پاسخ نیلوفر آقایی به تهمت‌های جمهوری اسلامی مبنی بر دروغ بودن از دست دادن چشمش

نیلوفر آقایی، از آسیب‌دیدگان چشمی اعتراضات سراسری، با انتشار ویدئویی در استوری اینستاگرامش به اتهام‌های روزنامه ایران و بیلبوردهای شهرداری تهران پاسخ داد.

او در این ویدئو ضمن لمس پروتز چشمش گفت: «یادم رفته بود چشم درآوردم، اما نمی‌دانم چشم جدید چرا صدا می‌دهد، البته که در دروغگویان خیری نهفته نیست».

او با زدن ضربه به پروتزی که به عنوان چشم مصنوعی در صورتش کار گذاشته شده جمله بیلبورد شهرداری را تکرار کرد و گفت: «البته که در دروغگویان خیری نهفته نیست.»

روزنامه ایران روز ۱۶ اردیبهشت به استناد ویدئویی از خانم آقایی نوشته بود او «با این ادعا» که «مثلا چشم خود را از دست داده» است، تلاش کرده که به یک «سلبریتی» تبدیل شود.

وبسایت «رجانیوز»، نزدیک به جبهه پایداری، نیز یک روز بعد در کانال تلگرامی خود نیلوفر آقایی را به «دروغگویی درباره نابینایی خود» متهم کرده بود.

پس از آن نیز شهرداری تهران بیلبوردهایی در سطح شهر نصب کرد که در آن کاریکاتوری از پینوکیو کنار سه فرد با چشمان پانسمان‌شده‌ دیده می‌شود و زیر این تصویر نوشته شده است: «در دروغگویان خیری نهفته نیست».
نیلوفر آقایی، کارشناس ارشد مامایی، در تجمع اعتراضی پزشکان در آبان پارسال هدف شلیک گلوله نیروهای امنیتی قرار گرفت و یک چشم خود را از دست داد.
 
ایران وایر: شهرداری تهران با نصب بنرهایی در سطح شهر تهران، آسیب‌دیدگان از ناحیه چشم در اعتراضات را هدف قرار داده و آن‌ها را «دروغگو» خوانده است.
 
این در حالی است که بنا به آمار منابع رسمی از سوی پزشکان، تا پایان آبان۱۴۰۱، دست‌کم ۵۸۰ معترض طی اعتراضات سراسری در پی کشته شدن «مهسا [ژینا] امینی» از ناحیه چشم هدف شلیک سلاح ساچمه‌ای و پینت‌بال قرار گرفته‌اند.
 
این آمار، سه بیمارستان در تهران و کردستان را شامل می‌شود. ایران‌وایر تایید می‌کند که آسیب‌دیدگان از ناحیه چشم در دیگر شهرها نیز مورد درمان قرار گرفته‌اند که در این آمار جای ندارند.
 
از سوی دیگر، شلیک هدفمند به چشم‌های معترضان در ماه‌های آذر و دی نیز ادامه داشته است. از لحاظ حقوقی، شلیک گسترده هدفمند به چشم‌های معترضان در این اعتراضات می‌تواند جمهوری اسلامی را به «جنایت علیه بشریت» متهم سازد.
 
روز گذشته وبسایت رجانیوز، نزدیک به جبهه پایداری نیز در تلگرام خود «نیلوفر آقایی»، یکی از آسیب‌دیدگان اعتراض‌های سال ۱۴۰۱ را متهم به دروغگویی درباره نابینایی خود کرده بود. این ادعا در حالی مطرح شده که خانم آقایی بینایی چشم چپ خود را از دست داده و به‌تازگی از چشم مصنوعی استفاده می‌کند.
 
«سامان»، یکی از قربانیان شلیک به چشم معترضان با انتشار ویدیویی در حساب اینستاگرام خود به بنرهای شهرداری تهران واکنش نشان داده است.
 
او  در این ویدیو با نشان دادن چشم آسیب‌دیده خود گفته: «اگر ما دروغگو هستیم پس این چیست؟ شما چطور اسناد را کتمان می‌کنید؟ اگر شما شلیک نکرده‌اید پس چه کسی شلیک کرده است؟»
+55
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۶
  خوش باور - تهران، ایران

  این دجال ها واقعان ثابت کردن که دورغ ،ریا ،دوزی ، قتل از ارکان واقعی مذهب شیطانی آنهاست ، اینها مسلمان نیستند و هرکز نبودند ،
  1
  37
  دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  خشایار1980 - شیراز، ایران
  روزی می رسه که تک تک عوامل این کار محاکمه می‌شن.هر جای دنیا باشند امنیت نخواهند داشت
  1
  20
  دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه
  زنده باشید جوانهای دلاور و شجاع هموطن شما باعث افتخار و سند جاودانگی ایران هستید و برای همیشه در تاریخ کشور جاودان می مانید.جاوید ایران ،نابود باد رژیم جهل و جنایت ملاها و اراذل حامی آن
  1
  16
  دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.