود و در این کشور به دنیا آمد. اینک دولت اتریش پس از گذشت بیش از یک سده تصمیم گرفته این خانه را به «مرکز آموزش پلیس برای آشنایی با حقوق بشر» تبدیل کند.

به گزارش روزنامه «تلگراف»، یک کمیسیون کارشناسی روز چهارشنبه حکم داد که این خانه، که در شهر «برونائو آم این» قرار دارد، باید به یک مرکز آموزشی تبدیل شود. کار ساخت این مرکز، که حدود 20 میلیون یورو هزینه برمی‌دارد، از پاییز امسال آغاز شده و تا سال 2025 به پایان می‌رسد.

این تصمیم پس از سال‌ها بحث‌های پُرتنش درباره سرنوشت ساختمان اتخاذ شد. اولیور راثکُلب، مورخ عضو کمیسیون، در این باره گفت: «ما باید با گذشته خود روبرو شویم، و این مکان که دارای بار تاریخی است را به چشم‌اندازی برای تأیید حیات تبدیل کنیم.»

آدولف هیتلر در آوریل 1889 در این خانه متولد شد، اما خانواده او فقط سه سال پس از آن در آن مکان زندگی کردند، و بعد به پاسائو در آلمان نقل مکان کردند. پس از ضمیمه کردن اتریش توسط آلمان در سال 1938، نازی‌ها این خانه را خریدند و به افتخار پیشوای خود به یک بنای یادبود فرهنگی تبدیل کردند.

به منظور جلوگیری از تلاش‌های نئونازی‌ها برای استفاده از این خانه به عنوان یک «مکان زیارتی»، دولت اتریش ابتدا قصد داشت این ساختمان را خراب کند. با این حال، پس از اظهار اعتراضاتی مبنی بر اینکه چنین کاری «سوابق نازی» اتریش را از صفحه تاریخ پاک می‌کند، دولت این کشور نظرش را تغییر داد.

طی یک دهه اخیر پیشنهادهای مختلفی برای تغییر کاربری محل تولد هیتلر مطرح شده است. این‌ها شامل تبدیل خانه به قهوه‌خانه‌ای به نام یکی از قربانیان هولوکاست، استفاده از آن به عنوان موزه نازیسم، و حتی آجر کشیدن پنجره‌ها و کاشت درخت در داخل خانه بوده است.

به گفته استاندارد، نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که اکثریت مردم اتریش خواستار این بودند که خانه هیتلر به عنوان مکانی برای روشنگری درباره ایدئولوژی نازی‌ها مورد استفاده قرار گیرد. با این حال، به گفته راثکلب، کمیسیون ایده تبدیل خانه به موزه را رد کرد زیرا نگران بود که موزه از هیتلر «اسطوره‌سازی» کند.
+23
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  mina minavand - هانور، آلمان

  روزی هم جماران تبدیل به آموزش حقوق بشر میشه.مرگ بر دیکتاتور
  0
  25
  ‌پنجشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  فقط هیتلر جنایتکار نبود. جنایتکاران زیادی منابع کشورهای آسیایی و آفریقایی رو به یغما بردند و هزاران نفر از آنان را کشتند و هنوز هم این جنایت ادامه دارد ولی چون قربانیان از اقوام دیگر بودند هیچکس توجه نمی کند.
  1
  14
  ‌پنجشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  مکان رو خشت افتادن خمینی و خامنه ای هم باید تبدیل به مکان شفای مریضهای مبتلا به یبوست بشه. همچین پا بذارن توی خونه یک بیرون روی تپل احساس میکنن.
  0
  14
  ‌پنجشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Hassan1479 - تهران، ایران
  ما هم باید قبر خمینی را هاید پارک و پیاله فروشی ، ...بکنیم . آن ساختمان‌ها سرمایه ملی است و نباید تخریب شود ، حتی قبرش هم باید بنوان مایه عبرت بشر حفظ شود .
  0
  4
  ‌پنجشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.