مولوی عبدالحمید: مطمئن باشید با اعدام نمی شود جلوی این ملت را گرفت و آنها را قانع کرد

 مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدانصدای آمریکا: همزمان با انتقادات گسترده علیه اعدام سه متهم پرونده «خانه اصفهان» مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان، این اعدام‌ها را «دردآور» خواند.

مولوی عبدالحمید در خطبه‌های روز جمعه ۲۹ اردیبهشت‌ماه، با اشاره به نامه متهمان از زندان درباره اعترافات اجباری خود، گفت: «اعترافات تحت شکنجه جایگاه قانونی و شرعی ندارد.»

امام جمعه اهل سنت زاهدان خطاب به مقامات جمهوری اسلامی افزود: «همه مردم ایران و دنیا از شما خواستند این متهمان را اعدام نکنید.»

مولوی عبدالحمید در ادامه سخنانش، خواستار توقف اعدام در ایران شد و تاکید کرد: «مطمئن باشید با اعدام نمی شود جلوی این ملت را گرفت و آنها را قانع کرد.»

صالح میرهاشمی، مجید کاظمی شیخ‌شبانی، و سعید یعقوبی کردسفلی، متهمان پرونده «خانه اصفهان» به رغم درخواست‌های نهادها و فعالان حقوق بشری اعدام شدند.

این سه متهم که به قتل دو بسیجی و یک مامور نیروی انتظامی در جریان اعتراضات سراسری متهم شده‌بودند، گفته بودند که اعترافاتشان اجباری و تحت شکنجه‌های فراوان صورت گرفته است.

مولوی عبدالحمید در بخش دیگری از خطبه‌هایش با انتقاد از تبعیض‌ها، از مجاز نبودن زنان و اهل سنت برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری انتقاد کرده و آن را «بدعت» در قانون اساسی خواند.

امام جمعه اهل سنت زاهدان خطاب به حاکمان جمهوری اسلامی گفت: «میان مذاهب مساوات قائل نشدید.»

مانند هفته‌های گذشته شماری از شرکت‌کنندگان در نماز جمعه ۲۹ اردیبهشت زاهدان پس از پایان نماز با راهپیمایی در خیابان‌های این شهر، شعار دادند: «برادر عزیزم، خونت رو پس می‌گیرم.»
 «برادر شهیدم، خونتو پس می‌گیرم»؛ شعار معترضان در جمعه‌ اعتراضی زاهدان  «مرگ بر خامنه‌ای ضحاک» شعار در ستارخان تهران در روز اعدام‌های اصفهان
+69
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۰
  GORG AMERICAN - بالتیمور، ایالات متحده امریکا
  تا قرآن در وسط کشورتان آزادانه به آتش کشیده نشود هیچ چیزی درست نمیشود
  10
  27
  جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران

  این شعارها و خیزش ها به جایی نمی رسد تا کل مردم ایران همدل و همصدا باشند. منظورم قشر خاکستری و وسط بازها هستند. روز اول گفتم اگر این خیزش توسط رژیم اشغالگر ایران گنترل و متوقف شود تمام بازداشتی ها را اعدام می کنند. چرا اجازه می دهید جوانانی که خواهان آزادی ایران و ایرانی از دست این‌اشغالگران هستند اعدام شوند. این جوانانی که دارند تقاص خ.ر.ی.ت و حماقت پدر یا پدر بزرگشون را در شورش ۱۳۵۷ پس می دهند.
  4
  24
  جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  GORG AMERICAN - بالتیمور، ایالات متحده امریکا
  این سخن شما خلاف اخلاق انسانیت و عقل است. این سخن شما فاشیستی است.
  9
  3
  جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  GORG AMERICAN - بالتیمور، ایالات متحده امریکا
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  اگر توجه کرده باشی حالا توی بازی شیعه و سنی دارن با هم مسابقه برتری میدن.منظور من‌این بود که با هم مسابقه هوادار جمع کردن ندین چون هر دو تون از یک طویله هستید در ثانی من نوشتم که ((تا زمانی که آزادانه به آتش کشیده نشود))یعنی جدایی دین از سیاست. و آزادی حق انتخاب دین و محو شدن احکام دین و شریعت در دادگاهها.آیا در کشورهای دمکراتیک مردم آزادانه کتاب ادیان را به آتش نمیکشند؟؟
  0
  6
  شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۴:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  GORG AMERICAN - بالتیمور، ایالات متحده امریکا
  واقعا برای شما و نظرلات شما متاسفم. جدایی دین از سیاست درست ولی توهین به عقاید دیگران یک جور سیاست نژادپرستانه و فاشیستی است
  0
  0
  ‌سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۴:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.