وحید بهشتی: یک آخوند نزدیک به سپاه فتوای قتل مرا صادر کرده است

ایران اینترنشنال: وحید بهشتی در پیامی از بیمارستان گفت باخبر شده یک آخوند نزدیک به سپاه در ایران فتوای قتل او را صادر کرده است. این کنشگر گفت: یک فتوا که هیچ، ۱۰ فتوای قتل هم که صادر کنید یک میلی‌متر هم از راهی که در آن پا گذاشته‌ایم، عقب نمی‌نشینیم بلکه عزممان جزم‌تر از همیشه است.
فتوای قتل وحید بهشتی صادر شد؛ افزایش درخواست‌ها در بریتانیا برای تروریستی اعلام شدن سپاه
یک روز پس از آن که وحید بهشتی، روزنامه‌نگار و فعال مدنی، از صدور فتوای قتل علیه خود خبر داد، یک نماینده پارلمان بریتانیا در حمایت از او خواستار تروریستی اعلام شدن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سوی دولت لندن شد.
باب بلکمن، نماینده پارلمان بریتانیا، روز پنج‌شنبه ۲۸ اردیبهشت در توییتی با اشاره به صدور فتوای قتل وحید بهشتی به وسیله جمهوری اسلامی، نوشت که اکنون وقت آن است دولت بریتانیا یک بار برای همیشه «تروریست‌های شرور سپاه پاسداران» را تحریم و اموال آن را برای تخصیص به مردم ایران، توقیف کند.

هم‌زمان بهشتی نیز در توییتی با اشاره به صدور فتوای قتل خود و تهدیدهای مداوم مخالفان جمهوری اسلامی، تاکید کرد اقدامات سپاه پاسداران در بریتانیا «یک موضوع امنیت ملی این کشور است».

او افزود: «زمان آن فرا رسیده است که تا دیر نشده، سپاه پاسداران را به عنوان یک سازمان تروریستی معرفی کنیم».

این فعال حقوق بشر همچنین ضمن قدردانی از باب بلکمن و نیز بنی موردانت، دیگر نماینده پارلمان بریتانیا و با خطاب قرار دادن نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه بریتانیا، نوشت: «دست سپاه پاسداران در از سرگیری اعدام‌ مردم بی‌گناه ایران، بی‌ثباتی خاورمیانه و تهدید برای صلح و امنیت جهانی دیده می‌شود.»

روز چهارشنبه، وحید بهشتی در پیامی از بیمارستان اعلام کرد باخبر شده یک آخوند نزدیک به سپاه در ایران فتوای قتل او را صادر کرده است.

این کنشگر گفت: «یک فتوا که هیچ، ۱۰ فتوای قتل هم که صادر کنید یک میلی‌متر هم از راهی که در آن پا گذاشته‌ایم، عقب نمی‌نشینیم بلکه عزممان جزم‌تر از همیشه است.»

باب بلکمن، نماینده پارلمان بریتانیا، ضمن آرزوی بهبودی برای وحید بهشتی، از دولت بریتانیا خواسته بود سپاه پاسداران را به‌طور کامل در فهرست گروه‌های تروریستی قرار دهد.

این فعال حقوق بشر پیشتر و در جریان اعتصاب غذای خود در برابر وزارت امور خارجه بریتانیا، خواستار تروریستی شناخته شدن سپاه پاسداران از سوی دولت بریتانیا شده بود.

او با اشاره به حملات شیمیایی علیه دانش‌آموزان نیز گفته بود: «سپاه حد و مرزی نمی‌شناسد. حتی دختران دانش‌اموز هم امنیت ندارند. از دولت بریتانیا می‌خواهم سپاه را در فهرست تروریسم قرار دهد.»
+34
رأی دهید
-20

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۹
  GORG AMERICAN - بالتیمور، ایالات متحده امریکا
  سپاه یک ماهیت تروریستی است که بر هیچ کس پوشیده نیست من این را ۲۰ سال پیش در قلب منطقه ای که سپاه فرمانده کل قوای آنجاست با صدای بلند فریاد زدم.امیدوارم آقای بهشتی هم به عنوان یکی از مسافران قایق بادیهای کانال مانش به آرزوش برسد و اسم خودش را زیاد در روزنامه ها و شبکه های خبری ببیند
  4
  21
  ‌پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  rood120 - منچستر، انگلستان
  این آقا هم برای خودش دکان باز کرده ، دو ماه اعتصاب غذا کرده از من سر حال تر به نظر می رسه . اتحادیه اروپا و انگلیس هم تا منافع خودشان تو خطر نیافته سپاه را تو لیست تروریستی قرار نمی‌دهد و به این حرفها گوشی نمی دهد . تو بروکسل که رفته بودیم حدود چهل هزار تضاهرات کننده آمد همان بعدازظهر رئیس اتحادیه اروپا اعلام نکرد ما گوشی به این جمعیت نمی کنیم حالا داستان چه هست و سپاه باید چه جنایت های بزرگتری انجام بده تا تروریستی اعلام بشه خدا میدونه.
  12
  11
  ‌پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران
  مردم ایران قدردان تلاشهای تو هستند. فرق نمیکنه جریان فکری شما چیه ولی همه مردم ایران از رفتار و خشونت سپاه در مقابل مردم بی دفاع ایران عصبانی هستند و تحریم شدن سپاه و عوامل خشونت و کشتار مردم ایران کمترین خواسته همه مردم و همه گروهها باید باشه و همه باید در این جاها همراه و متحد باشیم و دست افراد و گروههای نفوذی رو بخونیم و بفهمیم به قول پهلوی شاید ما خیلی اختلافات داشته باشیم ولی باید بفهمیم کجاها باید کنار هم و بدون اختلاف متحد باشیم و با دوری از اختلافات در مسائل مهم همدیگه رو پشتیبانی کنیم. به امید روزی که مردم ایران به حق و حقوقشون برسند و حکومت ولایت شیطان به خواست مردم یا تن بده یا سرنگون بشه.
  9
  11
  ‌پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  چلاق فرزانه - دالاس، ایالات متحده امریکا
  paksan - ایران، ایران
  لطفآ از مردم ایران مایه نگذار , این مردک شیاد در انگلیس به یک شارلاتان معروفه و از نزدیکان ملا مرعشی و یار ابراهیم یزدی هست , نمیدونم چند ساله در ایران نیستی کسی این شارلاتان صادراتی و زن کامبیز را قبول نداره
  4
  12
  جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۳:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.