جیش العدل برای کشتن سرهنگ نیروی انتظامی متهم به تجاوز به دختر نوجوان بلوچ، «جایزه گذاشت»

ابراهیم کوچکزایی، فرمانده پیشین نیروی انتظامی چابهار که متهم به تجاوز جنسی به یک دختر بلوچ استرادیو فردا: پس از سخنان جدید مولوی عبدالغفار نقشبندی یک رسانه در سیستان و بلوچستان گزارش داد که گروه مسلح «جیش العدل» برای قتل سرهنگ نیروی انتظامی متهم به تجاوز جنسی به یک دختر بلوچ «جایزه گذاشته است».

حال‌وش که اخبار سیستان و بلوچستان را گزارش می‌کند، در حساب توئیتری خود نوشت که «گروه مسلح جیش العدل برای قتل ابراهیم کوچکزایی فرمانده پیشین انتظامی شهرستان چابهار یک میلیارد پاداش تعیین کرد.»

ابراهیم کوچکزایی، فرمانده پیشین نیروی انتظامی چابهار، است که پس از افشای خبر تجاوز به دختر بلوچ در پاییز سال گذشته، از سمت خود برکنار شد.

موضوع تعرض جنسی این فرمانده انتظامی به یک دختر بلوچ نخست توسط مولوی عبدالغفار نقشبندی رسانه‌ای شد و بعدتر در آذرماه پارسال، محمدجواد حاج‌علی‌اکبری رئیس هیئت اعزامی علی خامنه‌ای به سیستان و بلوچستان به طور غیرمستقیم این تعرض جنسی را تأیید کرد.

گروه جیش العدل تاکنون بارها با نیروهای سپاه و مرزبانان ایران در استان سیستان و بلوچستان درگیر شده، تعدادی از آن‌ها را گروگان گرفته یا به قتل رسانده و آمریکا در تیرماه سال ۹۷ این گروه را به فهرست سازمان‌های تروریستی بین‌المللی خود اضافه کرد.

حال‌وش نوشت که این جایزه گروه جیش العدل، پس از انتشار سخنان اخیر عبدالغفار نقشبندی امام جمعه پیشین شهرستان راسک تعیین شده است.

آقای نقشبندی پس از چندین ماه غیبت، روز پنجشنبه با انتشار ویدئویی از خود، اعلام کرد که دیگر به دنبال «مطالبه» از جمهوری اسلامی نیست، بلکه علیه این حکومت «مبارزه» خواهد کرد.

او در این ویدئو که در کانال تلگرامی او منتشر شده، درباره محلی که اکنون در آن به سر می‌برد، توضیح نمی‌دهد و فقط می‌گوید که «آواره کوه و بیابان» شده است. او در این ویدئو همچنین بار دیگر به پیگیری‌های خود در موضوع تعرض جنسی به یک دختر بلوچ اشاره می‌کند.

امام جمعه اهل سنت پیشین راسک که نقش مهمی در علنی شدن خبر تجاوز به یک دختر ۱۵ ساله بلوچ از سوی فرمانده وقت نیروی انتظامی چابهار داشت، از روز ۲۱ آذر پارسال که قرار بود به دادگاه ویژه روحانیت مشهد برود، ناپدید شده بود.

خانواده و نزدیکان او در روزهای بعد اعلام کردند که هیچ خبری از وضعیت و سرنوشت این روحانی اهل سنت در دست ندارند.

اما آقای نقشبندی در ویدئوی جدیدی که منتشر کرده، می‌گوید که از یک «توطئه» علیه جانش در روز ۲۱ آذر در راه مشهد مطلع شده بود و به همین خاطر به دادگاه روحانیت نرفت.

او در این ویدئو شدیداً از سیاست‌های جمهوری اسلامی انتقاد می‌کند و مردم را به حضور در خیابان‌ها برای اعتراض علیه جمهوری اسلامی فرامی‌خواند.

این موضوع از آنجا اهمیت بیشتری یافته که نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی در واکنش به اعتراضات مردمی علیه این تعرض جنسی، ده‌ها نفر را در «جمعه خونین» زاهدان با تیرهای جنگی کشتند و هنوز عوامل این کشتار مجازات نشده‌اند.
+256
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان

  جنبش تجزیه طلب به اونجاش خندیده، آشغالهای طالبانی. یکی یکی شما رو از تو سوراخ موش میکشن بیرون مثل اون ریگی کثافت میفرستیمش به جهنم
  184
  106
  شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  antifascism - تهران، ایران
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  مردم بلوچ صاحب سرزمینشون هستن چه درون مرزهای سیاسی جغرافیایی به نام ایران چه خارج از اون. کره زمین ارث بابات نیست براشون تصمیم بگیری. بی شرفی که در لبلس نظامی به دختری تجاوز میکنه قطعا به مادر و دختر و خواهر خودش هم تجاوز میکنه و حکمش قتل هست. جایزه هم نیازی نیست.
  64
  80
  شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  یک میلیارد واسه جون کثیف این آشغال و لاشخور بی ناموس !!!؟ حیف از دو قرون !!
  50
  74
  شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  ordak - بن، آلمان

  دم جیشالعدل گرم فقط اونها می‌دونن با اخوند صیغه زادا باید برخورد کرد
  47
  73
  شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۳
  siavash786 - استانبول، ترکیه

  antifascism - تهران، ایران این شغل بهتر از وطن فروشی است . سال ۵۶ گوگوش اود آمریکا ، جوکی هم از شما ترکها تعریف کرد . آدرست را بده واست تعریف کنم .
  46
  9
  شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۳
  siavash786 - استانبول، ترکیه

  جیش العدل ، منظورش همان پی پی العدل هست ؟
  50
  11
  شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  انسان باش - لندن، انگلستان
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  سایبریه واجبی بگیر چیه ساندیس رسیده؟ وجدانی تو وجودت هس!؟ از تجاوز داری حمایت میکنی!؟ از خونخواری رژیم حمایت میکنی!؟ شما آدم نمیشین!؟؟!؟
  37
  55
  شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  arian1 - ابادان، ایران
  مزدوران نیروهای انتظامی هیچ فرقی با سپاهی و بسیجیان ندارند چون در جنایات حکومت کثیف آخوندی و در کشتار مردم ایران دست دارند و هدف قرار دادن و انتقام از آنها تنها باعث شادی خواهد بود
  41
  56
  شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  siavash786 - استانبول، هندوستان
  معلومه از رگ و ریشه اون سییک زاده خمینی هستی به این خاطر به زادگاوت هم برگ'ستی وگرنه به یک ایرانی جسارت نمیکردی
  12
  24
  شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۳
  siavash786 - استانبول، ترکیه
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  جسارت به کی ؟ گفتارشما و یا آن ترک زاده که خود را تورک خطاب میکند جسارت و توهین نیست ؟ من به کدام ایرانی توهین کردم که چنین الفاضی بکار میبری . قبلا هم گفتم که هندی ها و حتی سیک ها انسانهایی به مراتب بالاتراز شماهای هموطن احمق و وطن فروش هستند. آنهابرعکس شماها خائن به وطن ودوست خود نیستن . اگر منظورت به این جیش العدل است که خائنی است مثل شما و آن رهبرت خمینی . مگر همین ریگی ها نبودن که چه فجایعی انجام دادن ؟ اگر آن هموطن خود را تورک یا کورد میداند شما هم از همان قماش هستید خائن به وطن و خائن به همنوع
  17
  2
  یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۷:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  siavash786 - استانبول، ترکیه
  دوست گرامی، گفتار شما متین، و منطقی است، ما ایرانیان بسیاران هستیم و »چند زوزه ی گرگ« ما را بیشتر متحد خواهد کرد، ما و بلوچ ها و کردها یک ملت هستیم، با گویش هایی که در یک خانواده است، همه هم ایران را دوست داریم، یک مامور انتظامی اگر دست از پا خطا کرده باید در دادگاه عادل به کارش رسیدگی شود، این »بزدل های وطن فروش مغولیسم«، کارشان به جایی رسیده که از طالبان و جیش های پشتونی کمک می گیرند، پرسش اینجاست که »هدف شان چیست؟! زنده باد دموکراسی ایرانی، گول نخورید
  0
  0
  شنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.