نماینده تبریز از احضار خود به دادستانی در ارتباط با «حواله خودروهای شاسی بلند» خبر داد

احمد علیرضابیگی همراه با احمد رسولی نژاد دیگر نماینده مجلس پیش از این موضوع «۷۵ حواله خودرو شاسی بلند برای نمایندگان مجلس با هدف مسکوت کردن استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت» را مطرح کرده بودبی بی سی: ‌احمد علیرضا بیگی، نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی در ایران گفته است که به دادستانی احضار شده است و در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان هم حضور پیدا می‌کند.

آقای علیرضابیگی همراه با احمد رسولی‌نژاد دیگر نماینده مجلس پیش از این موضوع «۷۵ حواله خودرو شاسی بلند برای نمایندگان مجلس با هدف مسکوت کردن استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت» را مطرح کرده بودند.

وزارت صنعت و مقام های دولت ابراهیم رئیسی این موضوع را رد کردند و آن را «دروغ پردازی» علیه دولت و «بازی با آبروی مجلس» خواندند.

رضا فاطمی امین وزیر صنعت ایران ضمن تکذیب گفته های نمایندگان مجلس، از دادستانی کشور خواسته بود موضوع را تحت پیگرد قرار دهد.

با وجود این تکذیب‌های دولت، احمد علیرضابیگی ادعای خود را با جزئیات بیشتری هم تکرار کرده است. او مدعی شده به جز هیات رئیسه مجلس، شخص ابراهیم رئیسی هم از ماجرا مطلع بوده است.

آقای علیرضابیگی امروز در توییتی نوشته که در دادستانی کل و سپس در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان «پاسخگو» خواهد بود.

او گفته «می‌دانم پیمودن مسیر حق و عدالت پرمخاطره و آکنده از مشقت خواهد بود.»
دستور دادستان کل کشور برای «رسیدگی فوری»ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت ایرانمحمد جعفر منتظری، دادستان کل کشور در ایران پیش از این برای بررسی موضوع «دستورفوری» داده بود.

دادستان کل کشور گفته بود که چون موضوع مهم و با حیثیت دولت و مجلس ایران در ارتباط است،‌ اگر مدارکی وجود نداشته باشد،‌ این نماینده تحت تعقیب قضایی قرار خواهد گرفت.

او همچنین از هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس خواست که این موضوع را «بررسی و به طور جدی پیگیری کنند.»

رسانه های ایران می گویند استیضاح رضا فاطمی امین روز یکشنبه ۱۰ اردیبهشت در دستورکار مجلس قرار دارد و مواضع موافقان و مخالفان، پیش‌بینی نتیجه را سخت می‌کند.

این دومین باری خواهد بود که آقای فاطمی‌امین در دوران دو ساله وزارتش استیضاح می‌شود. او تاکنون چند بار هم برای توضیح درباره عملکردش به مجلس فراخوانده شده است.

استیضاح‌کنندگان او به ویژه منتقد وضعیت صنعت خودروسازی ایران هستند. واردات خودرو هم از دیگر موضوعات مورد اعتراض به عملکرد آقای فاطمی امین است.

دولت ایران به تازگی لایحه واردات خودروهای کارکرده را به تصویب رسانده و برای بررسی تایید به مجلس شورای اسلامی فرستاده است.
+29
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  الفارد - وردینگ، انگلستان
  جک قرن! نگرانی دادستان کل کشور بابت آبروی دولت و مجلس مثل نگرانی آدم کچل در مورد شانه و ژل موست! . یکی به این یارو حالی کنه که دولت و مجلس آبرویی ندارند که بخواهد کم و زیاد شور!
  0
  18
  شنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  پدر سگ ها دزدان را ول میکنند و کسی که دزدیشان را لو داده به بازخواست و غل و زنجیر میکشن! ای که بر پدر همتون با این دین اهریمنی لعنت!
  1
  23
  شنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.