اتهام علیه دکتر مرادی؛ شاکی: نگفتیم او زنان محجبه را ویزیت نمی‌کند، تیتر قدس باعث سوء‌تفاهم شده است

بی بی سی: در پی انتشار دفاعیات پزشکی که متهم شده که یک «بیمار چادری را پذیرش نکرده است»، حالا برادر شاکی می‌گوید: «نگفتیم دکتر [مرادی] زنان محجبه را ویزیت نمی‌‌‌کند. تیتر[نشریه قدس] باعث سوءتفاهم شد.»

روزنامه قدس، وابسته به آستان قدس رضوی، در خبری با تیتر «قلب سیاه با روپوش سفید» موضوع اتهام «امتناع پزشک جراح مشهدی از پذیرش بیمار محجبه» را منتشر کرد، خبری که بسیار مورد توجه رسانه‌های نزدیک به سپاه پاسداران قرار گرفت.

کمی بعد، خبر «پلمب مطب» و تشکیل پرونده علیه این پزشک هم منتشر شد و سخنگوی وزارت بهداشت ایران از ارجاع پرونده به هیأت بدوی انتظامی خبر داد.

اما پس از آنکه مستند دفاعیات دکتر علی مرادی، فوق تخصص جراحی دست و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، از جمله ویدیویی از روایت او، تصاویر دوربین مداربسته، اعلام آمادگی شاهدان و نامه مکتوب شرح ماجرا حاکی از «ورود بدون نوبت به مطب توام با زور و توهین» خطاب به ریاست هیات انتظامی دانشگاه منتشر شد، به نظر می‌رسد که حالا شکات پرونده عقب‌نشینی کرده‌اند.

برادر صالح خدیوی، همراه زنی که می‌گوید دکتر مرادی او را نپذیرفته، امروز ۲۶ اردیبهشت به سردبیر سایت خبری «حرم شهر آنلاین» در مشهد گفته است: «ما نگفتیم دکتر بانوان محجبه را ویزیت نمی‌‌کند؛ شکایت کردیم که بیمار ما را که اتفاقا خانمی محجبه بوده ویزیت نمی‌‌‌کند. متاسفانه تیتر روزنامه قدس باعث سوءتفاهم شد.»
نقل قول قدسدکتر علی مرادی که فارغ‌التحصیل از دانشگاه هاروارد آمریکا است در بیمارستان امام رضا و مطب خصوصی خود در مشهد طبابت می‌‌کند.

او با انتشار ویدیویی نسبت به خبرهای رسانه‌های موسوم به «ارزشی» واکنش نشان داد و آنها را «کذب محض» خواند. او با اشاره به قسم پزشکی گفت: «پزشکان شریف بدون توجه به رنگ پوست، پوشش و دوست و دشمن بودن او، بهترین کار را برای مریضش انجام می‌دهد. انتشار این خبر که هیچ چیز آن ثابت نشده، ممکن است به شهرت حرفه‌ای او آسیب بزند.»

انتشار این خبر از سوی رسانه‌های جریان موسوم به «انقلابی» واکنش‌های گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی داشت.

بعضی از مخالفان جمهوی اسلامی تشکیل پرونده برای دکتر مرادی را با طبابت او برای درمان فاطمه سپهری، زندانی سیاسی مرتبط دانسته‌اند؛ ادعایی که از سوی گروه دیگری از کاربران رد می‌شود و می‌گویند او پزشکی برجسته و مقید به اخلاق پزشکی و از جمله معالج یکی از طلبه‌هایی بود که چندی پیش در حرم امام هشتم شیعیان در مشهد چاقو خورد.

گروهی از کاربران در شبکه‌های اجتماعی از تجربیات خود از مراجعه به دکتر علی مرادی در مشهد و تشخیص و درمان او نوشته‌اند و بعضی می‌پرسند «چرا مطب او قبل از اثبات و شکایت رسمی باید پلمب شود؟»
روزنامه قدس
+37
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  حالا دکتر جون اول برو شکایت کن و خسارت روزهایی که مطبت بسته بوده رو بگیر بعد هم چمدونت رو ببند تمام دنیا با آغوش باز ازت استقبال می‌کنند هر چند هموطنان عزیز از دستت میدن اما بقول معروف خر چه داند قیمت نقل و نبات این رژیم نکبت قدر چنین آدمهایی رو نمیدونه
  2
  29
  ‌چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۴:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.