ارتش آمریکا عکس‌های بمب طراحی شده‌اش برای حمله به سایت‌های هسته‌ای ایران را حذف کرد

 تنها بمب‌افکن‌های رادارگریز آمریکایی نوع B-2 قادر به حمل و پرتاب بمب «GBU-57» برای انهدام تاسیسات زیرزمینی هستند.العربیه: در ادامه تشدید تنش‌ها با ایران بر سر برنامه هسته‌ای این کشور، ارتش آمریکا تصاویر رونمایی از یک بمب قدرتمند طراحی شده با قابلیت نفوذ به اعماق زمین و تخریب تاسیسات زیرزمینی غنی‌سازی اورانیوم را منتشر کرد.

به گزارش «آسوشیتدپرس»، نیروی هوایی ایالات متحده در 2 مه تصاویر نادری از این سلاح به نام GBU-57 که به «نفوذگر مهمات انبوه» معروف است، منتشر کرد و سپس عکس‌ها را حذف کرد.

ناظران می‌گویند که حذف این عکس‌ها ممکن است به‌دلیل امکان افشای جزئیاتی درباره این سلاح استراتژیک آمریکایی باشد.

این عکس‌ها در حالی منتشر می‌شود که آسوشیتدپرس گزارش داد که ایران در حال پیشرفت مداوم در ساخت تأسیسات هسته‌ای است که احتمالاً فراتر از برد GBU-57 است که آخرین سلاح ارتش ایالات متحده برای انهدام پناهگاه‌های زیرزمینی محسوب می‌شود.
در مورد «نفوذگر مهمات انبوه» آمریکا چه می‌دانیم؟
ایالات متحده در دهه اول قرن حاضر با افزایش نگرانی‌ها در مورد اینکه ایران سایت‌های هسته‌ای خود را با ساخت زیرزمینی آن‌ها غیرقابل دسترس می‌کند، سلاح نفوذگر مهمات انبوه را توسعه داد.

نیروی هوایی آمریکا تصاویری از این بمب‌ها را در صفحه «فیس‌بوک» پایگاه نیروی هوایی وایتمن در میسوری منتشر کرد. این پایگاه محل ناوگان بمب افکن‌های رادارگریز B-2 است، تنها هواپیمایی که قابلیت حمل این بمب را دارد.

در توضیح این عکس، این پایگاه گفته است که دو بمب نفوذگر مهمات انبوه دریافت کرده تا یک اسکادران مهمات در آنجا بتواند «عملکرد خود را آزمایش کند.»
این اولین بار نیست که نیروی هوایی عکس‌ها و فیلم‌هایی را از این بمب منتشر می‌کند.

در سال 2019، ارتش ایالات متحده ویدئویی از یک بمب افکن B-2 در حال پرتاب دو بمب منتشر کرد.
+27
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن
  اَی این آمریکا هم که همش ، تبلیغ تبلیغ و تبلیغ !
  0
  9
  دوشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.