تائید حکم اعدام محمد قبادلو «بدون توجه به ایرادات حقوقی» در دیوان عالی کشور

 محمد قبادلو
رادیو فردا: وکیل محمد قبادلو از بازداشت‌شدگان اعتراضات سراسری ایران اعلام کرد که دیوان عالی کشور بدون توجه به ایراداتی که او مطرح کرده، حکم قصاص موکلش را تایید کرده است.

امیر رئیسیان روز سه‌شنبه دوم خرداد به شبکه «شرق» گفت: «اعاده دادرسی درمورد پرونده قصاص که در دادگاه کیفری یک استان تهران، حکم بدوی داده شده بود، رد شده است».

این وکیل دادگستری افزود: «متاسفانه در دادنامه‌ای که دیوان به ما ابلاغ کرده، گفته شده که ایراداتی که ما در پرونده مد نظر قرار دادیم، من‌جمله مباحث مربوط به پزشکی قانونی و سلامت روان و همین‌طور مباحث تحقیقاتی مانند تصاویر دوربین‌های مدار بسته، موضوعاتی ماهیتی است و به مرحله دادرسی بدوی و فرجامی مرتبط بوده و به این دلیل که از زمره دلایل اعاده محسوب نمی‌شود به این موارد رسیدگی نکرده‌اند.»

آقای رئیسیان گفت که محمد قبادلو فرزند یکی از مجروحان اعصاب و روان جنگ ایران و عراق است.

محمد قبادلو متولد سال ۱۳۷۹ از بازداشت‌شدگان اعتراضات سراسری «زن زندگی آزادی» است که به‌اتهام «محاربه و افساد فی‌الارض» و با ادعای قتل یک مأمور پلیس از طریق زیرگرفتن با خودرو سواری به اعدام محکوم شده است.

بر اساس گزارش شبکه شرق، پیشتر حکم قصاص برای قبادلو در دادگاه کیفری یک استان تهران صادر شده بود.

او همچنین در پرونده دیگری به «افساد فی‌الارض و محاربه» نیز متهم شده است.

پیشتر مدیر روابط عمومی دیوان عالی کشور اعلام کرده بود که «قرار توقف اجرای حکم اعدام» محمد قبادلو به‌اتهام «محاربه» تا زمان رسیدگی به فرجام‌خواهی او در مورد حکم قصاص صادر شده است.

وکیل این معترض بازداشت شده نیز گفته که اعاده دادرسی در این پرونده هنوز مفتوح است و شعبه اول دیوان عالی کشور هنوز تصمیمی در مورد آن نگرفته است.

تایید حکم قصاص برای این معترض در حالی است که به تازگی اعدام سه معترض بازداشت‌شده دیگر موجی از محکومیت‌های داخلی و بین‌المللی را به همراه داشته است.

جمهوری اسلامی در ماه‌های اخیر روند اعدام‌ها در همه موارد را تشدید کرده است.
+33
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  حرکت ملیونی نشه داستان همینه. ازادی هزینه داره مفتکی نیست اخوندا هم الکی نمیرن دیگه خوددانید.
  1
  32
  ‌چهارشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۷:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  rood120 - منچستر، انگلستان
  این جوانان بدون حمایت ، اعتراضات بدون برنامه ریزی و رهبری مثل سالها گذشته انجام شد و به خاک و خون کشیده شد که فعلا هم آرام شده مثل آتش زیر خاک ولی این رژیم هم مثل همیشه به خاک و خون می‌کشه همه چیز را و مردم باز به خانه‌شان می روند. متاسفانه تا میلیونی به خیابان مردم نیایند همین آش و کاسه هست که فعلا مردم خواب هستند . در خارج هم یک مشت مفتخور بی خاصیت از رضا پهلوی بگو تا چپی ، راستی ، مجاهدین خائن، اپوزیسیون متلاشی شده بگو تا آخر که زندگی خوبی را در خارج دارند و فقط بیانیه صادر می کنند و جوانان دست خالی را به خیابان می فرستند جلوی گلوله ، این داستان مبارزان خارجی هست داخلی هم که اکثریت مردم در خوابند تا چه وقتی بشود همه سراسری بریزند بیرون . داستان کشور ما خیلی غمگین است.
  3
  21
  ‌چهارشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zavareh - رودسر، ایران

  یکایک ما با بی تفاوتی و سکوت خود شریک جرم ریختن اینهمه خونهای بی گناه هستیم...
  0
  31
  ‌چهارشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران
  دم این بچه گرم که زده و شک نکنید راهش ادمه خواهد داشت . در هرصورت فساد در سیستم قضایی حکومت قابل انکار نیست و امید داشتن به این لجن زار فاسد ولایت فقیه بدترین تصور هستش. جز کشتن و قتل و خرابی و ویران کردن هیچ کاری بلد نیستند.
  0
  4
  ‌چهارشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.