نسرین ستوده: تنها راه همه‌پرسی آزاد است؛ رضا خندان: می‌ترسم طرفداران رضا پهلوی جنبش را بدزدند

یورونیوز: نسرین ستوده، وکیل و فعال حقوق بشر و همسرش رضا خندان درباره جنبش زن، زندگی، آزادی با جف کافمن، کارگردان آمریکایی که پیشتر مستندی با عنوان «نسرین» را از زندگی خانم ستوده ساخته بود، گفتگو کردند و از دغدغه‌هایشان درباره مسیر این جنبش گفتند.

نسرین ستوده در این گفتگو تنها راه ممکن برای تغییرات در ایران را برگزاری یک همه‌پرسی عادلانه و آزاد دانست که مبتنی بر استاندارد‌های جهانی باشد و همگان بتوانند در آن آزادانه عقاید خود را ابراز کنند.

او گفت: «بزرگترین نگرانی من درحال حاضرمسمومیت صدها دانش‌آموز دختر در سراسر ایران است. در واقع هیچ اقدامی هم برای جلوگیری از آن انجام نمی‌شود. می‌بینیم حکومتی همچون طالبان دخترانمان را مسموم و وحشت‌زده می‌کند. کلمات از بیان عمق دردمان عاجزند.»

وی با اشاره به جنبش حقوق مدنی سیاه‌پوستان آمریکا گفت: «طی این جنبش، آمریکایی‌ها فرصت پیداکردند تا خود را بنگرند و بپرسند کدام ملت حق چنین برخوردی با سیاه‌پوستتان را دارد؟ ما نیز در ایران باید چنین سوالی را از خود بپرسیم. این چه نوع جامعه‌ای است که اجازه می‌دهد بچه‌هایش به مدرسه بروند و مسموم شوند؟»

خانم ستوده همچنین افزود: «دغدغه بلند مدت من درباره آزادی و دموکراسی در ایران است. فرض کنیم توانستیم یک همه‌پرسی آزاد و عادلانه برگزار کنیم. بعد آن چه می‌شود؟ آیا قادر خواهیم بود به دموکراسی دستیابیم؟ امیدوارم که بتوانیم. امیدوارم.»

رضا خندان، گرافیست، فعال حقوق بشر و همسر خانم ستوده معتقد است جنبشی که پس از جان‌باختن مهسا امینی برپا شد، حاصل دهه‌ها فعالیت و جدال زنان و فعالان حقوق مدنی در ایران است و گفت: «بزرگترین دغدغه من این است که جنبش زن، زندگی، آزادی توسط اقلیتی کوچک از مخالفان خارج‌نشین حکومت ایران که حول محور رضا پهلوی، فرزند شاه ایران متمرکز است، ربوده شود. ‌صدای آن‌ها به‌ گوش رسانه‌های خارجی می‌رسد و نه تنها بسیار ثروتمند و فرصت‌طلب هستند، بلکه ارتباطات قدرتمندی هم دارند. با این‌حال ارتباط آن‌ها با ایرانیان و فعالان این جنبش قطع شده است. می‌ترسم از یک حکومت دینی به سوی یک دیکتاتوری سکولار پیش رویم.»

وی همچنین افزود: «بدون شک این جنبش تاثیری فوق‌العاده داشته است. با این حال آغاز قدرتمند به معنای فرجام پیروزمندانه نیست.»
+44
رأی دهید
-199

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  آریتما - استکهلم، سوئد

  احسنت، ما هم از همین می‌ترسیم که یک عده گوسفند حزب‌الله‌ی صفت به اسم سلطنت طلب به مانند خمینی دجال انقلاب مردم را بدزدند! برای همین اول مرگ بر پالانی، بعد مرگ‌بر آخوند!
  158
  78
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  majiddk - کپنهاک، دانمارک

  شاهزاده رضا پهلوی : برای مدیریت بعد از فروپاشی مشکلی وجود ندارد و امثال فاطمه سپهری و نسرین ستوده هستند. (تفاوت میان ماه من و ماه گردون مثل اظهار نظر رضا خندان و رضا پهلوی است).
  31
  128
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  mitra55 - تهران ، ایران

  اعتراف به این نکته که طرفداران خاندان ایرانساز پهلوی بیشمار هستند.
  69
  148
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Hassan1479 - تهران، ایران

  خانم ستوده،همه پرسی را قبول دارم ولی در مورد چی همه پرسی شود؟ مثلا حجاب ، نه ارزش ندارد ، فقط یک همه پرسی ،(ج.ا آری یا نه )، آنهم زیر نظر سازمان‌های قدرتمند بین المللی، نتیجه هرچه بود بدرستی اجرا شود .بنظر من باید یک سازمان قدرتمند جهانی شکل بگیرد و از پیاده شدن نظام‌های فاشیستی،نازیسم، مذهبی ،و دیکتاتور بهر شکلش در جهان جلوگیری کنند.
  17
  100
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  Shahrokh-86 - تهران، ایران

  اینقدر نفهم نباشید با حرفاتون هم تفرقه نندازید رضا پهلوی و‌مسیح علینژاد فعال ترین کسایی هستند که دارن واسه آزادی ایران فعالیت میکنن همه کسایی که از رضا پهلوی توی این مقطع طرفداری میکنن معنیش این نیست که سلطنت طلبن از الان دلشوره دارن واسه بعد جمهوری اسلامی، نمیدونم با چند مدل زبون باید بگه فقط انتخابات آزاد. اگه کل مردم ایرانم بیان بگن نه ما نظام دیکتاتوری سلطنتی میخوایم احمق باید باشه پهلوی اگه قبول کنه که قبول نخواهد کرد چون میدونه آینده نداره.
  39
  101
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران

  واقعا افرادی مثل رضا خندان چیکاره هستند جز اینکه شوهر ستوده باشند؟ مشخص نیست این آدمهای کوتاه و کم عقل برای چی باید اظهار عمومی کنند. بهترین راه صندوق رای هستش.
  36
  143
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  زنده باد رضاشاه دوم‌ پهلوی - پاریس، فرانسه

  تنها راه نجات ایران سپردن مملکت به یک ایرانی وطنپرست و سیر است که نه از روی گرسنگی و نه از روی طمع اداره کشور را بدست بگیرد و بهتر از شاهزاده رضا پهلوی پیدا نخواهیم کرد البته که باید التماس هم بکنیم که از تقصیر و ناسپاسی ما بگذرد و ما را ببخشد و بپذیرد. (ناز هم می کنید؟ عجبا!)
  48
  128
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۱
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک

  تو بهتر میزنی بستان بزن ولی دلیل توزردی خودتون و گردن شاهزاده نندازید مثل هالو
  30
  123
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  چرخنده چرخید و به طرف نظام برگشت ولی شما با خنده به سمت حماقتی دیگر نرو .حتی اگر طرفداران رضا پهلوی جنبش را بدزدن بهتر از غوطه ور بودن در این نظام آخوندی است.
  23
  119
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  خشایار1980 - شیراز، ایران

  کسی که لیاقت ستایش دارد خانم ستوده هست،زنده باد هر چه آزادی خواه هست و لعنت به هر چه انسان سبک مغزی که دائما می خواهند یک نفر به عنوان رهبر یا شاه بالای سرشان باشد،این افراد لیاقتشان بردگی ست
  98
  47
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  ضدبشر - گراتس، اتریش

  از مسخره ترین چیزهایی که تو عمرم شنیده ام اینه که یک شاه الهی از " آوردن آزادی و دموکراسی به ایران " صحبت میکنند . روی پرچمشان در انگلیس نوشته اند آزادی و مثل گرگهای وحشی ریختند سر عالی پیام . واقعا از این قوم , مسخره تر و وحشی تر فقط خودشانند . انسان شرم میکند .
  113
  46
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  sahandogli - لندن، انگلستان

  رضا پهلوی یک دزد زاده است و بی سواد و تمام طرفدارانش بی ادب و لمپن و ارسو هستند که به جز تهدید دیگران چیزی دیگر از دستشان بر نمی آید . رضا پهلوی در این حد نیست که بتواند ایران آشفته و داغون را نجات دهد. در فردای جمهوری اسلامی به جز گروههای سیاسی مختلف ملتهای غیر فارس مشکل بزرگی برای حکومت آینده تخران خواهند بود و رضا پهلوی مخالف همه آنها است و همه آنها را انکار می کند. من دوست دارم رضا پهلوی بیاید چون ایران خر تو خر می شود و تجریه
  130
  39
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  antifascism - تهران، ایران

  نسرین جان طرف حساب ما عده ای چلمنگ فاشیست سلطل ان طلب ملی گرای وطنپرست (همه چی خواه خودخواه صرفا جهت خودارضایی شخص شخیص خودشون) هستن که جمیعا با هم دیپلم معتبر ندارن. عموما به خودشون میگن پرشین در حالی که زن بلوچ برای بچه های خودش و همسایه ها آبگوشت کلاغ درست میکنه و زن کرد 20لیتری نفت جابه جا میکنه تا در کوهستان از فقر نمیره و زن ترکمن میدونه باغ و زمینش رو حکومتهای فاشیست پالانی و آخوندی دادن به مهاجران سیستانی و مازنی و زن تورک چماغ به دست واستاده هرکی میگه ایران یعنی پرشین میزن تو ملاجش اما این پرشینها با توهمات تاریخی دارن خودارضایی میکنن. اینا خاک پرست و کوروموزون پرستن. اینا به جانداران اعتقادی ندارن. اما غصه نخور اگر پیروز هم بشن مبارزه ادامه داره. نه فقط برای ایران بلکه برای تمامی تمامیت خواهان (تمامیت ارضی) و همه چی خواهان دنیا. ایران فقط جمهوری پارلمانی فدرال قومی. در غیر اینصورن جنگ ابدی.
  102
  27
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان

  جنبش را بدزدند؟ وقتی اکثریت قاطع مردم داخل ایران اسم رضا پهلوی رو صدا میزنند و بنر او رو نصب میکنند،دزدیدن چه معنایی میده جز اینکه منظورت این هست میترسم هواداران رضا پهلوی بیشترین تعداد باشند؟ اصلا تابحال اسم فرد یا گروه دیکری توسط مردم معترض داخل ایران آورده شده؟ تنها کسانی که در شبکات اجتماعی چنین ادعاهایی دارند چپگراها و طرفداران مجاهدین از خارج ایران هستند و البته ستون پنجم رژیم که در ظاهر مخالف قصد تفرقه و تخریب دارند.همین و بس.
  23
  100
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  فرهاد۱۹۷۷ - لوس‌انجلس، ایالات متحده امریکا

  تاغری بشکند، ماستی بریزد --جهان گردد به‌کام کاسه لیسان-- در اینجا هم ممکن است اتفاق بیافتد. ولی نه به آسانی. این همه‌جوشی از ایران شروع شد و جای برای امثال آقای رضا پهلوی و سینه‌شکافانشان نخواهد بود. اینها و امثال اینها حتی من هیچ کاری برای این خود جوشی نکردیم. حداکثر کاری که کردیم در کمال آزادی بیان و حرکت رفتیم در یک راه‌پیمانی دور از وطن شرکت کردیم و بعدش هم آمدیم خونمون در کمال صلح، آرامش،و آسایش به زنگیمان ادامه دادیم. من روی سخنم با آن کاسه لیسان است، چرا خودتان به ایران نمیروید تا آن پرچم شاهنشاهیتان را در بدو ورودتان به فرودگاه بر‌افراشته کنید. شما ها سگانی بیش نیستید که از دور واق واق میکنید و پاچه همدیگر را میگیرند. فرامش نکنید این انقلاب از ایران شروع شده است و جایی برای غرب نشیننان از جمله خود من در آن نیست. مطئن هستم که مورد حمله قرار شاه‌الهی ها قرار خواهم گرفت. ولی یکنفر فقط یکنفر از شما شاه دوستان بمن بگوید که این آقای رضا پهلوی و خانواده‌شان در این ۴۳ سال چه کار مثبتی برای ایران و ایرانیان کردند؟ فرق است بین شاه‌دوستی و وطن دوستی.
  78
  36
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  ضدبشر - گراتس، اتریش

  mitra55 - تهران ، ایران
  اشتباه نکنید .طرفداران پهلوی زیاد نیستند. فقط های و هویشان بلند است . تو ایران کسی به این های و هوی توجهی ندارد . نیم قرن پیش رژیم پادشاهی منقرض شده و به تاریخ پیوسته .خودتان را گول نزنید .
  88
  30
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  ضدبشر - گراتس، اتریش

  زنده باد رضاشاه دوم‌ پهلوی - پاریس، فرانسه
  شما میتوانی فقط یک دستاورد از فعالیت به اصطلاح سیاسی آقای پهلوی در 40 سال گذشته برای ما بنویسی ؟ و کلا چه برنامه ای برای نجات کشور دارند و چگونه میخواهند ما را خوشبخت کنند ؟
  82
  26
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  ساربان - نورمبرگ، آلمان

  ضدبشر - گراتس، اتریش
  میدونی مسخره کیه؟ مسخره کسی است که فکر میکنه همنژادش آتاترک رهبر دموکراتی بوده و اصلاً دیکتاتور نبوده!!! 🤣😂
  11
  42
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  ساربان - نورمبرگ، آلمان

  sahandogli - لندن، انگلستان
  یک خورده گله گیوه رو هم میکشیدی یک نگاه به اسهال نظر خودت میانداختی!! همینجوری زرتی نفرست به سایت با این همه غلطهای املائی که داری واقعاً مسخره است که از سواد یکی دیگه ایراد هم میگیری!! 🤮
  14
  35
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  ضدبشر - گراتس، اتریش
  قراره وقتی تاجگذاری کردند از شما خواهش کنند که بیایی و برنامه کشورداری براشون بنویسی. فقط مثل دوره آخوندها گند نزنید که کار دوباره خراب نشه. سعی کنید از برنامه های زمان محمدرضاشاه الگو بگیرید.
  10
  47
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  ضدبشر - گراتس، اتریش
  نه، دموکراسی رو قراره چپول ها و آخوند زاده ها بهمون هدیه بدن. شما شکمت رو صابون بمال که در آینده وزارت طیور و احشام را به شما قراره بسپارند.
  9
  44
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  خانم ستوده. مردم ستم کشیده ایران در طول 44 سال ظلمی که با حمایت شماها از طرف اخوند ها بملت روا داشته شده .همانند ملت زنده ترکیه که اتاتورک را خط قرمز خود میدانند لذا ما ایرانیان خاندان پهلوی را خط قرمز خود میدانیم .این حرف یادتان نرود. خط قرمز ملت رنج دیده ایران خاندان پهلوی است .
  9
  27
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  ali51reza - وستروس، سوئد

  امروز شاهزاده رضا پهلوی تبدیل شده به سنگ محک وطن پرستی آن نه بخاطر اسم ایشون که شاهزاده است بلکه بخاطر کارنامه وطن پرستی و ایران ساز بودن این خاندان و هر چی مجاهد و چپی و آخوند میخواهند بگویند ، بگویند فقط چهره خیانت و وطن فروشی خود را نمایان میکنند و بس
  8
  31
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  من همیشه رضا پهلوی را دوست داشتم و او را سیاستمدار خوبی می‌دانستم متاسفانه باید بگویم کسی که نمی‌تواند نفوذی های جمهوری اسلامی را تشخیص بدهد و خودش را از یک عده لمپن فحاش و بی اصل و نصب جدا کند بعدا در آزادی میهن نمی‌تواند یک استان را اداره کند چه رسد به یک کشور بااینهمه مشکلات اجتماعی و فرهنگی و گندی که آخوند به فرهنگ آن زده اند. شاه و شاهزاده و اشراف و تمدن از نامشان پیداش که از عظمت و اخلاق و بزرگی می‌آید. کجای این فحاشین و لمپن ها و چماقداران به شاه و تمدن می‌خورند.؟؟؟ شاه اللهی ها همان سربازان بد نام امام خامنه ای هستند برای ماموریت در اروپا. خیلی خیلی برای آقای پهلوی متاثر شدم
  6
  12
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  خوش باور - تهران، ایران
  گور پدر آخوند پفیوز ،مجاهد مریض سادیستی ، ولی خودتان بخوانید چرندیات یکدیکر را بعد از چهل سال زیر چکمه دیکتاتوری، هنوز مغز مان آنقدر رشد نکرده که بتوانیم یک اتحاد درست کنیم و شر آخوند دجال رادکم کنیم ، بازی کنید با چرندیات یکدیکر ،همه خود خواهی داریم
  12
  14
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا
  ای سید خندان، چند نفر تا حالا شنیدی که تو یک استادیوم چند هزار نفری بگن رجوی روحت شاد، یا فدایی یه جات باد، ایران از چپ و راست یک دل فهمیدن چه کلاهی به سرشون رفته، خوب رفراندوم بذارن یعنی اکثریت به رجوی رای میدن یا توده ای ها یا فدایی ها یا...؟ ای مفلوک ای غافل ای حکومتی، اول بذار ماهی رو از آب بگیریم با کمک هم، بعد روش نرخ تایین کن، حالا نه به باره نه به داره رژیم هم سر کاره دارین دعوای چی رو میکنید؟ والا بلا تلا احمق پیش شمایان پروفسوره دریغ از یک جو عقل...😡😠🤨🧐
  7
  20
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  فرهاد۱۹۷۷ - لوس‌انجلس، ایالات متحده امریکا
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  ای که چه خوب گفتی. شیر مادرت حلالت باشه.
  9
  3
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  ضدبشر - گراتس، اتریش
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  بنده همین الان در وزارت طیور و احشام سر کارم . همانطور که مشاهده میکنید الان هم به حیوانات فحاش و شعبان بی مخ ها پوزبند میزنم که از این به بعد پاچه ملت را گاز نگیرند . بهتره حیوانات سرشان را به آغل خود بیندازند و بگذارند سیاسیون و اندیشمندان این انقلاب را به پیش ببرند . فحاش و پاچه گیر و شعبان بی مخ را چه کار است به سیاست .
  16
  5
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  همه پرسی گزینه خوبی برای کشوری مثل سویس است ، در ایران اسلامی داستان فرق میکنه ، یک مبارز ضد رژیم که زمانی مذهبی و درون این سیستم بود ، شخصا با شناخت عمیقی که از جمهوری اسلامی داشت ، بیان کرد که اینها را باید تک تک گرفت و آویزان و اعدام کرد ، هر نوع توهمی از هدایت و آگاهی دادن به ارازل اسلامی اشتباه است ، رحم نباید کرد
  5
  14
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  ضدبشر - گراتس، اتریش
  به بعضی ها روی زیادی داده ایم و هار شده اند. کسانی که با حکومت آخوندی در چپاول کشور و قتل و غارت ملت ایران همکاری کرده اند لایق ترحم نیستند چه رسد به هتاکی. برای شما که با ملت در افتاده اید و قصد دارید بار دیگر با فریب و ریا وارد صحنه بشوید تنها یک پیشنهاد دارم: برو بمیر!
  3
  8
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  ضدبشر - گراتس، اتریش
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  در اتفاقی که در لندن برای هالو پیش امد معلوم شد بیماری هاری به اکثر پاچه گیر ها سرایت کرده و بد جوری گرفتارش شدند .امیدوارم دولت انگلیس چاره ای بیندیشد .متاسفانه اشتباه شماها این است که فکر میکنید وطنپرست کسی است که فوحش بدهد و مثل شما پاچه گیری کند . جهت اطلاع شما ما با ملت هم درنیفتادیم ما خود ملت هستیم . با شارلاتان های سیاسی هم آبمان تو یک جوب نمیرود . هر کس هم بخواهددر اینده بساط استبداد و دیکتاتوری در کشور براه بیاندازند قلم پایش را خواهیم شکست .
  8
  5
  ‌چهارشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۶:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  ساربان - نورمبرگ، آلمان
  ضدبشر - گراتس، اتریش
  حالا نمیخواد قلم پای بعدی رو بشکنی فعلاً این یکی که سر کاره و ول هم نمیکنه رو بشکن بعدی پیشکشت
  3
  3
  ‌چهارشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.