وزارت اطلاعات ایران از بازداشت یک گروه جمع‌آوری اطلاعات از «ایرانیانی که به خارج» خبر داد

العربیه: وزارت اطلاعات ایران در بیانیه‌ای اعلام کرد که پروژه‌ بزرگ یکی از «سازمان‌های جاسوسی بیگانه» برای دست‌اندازی به اطلاعات «مترددین ایرانی به خارج از کشور» را کشف و عوامل آن را بازداشت کرده است.

خبرگزاری «فارس»، سه‌شنبه دوم خرداد، به نقل از این بیانیه آورده است: «در جریان تعقیب دائمی اهداف و اقدامات اطلاعاتی-عملیاتی سازمان‌های جاسوسی متخاصم، اطلاعاتی از تمرکز خاص و سنگین یکی از سرویس‌ها بر ایرانیان متردد به خارج از کشور به دست آمد.»

در بیانیه وزارت اطلاعات نام سازمان‌های جاسوسی و یا افراد مورد هدف قرار گرفته ذکر نشده است.

بیانیه وزارت اطلاعات تصریح کرده که از میان مترددین ایرانی به خارج، «افراد دارای مسئولیت در مناصب مختلف یا دسترسی به اطلاعات مهم در نهادهای حساس کشور» و «دارندگان تخصص‌های ویژه در رشته‌های مختلف»، مورد رصد متمرکز سرویس‌های جاسوسی قرار می‌گرفتند.

این بیانیه به تشریح سازوکار جمع‌آوری اطلاعات از ایرانیان هم اشاره کرده و آورده، «سازمان جاسوسی بیگانه، نام افراد هدف از میان ایرانیان متردد به خارج از کشور را به یک سرپُل اعلام می‌کرده است. آن سرپُل، اسامی را به مرتبطین خود ابلاغ می‌کرد و هر یک از آن‌ها به نفر بعدی منتقل می‌کردند تا نهایتاً به متصدیان سامانه‌های اداری در چندین سازمان کشوری می‌رسید.»

طبق این بیانیه، «متصدیان با استفاده‌ غیرقانونی و غیرمجاز از پایگاه‌های داده‌ در اختیار، اطلاعات موجود در آن پایگاه‌ها پیرامون فرد استعلام‌شده را استخراج و به رابط‌ها تحویل می‌دادند. رابط‌ها به همان ترتیب سلسله مراتبی اطلاعات را به سرکرده‌ شبکه و او به سازمان جاسوسی مورد بحث تحویل می‌داد.»

پیشتر، وزارت اطلاعات ایران، در اوایل سال جاری میلادی از بازداشت دو گروه به اتهام «جاسوسی» برای اسرائیل خبر داد.

پس از اعلام تهران مبنی بر انهدام چهار گروه «عملیات جاسوسی» در دسامبر 2022، تعداد گروه‌های متهم به جاسوسی برای موساد اسرائیل در ماه‌های اخیر به 6 مورد افزایش یافت.
+4
رأی دهید
-41

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران
  کی فهمید که اینا کی و چی رو گرفتن؟! یعنی با میلیاردها تومان و هزینه های دلاری سنگین میرن یه عده بدبخت بی گناه رو میگیرن و بعد با همچین مطالب سردرگم و بیخودی برای خودشون طرح بزرگ میسازند. هزینه مامورانی که با پروازها داخل و خارج شدند و رفتند کشور هدف خوردن و خوابیدن و بعد باید بیاد یک چیزی از خودش دربیاره دیگه. آره فلانی و فلونی اطلاعات افراد رو میگرفتند به سرپل میدادن سرپل میداده به مسئول خارجی شرکت فلان بعد با تخصص طرف مثلا شغل پیدا کنند خخخ خوب احمق ها الان این کارها شده شغل یک عده ایرانی که نونی دربیارن. دسترسی به پایگاه داده ای نیست خخخ پایگاه داده سایت های کاریابی اروپایی و آمریکایی و پیدا کردن شغل بر اساس تحصیلات و کاری که بلده این میشه جاسوسی ؟ خدایا چقدر اینا موفق هستند در تیغ زدن رژیم فاسد اسلامی و چطوری هزینه های میلیاردیشون رو با این اراجیف توجیح میکنند و این چه شغل انگلی و حرامی هستش که این ماموران اجاره ای و احمق و حرامخوار دارند؟ مترددین به خارج حق ندارن اگر کسی بلده شغل براشون پیدا کنه باهاش صحبت کنند و درصدی بدهند و شغل پیدا کنند؟
  0
  18
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.