زن ۹۵ ساله‌ای که هدف تپانچه برقی پلیس استرالیا قرار گرفت درگذشت

بی بی سی: زن ۹۵ ساله‌ای که در خانه سالمندان هدف تپانچه برقی پلیس استرالیا قرار گرفت درگذشت. خبر هدف قرار گرفتن کلر نالند که دمانس (زوال شناخت) داشت موجی از خشم عمومی را برانگیخت.

پلیس ایالت ساوت ویلز استرالیا در بیانیه‌ای درگذشت او را با «اندوهی عمیق» تسلیت گفت و اضافه کرد او در بیمارستان و درحالی که «خانواده و عزیزانش در کنارش بودند» در «آرامش» فوت کرده است.

به گفته پلیس خانم نالند ۲۴ نوه و ۳۱ نتیجه داشت.

پلیس چهارشنبه هفته پیش به این خانه سالمندان در شهرک کوما در جنوب شرقی استرالیا رفت پس از اینکه گزارش شد خانم نالند با چاقوی استیک در دست در خارج از اتاقش سرگردان پرسه می‌زند.

او بر اثر شلیک یک مامور پلیس با تپانچه برقی (تِیزر) آسیب جدی دید.

سربازرس ۳۳ ساله‌ای که این شلیک را انجام داد شش هفته دیگر باید باید در دادگاه حاضر شود و به سه اتهام از جمله حمله به قصد ایجاد آسیب جسمی پاسخ دهد.

او تا پایان تحقیقات و روند قضایی از کار تعلیق شده است.

پلیس استرالیا هفته پیش ابتدا گفت این زن «مسلح به چاقو» بوده اما دو روز بعد تایید کرد که او با واکر راه می‌رفت و مامور پلیس وقتی او «به آهستگی» شروع به نزدیک شدن کرد با تیزر به او شلیک کرده است.

خانم نالند پس از شلیک زمین خورد و به نظر می‌رسد بر اثر افتادن، جمجمه‌اش شکسته و خونریزی مغزی شدید کرده باشد.

خبر این حادثه واکنش زیادی برانگیخت و از دولت و پارلمان درخواست تحقیق و تفحص شده است. همچنین درخواست شده تصاویر دوربین لباس پلیس منتشر شوند.

رئیس پلیس ایالتی از کارآگاهانی که به سرعت به این «حادثه شنیع» و این «اتهام‌های جدی» رسیدگی کردند تشکر کرد.

خانواده خانم نالند در بیانیه با ادای احترام به او، خواستار رعایت حریم خصوصی خود در این دوران سخت شدند.
+10
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.