دلنوشته حامد اسماعیلیون به دخترش: اگر جمهوری اسلامی نبود دوم خرداد ۱۳ ساله می‌شدی

حامد اسماعیلیون به مناسبت تولد دخترش ری‌را در یادداشتی خطاب به او نوشت: «اگر جمهوری اسلامی نبود دوم خرداد ۱۳ ساله می‌شدی.»
آقای اسماعیلیون نوشت: «به عهدم پایبندم دخترم. پرونده‌ی قتل عمد شما، مامان و همسفران بی‌گناهتان در پرواز پی‌اس هفتصد و پنجاه و دو بعد از پنج هفته‌ی دیگر به دادگاه لاهه ارجاع خواهد شد. آرزوی قلبی من نشاندنِ آمرین و عاملین تمام جنایات چهار دهه‌ی گذشته بر نیمکت متهمین در دادگستری تهران است.»

او نوشت: «عزیزم ری‌را، سوگواری‌ام برای غیبتِ همیشگیِ شما به پیروزیِ انقلاب مردم ایران گره خورده است. بعد از پیروزی مردم، زمان به یاد آوردنِ تمام کسانی‌ست که از دست داده‌ایم»
+40
رأی دهید
-75

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  dannni - سوئد، سوئد
  یک شخص مرموز و حال بهم زدن است این موجود همان اول که مسول خانواده قربانیان فاجعه سقوط هواپیما شد و اون راهپیمایی چند صد کیلومتر اش تو کانادا من بهش مشکوک شدم همه چیز راحت بهم زد ولی خدارو شکر زود اون ذات اش نیشون داد
  59
  62
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۹
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  درست است که افتادن ان هواپیما همه مردم جهان را متاثر کرد ولی یک نان دانی هم برای این اقای اسـ...ون تحفه نطنز شده.من میگم اقای حامد: اگر این حادثه اتفاق نمی افتاد انگاه تکلیف تو چه بود.
  56
  62
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  خردگرا - برن، سوییس

  با شما همفکر نیستیم ولی همدرد. هر دو سرخورده و زخم خورده جمهوری ننگین اسلامی. ما را در غم‌ خودتان شریک بدانید.
  10
  69
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  اگر گروهی احمق انقلاب نکرده بودند هم بسیاری دیگر امروز هنوز زنده بودند.
  6
  86
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  1:یک کم هم انصاف. بورس دانشگاه تبریز را از سپاه گرفتی. ۲۵ سال است که ییلاق و قشلاق بین ایران و کانادا می‌‌کنی‌. هرسال دم در وزارت ارشاد صف می‌‌بستی تا اجازه انتشار کتاب بگیری. تا این اتفاق غم انگیز برا شما اتفاق افتاد. تا اینجا قبول . هر کسی‌ می‌‌تواند نظرش عوض و بگوید اشتباه کردم نمی‌‌دانستم که عنکبوت بچه خود را هم می‌‌خورد. ولی با این سابقه که شما دارید مخالف ورود شاهین نجفی به منشور بودید.کسی‌ که ۲۰ سال است حکم ارتداد را برای او صادر کرده. زمانی که شما با وزارت ارشاد خوش و بش می‌‌کردید. همان وزارت ارشاد دنبال نجفی بود تا گردن او را بزند. ولی اون نباید بیاد شما ولی تصمیم گیرنده ؟ حالا این به جهنم . تا درک کردی برنامه برای اولین رهیس جمهور ایران را Justin Trudeau دوست شما مشخص نمی‌‌کند بلکه هنوز ما اول کار هستیم. ظرفیت این را نداشتی در منشور بمانی و برای عقیده خود بجنگی. ترک می‌‌کنی‌ می‌‌روی با دختر آخوند گلهر عکس یادگاری در هلند می‌‌گیری.
  22
  51
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  2: ترک می‌‌کنی‌ می‌‌روی با دختر آخوند گلهر عکس یادگاری در هلند می‌‌گیری. فکر می‌‌کنی‌ هواپیما حامل فامیل شما را کی‌ زد؟ شیخ علی‌ به شخصه؟ خوب همین آخوند گلهر‌ها بودند. با قاتل فامیل خود لاس خشگه ؟ اگر دخترت می‌‌توانست با شما سخن. اولین کلام .بابا چرا اینقدر سقوط کردی؟
  19
  51
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  فاطی کماندو - قرچک، ایران
  اگه جمهوری کثف اخوندی نبود خودتم ادم میشدی نگفتی من عاطل و باطل با خبرنگار اسرائیلی مصاحبه نمیکنم واقعأ این بابا یک دفعه خر ورش داشته فکر کرده پخی شده نه بابا خیلی ها رو این جمهوری کثف اسلامی جون عزیزاشون رو گرفته مثل همین سه تا جون گل که اعدام شدن و مثل مجید رضا رهنورد و بغیه کشته واعدام شدگان. ولی انها با تو الاف یک فرق اساسی دارن و ان هم اینه که اگه جمهوری کثیف اسلامی اون هواپیما رو نزده بود تو و بستگانت هنوز هم میامدید ایران و میرفتید و به ریش مردم هم میخندیدی.
  18
  37
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  antifascism - تهران، ایران

  یه عده حروم لقمه به هیچ مطلبی رحم نمیکنن. منم بهتون رحم نمیکنم. بدبختای غربتی مشنگ. کل دنیا هم باشید فقط با تهرانش نمیتونید در بیوفتید. الباقی پیشکش. پس تو خراب شده های خودتون با اون رضا مشنگتون توهم بسازید. پاتون به ایران برسه از اینطور فارت و فورتا بکنید میرید کنار همفکران آخوند و سردارتون.
  34
  4
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۷
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  آقای زرتشت بلوف: ۱-چرا این موقع که اسماعیلیون از جرگه آقای پهلوی جداشده، زبونت باز شده و این حرفها را میزنی؟ آیا اگر تا امروز اسماعیلیون در این منشور قرار داشت باز هم زبون درازی میکردی؟ ۳-آیا تضمینی هست اگر عبدالله مهتدی یا خانم علینژاد خارج بشوند، به سرنوشت اسماعیلیون گرفتار نشوند؟ آخر پرویی و خودسری وآتش به اختیاری تا کجا؟
  8
  13
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  خدا شاه میهن - ایروان، ارمنستان
  برو بابا بشین کشکت رو بساب، این جریان رو کردی یه تابلو اعلانات هی واسه خودت نامه نگاری میکنی. مردیکه عوضی، اگر تو تو این حرکت نبودی، حداقل میدونستیم خودمون با هم چند چند هستیم، مردم با اولین فراخوانی که دادی، آمدند بیرون چون از جمهوری دروغین بیزار بودند و در ثتنی هنوز به ماهیت کثیف ذات شما پی نبرده بودند، الآن شدی چوپان دروغگو، زر ضمن، تو فقط عزیزات رو از دست ندادی که هی خودتو علم کردی، هیچ کیدونی چند نفر دیگه تو اون پرواز با دختر و زن تو بی گناه کشته شدند، پس بس کن دیگه، خیلی پر رو هستی
  11
  13
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  مردک حامد پی اس الکرایینی با دمش گردو میشکنه،به لطف حمله سپاه به تیاره اکرایینی کسی حتی حمسایش اونو نمیشناخت رسید به جایی که اسمش تو کارتون تام و جری هم برده شد تازه به این راضی نیست میخواد نصف یران را به اسمش کنن ،میگه نصف ایران که مسیح صیغه نجات ناراحت نشه!
  6
  2
  ‌چهارشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  ...حکایت همون مثل خودمونه: مرگ خر و عوسی سگ. البته بچه کشی یکی از خصوصیات رژیم و دنبالچه هاش است. از ایت الشاطینها تا ودر روح آلمینی و محسن خله رضایی میر مقعد و حامد پی اس الکرایینی
  5
  1
  ‌چهارشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  خدا شاه میهن - ایروان، ارمنستان
  برای رژیم و مزدورانش بچه کشی و بچه به کشتن دادن از نشانه های ذوب شدنشون در ولایت است
  3
  7
  ‌چهارشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.