مهاجم کامیون‌سوار نیویورک به ۱۰ بار حبس ابد و ۲۶۰ سال حبس محکوم شد

سایفولو سایبوف در طول محاکمه هیچ نشانه‌ای از ندامت نشان ندادبی بی سی: دادگاهی در نیویورک به عامل یکی از مرگبارترین عملیات‌های تروریستی در این شهر از زمان حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱، اعلام کرد که وی در حبس خواهد مرد.

در سال ۲۰۱۷، سایفولو (سیف‌الله) سایبوف از حامیان گروه دولت اسلامی - داعش - در یکی از خیابان‌های منطقه منهتن نیویورک کامیون خود را به داخل جمعیت راند و هشت نفر را کشت.

دادگاه او را به ۱۰ بار حبس ابد محکوم کرده که هشت محکومیت ابد به طور پی در پی اجرا می‌شود. علاوه براین، دادگاه او را به ۲۶۰ سال حبس نیز محکوم کرده است.

او در حال حاضر ۳۵ ساله است.
به این ترتیب، احتمال آزادی این هوادار دولت اسلامی به خاطر عفو یا گذراندن بخش عمده دوره محکومیتش منتفی است و او هرگز از زندان آزاد نخواهد شد.

قاضی دادگاه هنگام صدور حکم خطاب به سایفولو سایبوف گفت که زندگی‌های بسیاری را ویران کرده اما در طول محاکمه هرگز کمترین نشانه‌ای از ندامت از خود نشان نداده است.

این شهروند ازبکستانی در شامگاه جشن هالووین سال ۲۰۱۷ از یک کامیون اجاره‌ای به عنوان اسلحه استفاده کرد و آن را به سمت دوچرخه‌سواران و عابران در وست‌ساید منهتن، راند.

سایبوف هنگام قتل این افراد «الله اکبر» می‌گفت. به محض اینکه او از کامیون بیرون آمد هدف گلوله ماموران پلیس قرار گرفت و زخمی شد.

او گفته است که امیدوار بود با این کشتار به عضویت گروه دولت اسلامی درآید.

انتظار می‌رود که او دوره محکومیت خود را در زندان فوق امنیتی کلرادو بگذرانند. در این محل، زندانیان ۲۳ ساعت از هر روز را در سلول‌های خودشان می‌گذرانند و از بسیاری از امکاناتی که در زندان‌های دیگر معمول است محروم هستند.

مونیکا میسیو، مادر نیکلاس کلیوز، یکی از قربانیان این حمله، در دادگاه گفت: «این واقعیت که او هر روز از خواب بیدار می‌شود در حالیکه پسرم هر گز بیدار نخواهد شد مرا منزجر می‌کند.»

خانم میسیو افزود: «وحشیگری و ظلمی که او به دیگران روا داشته مرا از خشم پر می‌کند.»

راشل فارن که از این حمله جان به در برده، گفت که می‌تواند از سایپوف به‌خاطر آزاری که به شخص او رسانده بگذرد، اما نمی‌تواند برای رنجی که برای دیگران به بار آورده او را ببخشد.

او در جلسه دادگاه خطاب به سایبوف گفت: «وقتی به اطراف این تالار نگاه می‌کنم، وقتی به درد و رنجی که ایجاد کردی فکر می‌کنم، نمی توانم تو را ببخشم، این موضوعی است بین تو، آنها و خدا.»

پنج نفر از کشته‌شدگان گردشگرانی از آرژانتین بودند و یک زن ۳۱ ساله بلژیکی هم که به نیویورک سفر کرده بود در این حمله جانش را از دست داد.

یک مشاور مالی ۳۲ ساله و یک مهندس نرم‌افزار ۲۳ ساله دو شهروند آمریکایی بودند که در این حمله جان خود را از دست دادند. دوازده نفر دیگر هم زخمی شدند.

ورنون برودریک، قاضی این پرونده گفت که جنایات سایپوف «هم از نظر تاثیری که بر قربانیان داشت و هم از نظر طبیعت متهم که در آن نشانی از ندامت دیده نشده به یاد ماندنی است.»

در اظهارات سایپوف قبل از صدور حکم نشانه‌هایی از تکرار پیروی و ستایش از گروه دولت اسلامی وجود داشت. او گفت که شنیدن شهادت شهود در دادگاه بر او تاثیری نگذاشته است.

هفته گذشته هیئت منصفه با محکومیت سایفولو سایبوف به مجازات اعدام مخالفت کرد و در نتیجه، مجازات او به حبس تبدیل شد. دوره حبس او تا پایان عمرش به پایان نخواهد رسید.
+35
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان

  این بیناموس رو باید انداخت تو دریاچه کروکودیل ها تا تیکه تیکه اش کنن .
  0
  29
  ‌پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Realman - کالیفرنیا ، ایالات متحده امریکا
  واقعا مسخره هستش ۱۰ با حبس ابد با ۲۶۰ سال زندان 🤣🤣 یدونه حبس ابد بهش بدن کار همرو میکنه .
  16
  9
  ‌پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  خر جلوی این ادم عقب افتاده فیلسوف است
  0
  11
  شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  خدا شاه میهن - ایروان، ارمنستان
  این بی ناموس رو باید به صیغه ساعتی زندانیها در آورد، بلید آرایشش کرد و ببرنش در زندانی که مردهای قاچاقچی مکزیکی و سیاه پوست هستند، بدنشون رایگان تا شب را تا صبح با این نوعروس سپری کنند و هر شب صبغه ده تا دوازده نفر بشود، مادرش را هم از درب عقب بباورند تا با نگهبانها صیغه شود، خواهر اگر دارد همینطور
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.