معبد شیطان؛ گمان می‌کنید همه چیز را در مورد شیطان‌پرستی می‌دانید؟ شاید هم نه!

بی بی سی: این احتمالا بزرگترین گردهمایی شیطان‌پرستان در سطح جهان باشد که قرار است در هتل ماریوت در مرکز بوستون٬ یکی از قدیمی‌ترین شهرهای آمریکا برگزار شود.

در اتاقی که برای مراسم شیطان‌پرستی شمع‌آرایی شده٬ یک تابلوی نئونی شرکت‌کنندگان را به سمت کلیسای کوچک سیاه راهنمایی می‌کند. در یک انتها محراب برافراشته شده و یک ستاره پنج‌پر یا پنتاگرام سفید در مقابل آن روی زمین قرار داده شده است.

قرار است در اینجا مراسم «غسل تعمید» انجام شود که در آن شرکت‌کنندگان به طور نمادین مناسک مذهبی که در دوران کودکی انجام داده‌اند را نفی می‌کنند.

یک شیطان‌پرست به شرط فاش نشدن هویت آنان پذیرفت که به من اجازه بدهد شاهد مراسم آنها باشم.

آنها یک شنل کلاه‌دار و یک ماسک مشکی بلند را می‌پوشند. دستان‌شان‌ با طناب بسته شده که در ادامه به نشانه آزادی رها می‌شود. و صفحاتی از یک انجیل را به عنوان نمادی از واژگونی غسل تعمید مسیحی خود پاره می کنند.
قرار است در اینجا مراسم "غسل تعمید" انجام شود که در آن شرکت‌کنندگان به طور نمادین مناسک مذهبی که در دوران کودکی انجام داده‌اند را رد می‌کنند
مشخص است که این تجربه برای آنها سرشار از قدرت بود.

«وقتی به عنوان یک کودک همجنسگرا، به من گفته شد که نفرت‌انگیز هستم و باید نابود شوم٬ این خیلی از افکار من را تغییر داد. یافتن معبد شیطان واقعا به من کمک کرد که منطق و همدلی را در کنار هم بپذیرم.»

معبد شیطان از سوی دولت آمریکا به عنوان یک دین به رسمیت شناخته شده است و وزرا و نمایندگان خودش را در آمریکا، اروپا و استرالیا دارد.

بیش از ۸۳۰ نفر برای شرکت در مراسمی که قرار است اواخر آوریل برگزار شود٬ بلیت رزرو کرده‌اند.

اعضای این معبد می‌گویند که در واقع به لوسیفر یا جهنم واقعی اعتقادی ندارند. در عوض می‌گویند که «شیطان استعاره‌ای برای زیر سوال بردن اقتدار، و پایه‌گذاری اعتقادات انسان‌ها در علم است.» آنها می‌گویند که «شعور اجتماع حول این ارزش‌های مشترک آن را به یک دین تبدیل می‌کند.»

آنها از نمادهای شیطان برای مناسک و مراسم‌هایی مثل جشن عروسی یا انتخاب نام جدید استفاده می‌کنند. که در طی آن یک صلیب نئونی وارونه را در محراب قرار داده و فریاد می‌زنند: «سلام بر شیطان!»

برای بسیاری از مسیحیان، این «توهین بزرگ به مقدسات» است.

دکس دژاردین، سخنگوی معبد شیطان با این نظر مسیحیان موافق است و می‌گوید: «اشتباه نیست. بسیاری از کارهای ما ذاتا توهین به مقدسات است».

او در ادامه گفت: ما افرادی داریم که صلیب‌های وارونه می‌پوشند. و مراسم افتتاحیه ما با پاره کردن یک کتاب مقدس آغاز می‌شود که نمادی از ظلم و ستم، به ویژه ظلم بر اقلیت‌های جنسی و جنسیتی و زنان، جامعه غیر سفیدپوست و تقریبا هر کسی است که با ترومای مذهبی بزرگ شده‌اند، که تعداد بسیار زیادی از اعضای ما نیز از آن جمله هستند.
برای بسیاری از مسیحیان، این معبد و آیین‌های آنها به شدت کفرآمیز استمعبد شیطانی از سوی دولت آمریکا به عنوان یک دین به رسمیت شناخته شده است و وزرا و نمایندگان خودش را در آمریکا، اروپا و استرالیا داردشیطان‌پرستان می‌گویند که آنها به حق انتخاب دین همه افراد احترام می‌گذارند و سعی نمی‌کنند مردم را ناراحت کنند. اما معترضان مسیحی از فرقه‌های مختلف، بیرون این هتل تجمع کرده‌ و«بنرهایی با هشدار و لعنت بر شیطان‌پرستان» را حمل می‌کنند.

یکی از این معترضان با اصرار می‌گوید: «توبه کنید و به انجیل ایمان بیاوردید». دیگری می‌گوید: «شیطان بر همه اقلیت‌های جنسی حکومت می‌کند.»

مایکل شیولر، یکی دیگر از معترضان از یک گروه محافظه‌کار کاتولیک، می‌گوید: «امیدواریم به خدا نشان دهیم که توهین به مقدسات را نمی‌پذیریم و ما کاتولیک‌ها میدان را به شیطان‌پرستان واگذار نکرده‌ایم.»

شرکت کنندگان در مراسم شیطان‌پرستان به معترضان که در بیرون هتل تجمع کرده‌اند نگاه می‌کنند. یکی از آنها به دیگران گزارش می‌دهد که: آنها ما را «خودارضاهای سیگاری» صدا می‌زنند. یکی دیگر هم با لحن شوخی‌آمیز می‌گوید: «اوه خدا خیلی عصبانیه».
«جهنمی‌ها، شاخ‌ها و لذت شیطانی»
مراسم در طبقه چهارم هتل برگزار می‌شود. شیطان‌پرستان آن را با مد آندروژن که شامل سبک پوششی است که از نظر جنسی خنثی است و لباس‌های پر زرق و برق، شاخ‌های نقاشی شده با دست، خالکوبی‌های شیطانی، و سبیل‌های بلند سر به هوا آراسته کرده‌اند. اغلب افراد اینجا در سن و سال مادر و پدر شدن هستند و خیلی‌ها هم فرزند دارند. من یکی را دیدم که سوار صندلی چرخدار بود.

سمینارهایی با عنوان «جهنمی: شیطان‌پرستی گسترده در روستایی در آمریکا» و یک سمینار دیگری هم در مورد «شیطان‌پرستی و لذت از خود» در این مراسم ارائه می‌شود.
همچنین معبد شیطان از حق سقط جنین حمایت کرده و استدلال می‌کند که هر فردی باید اختیار بدن خودش را داشته باشد
فعالیت سیاسی یکی از بخش‌های اصلی هویت معبد شیطان است. این سازمان معتقد است که دین و دولت باید از هم جدا نگه داشته شوند و مکررا برای دفاع از این تمایز در آمریکا دست به اعتراض زده‌اند. با آنکه حرف آنها جدی است، اما از آوردن کنایه و توهین در میدان مبارزه لذت می‌برند.

به عنوان مثال، زمانی که در اوکلاهاما بنای یادبود ده فرمان نصب شد، شیطان‌پرستان خواستند مجسمه شیطانی ۸ فوتی را در مقابل این بنا خارج از ساختمان کنگره شهر نصب کنند. با این هدف که نشان دهند باید با همه ادیان به گونه یکسان رفتار شود.

همچنین معبد شیطان از حق سقط جنین حمایت کرده و استدلال می‌کند که هر فردی باید اختیار بدن خودش را داشته باشد.

در اوایل سال جاری میلادی این سازمان یک کلینیک آنلاین مستقر در نیومکزیکو در آمریکا افتتاح کرد که قرص‌های سقط جنین را برای مردم از طریق پست ارسال می‌کند.

همچنین یک آیین‌نامه سقط جنین را برای افرادی که به حاملگی خود پایان می‌دهند ایجاد کرده است. این آیین‌نامه برای آرامش افراد طرح شده که شامل خواندن یک جمله تاکیدی قبل از سقط جنین است. همچنین در این آیین‌نامه تاکید شده است که اعضای آن باید از نظر مذهبی آزادی حق سقط جنین را داشته باشند.

در سالنی مملو از حامیان شیطان‌پرستی٬ مدیران کمپین‌های معبد شیطانی‌پرستی تازه‌ترین کارکردهای خود را ارائه می‌دهند. موفقیت که با هورا کشیدن از سوی طرفداران آن مورد تشویق و تمجید قرار می‌گیرد.

یکی دیگر از پروژه‌های این معبد٬ ایجاد باشگاه‌های شیطانی بعد از مدرسه با نام «آموزش با شیطان» برای کودکان است.

معبد شیطانی ترجیح می‌دهد که مذهب را از مدارس دور نگه دارد، اما می‌خواهد با گروه‌های مذهبی که برای بشارت دادن سراغ دانش‌آموزان می‌روند مبارزه کند.

به همین دلیل معبد شیطانی در تلاش است که به درخواست مردم یک باشگاه شیطانی پس از مدرسه برای کودکان راه‌اندازی کند که بر خدمات اجتماعی، علمی، صنایع دستی و تفکر انتقادی متمرکز است.

مخالفان آن می‌گویند این کار کودکان را «ترسناک» می‌کند، اما معبد شیطان تاکید دارد که محتوای این پروژه عاری از شیطان است. آنها در این باشگاه یک آهنگ کودکانه با عنوان «رفیق من شیطان» همراه با یک بز سرزنده در حال غلت‌زدن را در نظر گرفته‌اند.

متن این آهنگ چنین است: «رفیق من شیطان آدم بدی نیست، او می‌خواهد که یاد بگیری و سوال بپرسی. او می‌خواهد که تو خوش بگذرانی و خودت باشی. ضمنا جهنمی وجود ندارد.»
«شیطان شما را دوست دارد!»
ده‌ها هنرمند و دستفروش غرفه‌هایی را برای فروش صنایع دستی الهام‌گرفته از شیطان برپا کرده‌اند. آنها همه چیز دارند از «شیطان تو را دوست دارد» گرفته تا کلاه و اسباب‌بازی‌های قلاب‌بافی با الگوبرداری از بافومت – سر بز که نماد شیطان‌پرستی است.

معبد شیطانی نیز تی‌شرت‌های خود را به فروش می‌رساند. این گروه حق عضویت دریافت نمی‌کند و تا حد زیادی از کمک‌های مالی و فروش کالا استفاده می‌کند.
ده‌ها هنرمند و دستفروش غرفه‌هایی را برای فروش صنایع دستی الهام‌گرفته از شیطان برپا کرده‌اند. آنها همه چیز دارند از «شیطان تو را دوست دارد» گرفته تا کلاه و اسباب‌بازی‌های قلاب‌بافی با الگوبرداری از بافومت – سر بز که نماد شیطان‌پرستی است

به تازگی کتابی با عنوان «شب بخیر بافومت» برای کودکان طرح شده است که توجه تماشاگران را به خود جلب کرده است.

آیین‌نامه اصول راهنمای معبد شیطانی - اصول هفت گانه - همدلی، کنترل بر بدن خود و احترام به آزادی‌های دیگران و آزادی توهین را در اولویت قرار می‌دهد. این کتاب که برای کودکان روی دست گرفته شده شامل ترانه‌هایی مثل «به حق زندگی همه احترام بگذارید، به خصوص وقتی مخالف آن هستید. اگر حرف‌های آنها شما را عصبانی می‌کند، آنها را ول کنید. غمگین نباشید.»
به تازگی کتابی با عنوان «شب بخیر بافومت» برای کودکان که طرح شده است که توجه تماشاگران را به خود جلب کرده استآراسلی روجاس، که از کالیفرنیا برای حضور در این مراسم حضور یافته اصول معبد شیطان را «مرتبط و آسان» می‌داند.

او گفت: «احساس می‌کنم همیشه یک شیطان‌پرست بوده‌ام، فقط نمی‌دانستم».

آراسلی می‌گوید که اولین‌بار در سال ۲۰۲۰ از طریق تیک‌تاک در مورد معبد شیطان شنید.

او می‌گوید: اول بررسی کردم. فکر می‌کنم مثل بسیاری از افراد کمی ترسیده بودم. واقعا می‌خواستم مطمئن شوم که آنها (شیطان‌پرستان) نوزادان را قربانی نمی‌کنند. بعد از آن شروع کردم به اینکه وارد صحنه و فرهنگ این آیین شده و در جلسات شرکت کردم... و در نهایت متوجه شدم که نه، آنها این گونه نیستند، این فقط نمادی است که آنها استفاده می‌کنند و واقعا افراد خوبی هستند.

شماری از کسانی که در اطراف غرفه مشغول حرف زدن هستند می‌گویند که پس از دیدن مستند «درود بر شیطان» محصول ۲۰۱۹ به کارگردانی پنی لین که اصول معبد شیطان را به نمایش می‌گذارد با معبد شیطان آشنا شدند.

معبد شیطان می‌گوید که اعضای آن از ۱۰هزار نفر در سال ۲۰۱۹ تاکنون به بیش از ۷۰۰هزار نفر افزایش یافته است.

افرادی که برای شرکت در این مراسم در بوستون گردهم آمده‌اند از جمله کارکنان دولت محلی، پزشکان، مهندسان، هنرمندان، مددکاران اجتماعی، یک درمانگر و یک مجری سیرک هستند. بسیاری از آنها به جامعه اقلیت‌جنسی تعلق دارند. بسیاری از آنان با مسیحیان یا حداقل با غیر شیطان‌پرستان ازدواج کرده‌اند. اعضای معبد شیطانی از نظر سیاسی گرایش چپ دارند. اما معبد شیطان هیچ حزب یا نامزدی را نمی‌پذیرد.

لوسین گریوز، یکی از بنیانگذاران معبد شیطان مجهز با تجهیزات امنیت شخصی و لباسی سیاه بر تن و قمقمه‌ای در دست وارد می‌شود. او می‌گوید: چای صبحانه انگلیسی. این را از مغازه‌ای که اجناس انگلیسی می‌فروشد خریدم. پس از اینکه تصادفا گفتم «خداشما را برکت دهد» به سویم لبخندی زد.
گریوز (اسم مستعار) این جنبش را یک دهه پیش با دوستی به نام مالکوم جری (نام مستعار) آغاز کرد. آنها تعهد مشترکی به آزادی مذهبی داشتند و با آنچه به عنوان دست‌درازی مسیحیت به قانون می‌دانند مخالف بودندرسانه‌های خبری، به ویژه در آمریکا معبد شیطان را اغلب یک بازی برای توجه‌طلبی عنوان می‌کنند که تظاهر می‌کند دین است. چیزی که معبد شیطان به شدت مخالف آن است.

گریوز می‌گوید: مردم تردید دارند چیزهایی که ما می‌گوییم را قبول کنند، اما من احساس می‌کنم همه چیزهایی که می‌گوییم بسیار ساده هستند و اصلا خودمان را نادرست معرفی نمی‌کنیم. مردم می گویند: اگر شما واقعا غول نیستید، آیا واقعا عاقلانه بود که نام کلینیک سقط جنین خود را «کلینیک سقط جنین شیطانی مادر ساموئل آلیتو» به نام قاضی دادگاه عالی که از تصمیم لغو حق سقط جنین حمایت کرد، نامگذاری کنید؟ و بعدش هم آن را روی تی‌شرت‌ها بنویسید؟
معبد شیطانی نیز تی‌شرت‌های خود را به فروش می‌رساند. این گروه حق عضویت دریافت نمی‌کند و تا حد زیادی از کمک‌های مالی و فروش کالا استفاده می‌کندگریوز می‌گوید: «بخشی از ملاحظات، امتناع از پذیرفتن این ایده بود که همه چیز باید کاملا عاقلانه و عاری از طنز و کنایه باشد تا اصیل به نظر برسد».

او افزود: «نظر من در این مورد این بود که هیچ چیزی نمی‌تواند جدی‌تر از این باشد که ما یک کلینیک بهداشت باز کنیم. من از اینکه ببینم ما حس شوخ‌طبعی را از دست می‌دهیم٬ بیزارم».

با توجه به خطرات احتمالی که به دلیل شیطان‌پرست بودن متوجه زندگی گریوز است او مجبور شده زندگی خود را مطابق با آن عیار کند.

او می‌گوید: طی چهار سال گذشته در مقطعی نقل مکان کردم و حتی آدم‌های زیادی را به خانه‌ام دعوت نمی‌کنم٬ چون نمی‌خواهم مجبور به نقل مکان مجدد شوم.

برخی از اعضای معبد شیطان احساس می‌کنند که نمی‌توانند آشکارا از خطرهای که با آن مواجه هستند یاد کنند. شماری از اعضای معبد شیطان از کار خود اخراج شده‌اند٬ شغل خود را از دست داده‌اند، فرزندان خود را در دعواهای حضانت از دست داده‌اند و بمب‌های جعلی را در زیر خودروهای خود پیدا کرده‌اند.

کالیس بلیت، سخنگوی کمپین حقوق باروری مذهبی معبد شیطان پس از اینکه فیلمی از پاره کردن کتاب مقدس توسط او در مراسم افتتاحیه معبد منتشر شد٬ مورد آزار و اذیت آنلاین قرار گرفت.

این اولین‌باری نیست که کالیس مورد تهدید قرار می‌گیرد.

در سال ۲۰۱۶ یکی از بستگانش اطلاعات او را به صورت آنلاین پخش کرد و پس از آن یک مرد مسلح به خانه او آمد. مرد مسلح خطاب به کالیس گفت: این کاری است که من برای انجام دادنش به اینجا آمده‌ام. ببین من این اسلحه را دارم که نام آن عوضی روی آن است.

او در ادامه افزود: از نظر قانونی نامم را تغییر دادم، مجبور شدم این کار را انجام دهم. تا جایی که به او (شیطان) مربوط می‌شود، ارزشش را دارد. اگر دشمنان من افرادی با طرز فکر انجیلی دیوانه‌وار هستند و می‌خواهند من را از حقوقم محروم کنند٬ پس آنها از آن جمله دشمنانی هستند که من به داشتن‌شان افتخار می‌کنم.
کالیس بلیت، سخنگوی کمپین حقوق باروری مذهبی معبد شیطان پس از اینکه فیلمی از پاره کردن کتاب مقدس توسط او در مراسم افتتاحیه معبد منتشر شد٬ مورد آزار و اذیت آنلاین قرار گرفت

تایفون نایکس، در ۳۰ سالگی، مثل بسیاری از دیگر اعضای معبد شیطان با نام شیطانی مستعار در جامعه شناخته شده است.

او می‌گوید که اخیرا از بی‌خدایی به سوی شیطان‌پرستی رفته است. او می‌گوید: «شیطان پرستی از هر آن چیزی که من به آن اعتقاد دارم حمایت می‌کند. از جمله استقلال بدنی، شفقت، احترام، علم. شیطان نماینده کسانی است که طرد شده‌اند، کسانی که متفاوت فکر می‌اندیشند».

«دوستانم هرگز در مراسم مسیحی پذیرفته نشدند. جذابیت شیطان این است که او پذیرنده و همه‌شمول است و کسی است که من می‌توانم بیشتر از همه با او همذات‌پنداری کنم.»
+9
رأی دهید
-5

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.