استادبزرگ شطرنج ایران در مورد مهاجرتش به فرانسه: شرایط در ایران سخت شده است

 پویا ایدنی، استادبزرگ شطرنج ایران که به فرانسه مهاجرت کرده استرادیو فردا:پویا ایدنی، استادبزرگ شطرنج ایران، به‌دلیل برخی «مشکلات» از جمله «سخت شدن دسترسی به سایت‌های اصلی شطرنج» به فرانسه مهاجرت کرد.

«ایران ورزشی» روز دوشنبه یکم خرداد ضمن اعلام این خبر افزود که آقای ایدنی اعلام کرده است که «قصد تغییر تابعیتی ندارد و تنها برای زندگی به فرانسه رفته و قرار است برای بازی‌های آسیایی نیز برای تیم ملی ایران بازی کند.»

عضو تیم ملی شطرنج درباره دلایل مهاجرت خود گفته است: «در فرانسه شرایط بازی برایم مناسب‌تر است و به مسابقات و لیگ‌ها نزدیک‌تر هستم.»

پویا ایدنی توضیح داده است که «در ایران مشکلاتی داشتم و ادامه مسابقات برایم سخت بود. دسترسی به برخی سایت‌های اصلی شطرنج برای‌مان سخت شده بود. حتی بقیه بازیکنان همانند محمدامین طباطبایی و پرهام مقصودلو هم همین شرایط را دارند و به سختی کار می‌کنند. امیدوارم این اوضاع بهتر شود.»

در پی افزایش فشارهای سیاسی و اجتماعی در سال‌های گذشته، موج مهاجرت ورزشکاران در رشته‌های مختلف هم‌چنین درخواست پناهندگی آن‌ها از سایر کشور افزایش چشمگیری یافته است.

پس از آغاز اعتراضات «زن زندگی آزادی» در ایران از اواخر شهریور پارسال، جمهوری اسلامی اقدام به قطع و کُند کردن اینترنت در ایران کرده است. این موضوع موجب مشکلات بسیاری شده است و بسیاری از شهروندان برای دسترسی به شبکه‌های اجتماعی مجبور به پرداخت هزینه‌های گزاف هستند.
+7
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  محمد پارسا - استکهلم، سوئد
  این که عکس پویا ایدنی نیست، این پرهام مقصودلو هستش. هر چی که دستتون میرسه رو وقتی همینطور بدون تحقیق بازنشر میکنید، میشه این
  0
  3
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۶:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.