شهروز سخنوری معروف به الکس، بامداد امروز اعدام شد

ایران اینترنشنال: بامداد روز شنبه ۳۰ اردیبهشت، شهروز سخنوری اعدام شد. قوه قضاییه جمهوری اسلامی در حالی مدعی است اجرای این حکم اعدام به جرم «قاچاق انسان به قصد فحشا» بوده که به گفته سازمان حقوق بشر ایران، فعالیت او با «تعاریف حقوقی» از قاچاق انسان «فاصله بسیاری» دارد.

شهروز سخنوری که قوه قضاییه از او با عنوان «الکس» نیز یاد کرده است سال ۱۳۹۹ در مالزی از سوی پلیس اینترپل دستگیر و به ایران استرداد شد.

دستگاه قضایی جمهوری اسلامی او را علاوه بر «قاچاق انسان» به جرم «تاسیس و اداره شبکه وسیع فساد و فحشا در سطح بین‌المللی» به «افساد فی‌الارض» محکوم کرد.

سازمان حقوق بشر ایران در توییتی با اشاره به اتهام قاچاق انسان برای شهروز سخنوری نوشت: «این فرد به کارگران جنسی کمک می‌کرد که با میل و رضایت خود، برای کار به خارج از ایران بروند که با تعاریف حقوقی از قاچاق انسان، فاصله بسیار دارد.»

پس از صدور حکم دادگاه بدوی، وکلای شهروز سخنوری درخواست فرجام دادند اما دیوان عالی کشور با توجه به اینکه «از ناحیه آن‌ها ایراد و اعتراضی که موثر در نقض دادنامه فرجام خواسته باشد، مطرح نشده است» فرجام‌خواهی را رد و حکم «افساد فی‌الارض» را تایید کرد.

قوه قضاییه مدعی است حکم اعدام او بر پایه «اقرار و اعتراف صریح متهم در مرحله تحقیقات مقدماتی و دادرسی به تاسیس و اداره شبکه وسیع فساد و فحشا در سطح بین‌المللی» صادر شده است.

در گزارشی که خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضاییه جمهوری اسلامی منتشر کرده همچنین آمده است: «متهم در جریان تحقیقات و در نزد مقام تحقیق در دادسرا بارها به ارتکاب اعمال مجرمانه خود و تشکیل راه‌اندازی زیرساخت‌های انجام اعمال خلاف عفت و فحشا در دوبی و کشور مالزی اقرار کرده است.»

این درحالی‌ست که بارها نهادهای حقوق بشری با اتکا به شواهد گوناگون درباره شکنجه و آزار و اذیت متهمان برای اعتراف‌گیری اجباری از آنان گزارش‌هایی منتشر کرده‌اند.

در ادامه این گزارش آمده است: «الکس برای جذب دختران ایرانی و ارتکاب فحشا توسط آن‎‌ها اقدامات متعددی انجام داده و برای معرفی این دختران وجوه مختلفی به دیگر متهمان پرداخت کرده است.»

میزان همچنین مدعی است شهروز سخنوری «پس از جذب روسپی به شبکه، برای او ویزا و بلیت هواپیما» می‌گرفته و البته «دستمزدها را با تاخیر و در چند مرحله پرداخت می‌کرد تا زنان و دختران مجبور به ادامه همکاری با او باشند».

قوه قضاییه بر اساس شواهدی که عمده آن بر «اقرار و اعتراف متهم» بوده، رفتار شهروز سخوری را «مصداق گسترده» با نتیجه «اشاعه فساد و فحشا در حد وسیع» عنوان کرد و بامداد روز شنبه او را در زندان رجایی‌شهر کرج به دار آویخت.
+57
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان

  اشتباهش این بود که باید یه اخوند برایه صیغه موقت استخدام میکرد اونموقع کارش ایراد شرع نداشت مثل خانه هایه عفاف تو مشهد .
  3
  67
  شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  من و تو باهم - لندن، انگلستان

  این شغل شریف ۱۴۰۰ سال است که در خدمت فقط آخوند می باشد و این غیر آخوند اعدام شد چونکه در کار بزرگترها دخالت کرد و خاص تک خوری کند و حق بزرگترها را ندهد همشون مثل همن جهاد نکاح زاده کثیر آخوند زاده ها که پدران شریفشان همین شغل را داشته اند لطفاً منفی یاد تان نرود
  5
  55
  شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک

  بین خودمون بمونه فاطی کابلی و چلی رو این آورد
  1
  23
  شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۱
  agha_ehsan - تهران، ایران
  تنها اعدام خوشحال کننده در جمهوری اسلامی . حیف اعدام برای این موجود کثیف . فکر کنم هنوز هم ضجه های دخترهای ایرانی تو یوتیوب باشه که این کثافت عمدا به کسایی میفروخت که از کتک زدن در حد مرگ لذت جنسی میبردن و همه پول ها رو هم خودش بر میداشت و دخترها رو هم اسیر می کرد
  2
  20
  شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  iran1 - آرلون، بلژیک
  نمیشه تا وقتی ببینی واقعا این کارو کرده یا نه در موردش قضاوت کرد ولی اگر کرده که خوبش کردن
  0
  4
  یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.