وزیر دفاع اسرائیل: حملات نظامی ما به مواضع ایران در سوریه دو برابر شده است

تانک اسرائیلی در بلندی‌های جولانرادیو فردا: یوآف گالانت، وزیر دفاع اسرائیل، روز دوشنبه اول خرداد، از افزایش حملات این کشور به مواضع ایران در سوریه، از زمان روی کار آمدن دولت جدید در اسرائیل خبر داد.

آقای گالانت که این نظرات را در همایشی امنیتی مطرح کرد، آمار دقیقی از این حملات هوایی ارائه نداد اما درباره عملکرد نظامی اسرائیل در سوریه اظهاراتی کم سابقه داشت.

او گفت: «از زمان شروع کار من به‌عنوان وزیر دفاع، حملات اسرائیل به مواضع ایران در سوریه دو برابر شده است.»

وزیر دفاع اسرائیل افزود: «به‌عنوان بخشی از این حملات، سعی داریم به شکلی روش‌مند حملاتی را به توانایی‌های اطلاعاتی و امنیتی ایران در سوریه تدارک ببینیم. این حملات به‌طرز قابل توجهی به تلاش‌های سپاه پاسداران برای تاسیس پایگاهی در چند کیلومتری مرز اسرائیل لطمه خواهد زد.»

گالانت در عین حال ایران را به تبدیل کردن کشتی‌های غیرنظامی به ناوهای مسلح به تسلیحاتی نظیر هواپیماهای بدون سرنشین، موشک و توانایی‌های جمع‌آوری اطلاعات متهم کرد.

به گفته او، ایران امید دارد که این کشتی‌ها را در مسافتی دور از آب‌های خود مستقر کند.

گالانت گفت: «ایران قصد دسترسی به اقیانوس هند، دریای سرخ و حتی سواحل مدیترانه را دارد. این یک نقشه‌ سازمان‌یافته است که‌ برای تهدید مسیرهای تجارت و پرواز – اعم از پروازهای نظامی و غیرنظامی – طراحی شده و به دنبال تبدیل شدن به تهدیدی دائمی در عرصه کشتیرانی است.»

اسرائیل با استناد به فراخوان‌های ایران برای نابودی این کشور و پشتیبانی ایران از گروه‌های شبه‌نظامی مخالف اسرائیل در منطقه، ایران را بزرگ‌ترین دشمن خود به شمار می‌آورد. اسرائیل در عین حال ایران را به تلاش برای تولید بمب هسته‌ای متهم کرده است. ایران این اتهام را رد کرده است.

مقامات اسرائیل اذعان داشته‌اند که صدها حمله را به مواضع ایران در حوالی سوریه صورت داده‌اند. ایران در طول جنگ داخلی سوریه که دوازده سال به طول انجامیده، مشاوران و نیروهای خود را برای یاری رساندن به بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه، عازم این کشور کرده است. با این حال، مقامات ایران در تمام این سال‌ها به ندرت جزئیاتی را در این رابطه ارائه داده‌اند و تقریبا هیچ‌گاه درباره هیچ عملیات‌ مشخصی در سوریه اظهار نظری نکرده‌اند.
+31
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  ایرانی دبش - تهران، ایران
  ما با آخوند مشگل داریم اما تو هم دیگه اینقدر خالی نبند اگر راست میگی بیا تهران یا یک جای تو ایران رو بزن ترور یا بمب گذاری نه حمله مردانه بعد حرفت رو قبول می‌کنیم
  2
  0
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.