نورنیوز از کناره‌گیری علی شمخانی از دبیری شورای امنیت ملی خبر داد

 علی شمخانیصدای آمریکا: نورنیوز رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت با اشاره به انتشار شعری از صفحه شخصی علی شمخانی در توییتر، نتیجه‌گیری کرد که کناره‌گیری دبیر شورای امنیت ملی از این سمت پس از ده سال، قطعی است.

این رسانه نوشت: «در حالی که طی هفته‌های اخیر در محافل مختلف، شایعات زیادی در خصوص قصد دریابان شمخانی برای کناره‌گیری از دبیری شورای عالی امنیت ملی بر سر زبان‌ها بود، انتشار شعری معنادار از محتشم کاشانی در صفحه شخصی او در توییتر، نشان می‌دهد که کناره‌گیری او از این سمت، قطعی شده است.»

شمخانی در توئیتی با انتشار شعری از محتشم کاشانی نوشت: «حرفی که در حجاب ز گفت و شنود بود ، آخر به رمز گفت و به ایما شنود و رفت.»

علی شمخانی متولد اهواز و از اعراب ایران است که سابقه‌ای طولانی در نهادهای نظامی و امنیتی دارد. او که سابقه فرماندهی در بخشهای مختلف سپاه و ارتش را در کارنامه دارد، از شهریور ۱۳۹۲ همزمان با دولت حسن روحانی به‌عنوان چهارمین دبیر شورای عالی امنیت ملی کار خود را آغاز کرد. او در سال‌های ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۴ هم به‌عنوان وزیر دفاع در دولت محمد خاتمی فعالیت داشت.

بعد از روی کار آمدن دولت ابراهیم رئیسی زمزمه‌هایی از تغییر شمخانی شنیده شد اما چند ماه بعد این زمزمه‌ها کمرنگ شد تا اینکه در جریان اعتراضات سراسری سال گذشته، انتقاد به عملکرد او در شورای عالی امنیت ملی شدت گرفت به طوریکه حمید رسایی، از چهر‌های تندروی اصولگرا، خواهان برکناری علی شمخانی از دبیری این شورا برای مدیریت بهتر سرکوب اعتراضات شد.
+35
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  الحق که این جمهوری نکبت داماد هزار عروس هست هر کسی تا مدتی براش تاریخ مصرف داره بعد عین دستمال توالت میندازدش دور این رو باید به بسیجی های مغز فندقی گفت که اینقدر برا این رژیم نکبت دم تکون میدن
  1
  47
  یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  خودش و خونواده مزدور و دزد و فاسدش ، بارشون رو بستند ، حالا نوبت یکی دیگه است تا بیاد ده سال دیگه ، بچاپه و غارت کُنه !
  0
  56
  یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  senator x - تهران، ایران

  پست و مقام میخواد چکار؛باندازه هفت پشت نکبتش دزدی و چپاول کرده و حالا نوبت نفربعدهست
  0
  23
  دوشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۴:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.