تظاهرات در تهران، اصفهان، مشهد،کرج، بندرعباس و مهاباد در اعتراض به اعدام‌ها؛ «تا دیکتاتور رو کاره، قیام ادامه داره»

 مزار صالح میرهاشمی (عکس از توییتر)رادیو فردا: مناطق مختلف تهران، اصفهان، مشهد، کرج، مهاباد، بندرعباس و شمار دیگری از شهرهای ایران عصر و شامگاه جمعه بیست و نهم اردیبهشت ماه صحنه تظاهرات در اعتراض به اعدام مجید کاظمی، صالح میرهاشمی و سعید یعقوبی بود و مردم معترض با شعار «مرگ بر دیکتاتور»، «مرگ بر جمهوری اعدامی» و «تا دیکتاتور رو کاره، قیام ادامه داره» بار دیگر به خیابان آمدند.

در شهر اصفهان که بامداد جمعه در زندان مرکزی آن قوه قضائیه جمهوری اسلامی با وجود مخالفت عمومی، مجید کاظمی، صالح میرهاشمی و سعید یعقوبی سه معترض بازداشت شده در اعتراضات ۲۵ آبان ۱۴۰۱ را اعدام کرد، شامگاه جمعی از مردم معترض با شعار «مرگ بر دیکتاتور» و «مرگ بر جمهوری اعدامی» به خیابان آمدند.

با وجود استقرار گسترده نیروهای یگان ویژه در سطح شهر اصفهان، مردم معترض در چند منطقه این شهر اقدام به برپایی تظاهرات کردند و از جمله در منطقه خاقانی اصفهان شعار «مرگ بر خامنه‌ای»، «قسم به خون یاران، ایستاده‌ایم تا پایان»، و «خامنه‌ای بی‌ریشه، خیزش ادامه داره» سردادند.

در تهران نیز جمعی از مردم معترض شامگاه جمعه در منطقه صادقیه، واقع در غرب پایتخت، با شعار «مرگ بر دیکتاتور»، «خامنه‌ای ضحاک، می‌کشیمت زیر خاک» و «قسم به خون یاران، ایستاده‌ایم تا پایان» به خیابان آمده و در اعتراض به اعدام این سه معترض در زندان مرکزی اصفهان و موج اعدام‌ها تظاهرات کردند.

در شهرک اکباتان با وجود سرکوب گسترده ساکنان آن در چند ماه گذشته، مردم معترض از هنگام انتشار خبر اعدام مجید کاظمی، صالح میرهاشمی و سعید یعقوبی در زندان مرکزی اصفهان ابتدا اقدام به سردادن پیوسته شعارهای ضد حکومتی در طول روز کردند و در شامگاه جمعه نیز در محوطه این شهرک تجمع اعتراضی برپا کردند.

«مرگ بر دیکتاتور»، «مرگ بر خامنه‌ای ضحاک»، «مرگ بر سپاهی بی‌شرف» و «مرگ بر بسیجی بچه‌کش»، «فقر، فساد پرونی، میریم تا سرنگونی» و «امسال سال خونه، سیدعلی سرنگونه» از جمله شعارهای معترضان در شهرک اکباتان بود.

خیابان ستارخان و مناطق اطراف آن در پایتخت نیز از عصر جمعه تا ساعات پایانی شب صحنه تظاهرات و شعارهای ضد حکومتی مردم معترض بود.

معترضان در ستارخان با سردادن شعارهای ضد حکومتی از جمله «مرگ بر خامنه‌ای ضحاک» و «مرگ بر دیکتاتور» به این اعدام‌ها اعتراض کردند.

بنابر ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی در ساعت‌های شامگاه جمعه در جریان تظاهرات منطقه ستارخان جمعی از مردم معترض شعار «وای به روزی که مسلح شویم» سردادند.

شهرک آپادانا، منطقه پونک، بلوار فردوس در غرب تهران از جمله دیگر مناطق پایتخت است که شامگاه جمعه صحنه تظاهرات و شعارهای جمعی از مردم در اعتراض به اعدام صالح میرهاشمی، سعید یعقوبی و مجید کاظمی بودند.

در مناطق هفت حوض و تهرانپارس، در شرق تهران، نیز معترضان شامگاه جمعه بیست و نهم اردیبهشت ماه برای اعتراض به اعدام سه معترض در اصفهان به خیابان آمدند و شعار «از اصفهان تا تهران، جانم فدای ایران» و «مرگ بر دیکتاتور» سردادند.

بنابر ویدیوهای منتشر شده جمعی از معترضان در تهرانپارس نیز شامگاه جمعه در جریان تظاهرات برای اعتراض به اعدام مجید کاظمی، صالح میرهاشمی و سعید یعقوبی، اقدام به سردادن شعار «وای به روزی که مسلح شویم» کردند.

همچنین شعار«کشته ندادیم که سازش کنیم، رهبر قاتل را ستایش کنیم» از جمله شعارهای ضد حکومتی معترضان در تهرانپارس و هفت‌حوض نارمک بود.

در گوهردشت کرج جمع گسترده‌ای از مردم با تظاهرات خیابانی و سردادن شعارهایی چون «مرگ بر دیکتاتور» و «امسال سال خونه سیدعلی سرنگونه» به موج اعدام‌ها و به ویژه اعدام سه معترض در پرونده محله «خانه اصفهان» اعتراض کردند.

جمعی از مردم معترض مشهد نیز شامگاه جمعه در چند منطقه این شهر از جمله منطقه وکیل‌آباد برای اعتراض به اعدام‌ مجید کاظمی، صالح میرهاشمی و سعید یعقوبی به خیابان آمدند.

معترضان در مشهد شعارهای ضد حکومتی از جمله شعار «تا دیکتاتور رو کاره، قیام ادامه داره» و «سکوت شما مقابل اعدام، یعنی حمایت از ظلم و ظالم» سردادند. «مرگ بر خامنه‌ای» نیز یکی دیگر از شعارهای معترضان در مشهد زادگاه رهبر جمهوری اسلامی بود.

در شهر مهاباد نیز جمعی از مردم معترض شامگاه جمعه در اعتراض به موج اعدام‌ها و اعدام و سعید یعقوبی، مجید کاظمی و صالح میرهاشمی به خیابان آمده و با افروختن اتش اقدام به سر دادن شعارهایی چون «مرگ بر خامنه‌ای» و «زن، زندگی، آزادی» کردند.

در برخی مناطق استان هرمزگان از جمله بندرعباس، و شهر ملایر در استان همدان نیز جمعه شب جمعی از مردم برای اعتراض به موج اعدام‌ها و به ویژه اعتراض به اعدام سه معترض در اصفهان، به خیابان آمده و اقدام به سردادن شعارهای ضد حکومتی کردند.

اعتراضات شبانه در شهرهای مختلف در حالی بر پا شد که مردم زاهدان در سیستان و بلوچستان نیز صبح این روز در جریان جمعه‌های اعتراضی خود به موج اعدام‌ها و اعدام سعید یعقوبی، مجید کاظمی و صالح میرهاشمی اعتراض کردند.
+118
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  پرشین پرینس - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا

  اینجاست که باید مردم به هر قیمتی شده مسلح بشن و دمار از روزگار این ولدزناها دربیارند
  72
  97
  جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  ساربان - نورمبرگ، آلمان

  تنها ره رهایی جنگ مسلحانه✌️✊✊✌️
  63
  86
  جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۲۳:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  ساربان - نورمبرگ، آلمان
  نه دوستان هرگز جنگ مسلحانه نه چونکه مردم وارد جنگ با نیروهای نظامی غیراز ارتش شوند با نیروی انتظامی و نیروی سپاه پاسداران تا دندان مسلح طرف خواهند شد که حاضرند برای بقای حکومت اخوندی به هر جنایتی دست بزنن . نظام اخوندی مشتاقانه در پی چنین روزیست که مردم دست به اسلحه ببرند انگاه شاهد ویران شدن قسمتهای از ایران و کشته شدن هزاران نفر خواهیم شد . سوریه را به خاطر بسپارید ! نظام اخوندی ایران تنها با یکی از این دوتا از بین میرود یا با فروپاشی از درون یا با کشور امریکا و متحدانش درگیر جنگ شدن مثل دولت صدام حسین عراق.
  19
  9
  شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۷:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  ساربان - نورمبرگ، آلمان
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  اولاً نیروهای اینها تا ببینند هوا پس ول میکنند و فرار را برقرار ترجیح میدهند دوماً اگر در صد شهر این اتفاق بیافته اینها فوقش یک هفته مقاومت بکنند بعد یک هفته عقب نشینی میکنند به خاطر اوضاع اقتصادی خراب و نداشتن پایگاه مردمی! شما به یک مشت ساندیسی نگاه نکن اونها براشون ساندیس مهمه سوماً همینجوریش هم مملکت درحال نابودیه منتها شما حس نمیکنی مثل قورباغه ای که اولش تو دیگ آب سرده و زیرش حرارت داره یواش یواش گرمش میکنه یک وقتی میرسه که قورباغه کاملاً پخته شده بدون اینکه چیزی حس کرده باشه چهارم در سوریه پولهای ایران و نیروی نظامی روسیه حمایتش کردند! الآن خود روسیه درگیر جنگ اوکراین و سوریه هم آه نداره که با ناله سودا کنه پنجم برای آزادی ایران اگر حتی یک میلیون نفر هم کشته بشوند چیزی نیست مردم ایران توان تولیدمثل بالایی دارند
  3
  11
  شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.