پنج خواننده سرشناس پاپ ایران ممنوع‌الکار شدند؛ از محسن یگانه تا رضا صادقی

 عکس مربوط به خوانندگانی است که ممنوع‌الکار شده‌اندرادیو فردا: بر اساس اعلام یک روزنامه‌نگار حوزه موسیقی، رضا صادقی، محسن یگانه، امیر مقاره، بابک جهانبخش و امید حاجیلی از خوانندگان شناخته‌شده در ایران ممنوع‌الکار شده‌اند.

بهمن بابازاده، روزنامه‌نگار حوزه موسیقی، در توئیتی این خبر را اعلام کرد و گفت که ممنوع‌الکار شدن این خوانندگان از سوی «کمیته پیگیری وضعیت چهره‌ها» صورت گرفته است.

رضا صادقی، خواننده، نیز ضمن بازنشر توئیت آقای بابازاده در کانال تلگرامی خود نوشت: «خدا نکنه دنیا بدونه پشتت خالیه، بدونه همه اونایی که پشتشون بودى، پشتت رو خالى کردن، ولی من خدا بغلم کرده، همین از سرم هم زیاده.»

در همین حال برخی رسانه‌ها اعلام کرده‌اند که رضا صادقی و امیر مقاره، ممنوع‌الخروج نیز شده‌اند.

تا لحظه تنظیم این خبر درباره دلایل محرومیت‌های اخیر علیه این خوانندگان جزئیاتی منتشر نشده و هیچ مقام و نهاد رسمی در این باره اظهار نظر نکرده است.

ممنوع‌الکاری این افراد در حالی صورت گرفته است که شماری از آن‌ها از اولین خوانندگانی بوده‌اند که پس از دعوت وزیر ارشاد برای شروع کنسرت‌ها با هدف «عادی‌سازی شرایط» در بحبوحه اعتراضات «زن زندگی آزادی» به صحنه رفتند.

پس از آغاز اعتراضات سراسری در پی جان باختن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد، هنرمندان و چهره‌هایی که از این اعتراضات و معترضان پشتیبانی کردند با فشارهای زیادی روبه‌رو شدند، بسیاری از آنها ممنوع‌ از کار، شماری احضار، برخی بازداشت و بعضی دیگر با احکام سنگین مواجه شدند.
+48
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۳
  siavash786 - استانبول، ترکیه

  اول اینکه هیچ غلطی نمی توانند بکنن و آن چیز را که سایت سانسور میکنه هم خوردن . آنها جلوی خواندن شماها را نمیتوانند بگیرند . شما ها بخوانید و یاران پخش میکنند .باور کنید فاطی هم زیر زمینی به صدایتان گوش میدهد. شاید اتحاد و خواندن زیر زمینی شما ها شروع همبستگی های تمام طرفدارانتان و پایان این حکومت و دستورات باشد
  5
  49
  دوشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.