تعریف و تمجید علی خامنه‌ای از مجلس و «متلک و حاشیه» خواندن انتقادات از نمایندگان

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامیرادیو فردا: علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، روز چهارشنبه، سوم خرداد، در دیدار با رئیس و نمایندگان مجلس یازدهم ضمن تعریف و تمجید از مجلس این دوره، آن را مجلسی «انقلابی، باسواد، جوان و پرتحرک و پرکار» دانست.

رهبر جمهوری اسلامی گفت: «از گوشه و کنار و از چپ و راست متلکی به مجلس زده می‌شود یا حاشیه‌هایی مطرح می‌شود... اما انصافا این یک مجلس انقلابی است».

او افزود: «بعد از سه سال، در مجموع این مجلس را همچنان انقلابی، باسواد، جوان و پرتحرک و پرکار می‌دانم.»

علی خامنه‌ای بدون اشاره به مسائلی چون افشاگری‌ها درباره تحویلِ خارج از ضوابط خودرو به تعداد زیادی از نمایندگان مجلس برای پس گرفتن استیضاح وزیر صمت، یا ماجرای موسوم به «سیسمونی‌گیت» گفت که «ویژگی بسیاری از نمایندگان این مجلس، ساده‌زیستی و پرهیز از رفتار اشرافی‌مآبانه و نگاه بالا به مردم» است.

روز سی‌ام اردیبهشت، در ادامه افشاگری‌ها درباره تحویلِ خارج از ضوابط خودرو به شماری از نمایندگان مجلس، احمد علیرضابیگی، نماینده تبریز در مجلس گفت که از مجموع ۳۰۰ خودرو اعلامی در این پرونده، از سرنوشت ۱۵۳ خودرو خبری در دست نیست.

دو نماینده مجلس، از جمله احمد علیرضابیگی، اوایل اردیبهشت‌ماه فاش کردند که شمار زیادی دستگاه خودرو شاسی‌بلند به نمایندگان تحویل داده شد تا استیضاح وزیر صمت را پس بگیرند.

پس از آن، حسن درویشیان، بازرس ویژه ریاست‌جمهوری ایران نیز تحویل شمار زیادی خودرو «به قیمت کارخانه و بدون قرعه‌کشی» به تعدادی از نمایندگان مجلس را تأیید کرد.

در پی رای‌گیری برای انتخابات هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، محمدباقر قالیباف روز سه‌شنبه، دوم خردادماه، برای چهارمین سال پیاپی به عنوان رئیس مجلس انتخاب شد. اما انتخاب یکی از معاونان رئیس، موجب تنش و درگیری در صحن مجلس شد.

محمدباقر قالیباف سال گذشته هم در حالی در سمت ریاست مجلس ابقا شد که به خاطر ماجرای سفر شماری از اعضای درجه یک خانواده‌اش به خارج از ایران «برای خرید سیسمونی» در شرایط فعلی اقتصادی ایران، به‌شدت مورد انتقاد افکار عمومی قرار داشت.

علی خامنه‌ای در سخنرانی روز چهارشنبه خود بدون اشاره به این افشاگری‌ها و انتقادات از رئیس مجلس و نمایندگان که تاکنون بی‌پاسخ مانده، این‌گونه اظهار نظر کرد که «ساده‌زیستی از ویژگی بسیاری از نمایندگان این مجلس است.»

محمدباقر قالیباف در رای‌گیری صبح روز سه‌شنبه با ۲۱۰ رای در مقام ریاست مجلس ابقا شد.

دو رقیب رئیس مجلس یعنی الیاس نادران تنها ۴۷ رأی و فریدون عباسی دوانی تنها هفت رأی از مجموع ۲۶۴ رای کسب کردند و نتوانستند محمدباقر قالیباف را از کرسی ریاست دور کنند.

الیاس نادران که سال گذشته هم با محمدباقر قالیباف رقابت کرده و شکست خورده بود، روز دوشنبه در نامه‌ای که در مجلس توزیع کرد قالیباف را متهم کرد که مصوبات مجلس را «دستکاری کرده» و به هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت اجازه می‌دهد که مطالباتش را به او «دیکته کند».

آقای نادران در این نامه همچنین رئیس مجلس را به «مدیریت ساده‌انگارانه توام با ترس» متهم کرده است.
+4
رأی دهید
-79

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  حکایت مفعول ، حکایت خود ....و خود خندی ، عجب پفیوز هنرمندیه !!؟
  1
  50
  ‌چهارشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  خشایار1980 - شیراز، ایران

  جمهوری اسلامی قطعا تا وقتی شاهزاده رضا پهلوی زنده هست به حیاتش ادامه خواهد داد
  31
  6
  ‌چهارشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  Hassan1479 - تهران، ایران

  خامنه ای آگاهانه این اراجیف را بلغور میکند . همانطور که رئیسی باسواد ودکترا دارد این مجلس هم باسواد ترین مجلس در ۴۳ سال اخیر میباشد. بالاخره بسیجی های دون پایه معتقد بنظام خوراک می‌خواهند!؟! وگرنه چه گروهی باید خر حمالیشان را بکند؟!؟
  1
  35
  ‌چهارشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  Azadi hame - تهران، ایران
  خشایار1980 - شیراز، ایران
  چرا چرند و پرند مینویسی۰۰ گو۰۰۰ چه به شقیقه۰۰۰
  4
  8
  ‌چهارشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  Azadi hame - تهران، ایران
  خشایار1980 - شیراز، ایران
  میخواهی سر ملت را گرم کنی تا تو ایران بیشتر جوون بکشند۰۰ مثل همه خائن ها و جاسوس های خارج از کشور همه ضد شاهزاده رضا پهلوی شدند۰۰۰ چون تنها نجات دهنده ایران هست۰۰۰
  3
  12
  ‌چهارشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ضدبشر - گراتس، اتریش
  خشایار1980 - شیراز، ایران
  گرامی , با کامنت شما کاملا موافقم .جناب پهلوی فقط سدی شده جلو آزادیخواهان . نه توان و استعداد رهبری دارد و نه از جلو راه اپوزیسیون کنار میرود . با این همه امکانات مادی و رسانه ای که در اختیار دارند هیچ طرفدار حرف گوش کنی ندارد . برای مثال من قدرت یک آخوندی در روستایی را مثال میزنم . در عرض چند دقیقه میتواند صدها نفر را تحت تاثیر قرار بدهد , بگریاند , بخنداند , قمه بدستشان دهد که به سر خودشان بکوبند ووو حال در نظر بگیرید آقای خدایگان را . آیا توانست فقط یک مغازه را به اعتصاب وا دارد ؟ کسی به حرفش توجهی میکند ؟ فقط عده ای فحاش دور و برشان هست که ادعا میکنند 90 در صد ملت طرفدار ایشان هستند . کجا هستند خدا داند .
  11
  4
  ‌چهارشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ضدبشر - گراتس، اتریش
  Hassan1479 - تهران، ایران
  گرامی , در کامنت های قبلی فرموده بودید 75 سال است که در ایران زندگی میکنید و تجارب زیادی دارید . من 35 سال است که در خارج هستم و به ایران نرفته ام . میخواستم از شما بپرسم اصلا آقای پهلوی در سطح جامعه ایران مطرح است ؟ کسی در باره اش صحبت میکند ؟ کسی که از صبح تا شب دنبال نون خانواده اش هست آیا به این مسائل فکر میکند ؟ اگر نظرتان را بنویسید ممنون میشوم .
  8
  4
  ‌چهارشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  پرشین پرینس - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا
  مرگ بر سه فاسد، ملا، چپی، مجاهد
  3
  5
  ‌چهارشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  Attila14 - استکهلم، سوئد
  خشایار1980 - شیراز، ایران
  اسمتو عوض کن! ابوالفضل یا ابوسلیم بیشتر به گروه خونت میخوره از حرفات!. صد در صد شیعه هم بزرگ شدی
  2
  6
  ‌چهارشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.