تلاش مذبوحانه خامنه‌ای برای یافتن مقصر جدید؛ قوا با هم همکاری نمی‌کنند

ایران وایر: «علی خامنه‌ای» رهبر حکومت ایران، که پیش‌ از این همواره «دشمن» را عامل بحران‌های دامنگیر کشور معرفی می‌کرد، این بار تلاش کرد «همکاری نکردن قوای سه‌گانه» و «پرداختن به حاشیه‌ها» را عامل مشکلات فزاینده ایران معرفی کند.

خامنه‌ای در روز شنبه در خطبه‌های نماز عید فطر در تهران گفت: «اگر قوای مقننه، مجریه و قضاییه به‌طور کامل همکاری کنند، کار‌ها به‌هیچ‌وجه گره نمی‌خورد که خودِ مسئولان و مدیران این قوا می‌دانند که این همکاری و هم‌افزایی چگونه ایجاد می‌شود.»

اظهارات خامنه‌ای درباره ضرورت هماهنگی قوای سه‌گانه در حالی بیان شده که هر سه قوه اجرایی، مقننه و قضایی جمهوری اسلامی هم‌اکنون به‌طور کامل در کنترل جناح اصولگرا و وفادار به شخص وی قرار دارد.

رهبر حکومت ایران همچنین تلاش کرد «پرداختن به حاشیه‌ها» را دلیل دیگری برای بحرانی بودن اوضاع ایران معرفی کند. وی گفت: «حاشیه‌ها همیشه ساخته و پرداخته دست دشمن نیست، بلکه گاهی از روی غفلت یا عوامل دیگر و با انگیزه‌های گوناگون، حاشیه‌هایی در اطراف یک کار یا یک شخص ایجاد می‌شود که مردم باید بی‌اعتنا باشند و مسئولان هم بدون توجه به حواشی، تلاش خود را بر کار‌های مهم و مشکل‌گشا متمرکز کنند.»

خامنه‌ای به مسئولان هشدار داد: «به حواشی نباید مشغول شد و به‌دنبال حل مسائل باید بود، گاهی به انگیزه‌های گوناگون حواشی ایجاد می‌شود، اما نباید سرگرم آن شد، نه مردم و نه مسئولان به آن مشغول نشوند و به حل مشکلات کشور متمرکز شوند.»

رهبر حکومت ایران همچنین در سخنان امروز خود بدون اشاره‌ به تنش‌ها در جامعه به‌دلیل برخورد‌های پلیسی با اعتراض مدنی زنان علیه حجاب اجباری، «مردم و مسئولان را به مهربانی در کنار هم» توصیه کرد.

او بدون اشاره به بازداشت و ضرب‌و‌شتم زنان به‌دلیل مخالفت با حجاب اجباری و نیز تعطیلی محل کسب و درآمد شهروندان که در هفته‌های گذشته شدت گرفته است گفت «نگاه‌های مختلف مردم به مسائل مختلف، طبیعتا مانعی ندارد و نباید محل اختلاف و کشمکش شود.»

رهبر جمهوری اسلامی توصیه کرد: «باید با باطل کردن وسوسه‌های دشمن برای بدبین کردن مردم به یکدیگر و مردم به مسئولان، در کنار هم به زندگی و مهربانی پرداخت.».
+59
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  یک مشت مزخرفات و کلی گویی این بی ناموس ترسو همیشه گناه ناکارآمدی خودش رو گردن این و اون میندازه حـ... کشور رو به روسیه فروخته برای اینکه حامیش باشه
  2
  53
  یکشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۴:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  همین چرندیت خوب خامنه ای یعنی قانون اسلام کشک و شکست مذبوحانه در برابر زنان مردم ایران . خامنه ای میچرد و میگوید «باید با باطل کردن وسوسه‌های دشمن برای بدبین کردن مردم به یکدیگر و مردم به مسئولان، در کنار هم به زندگی و مهربانی پرداخت.». بیشرف خامنه ای بخاطر قانون من در اوردی حجاب مزدورانت نازنیین جوانان ایران را کشتند و چشمهای زیبای را کور کردن و صورتهای زیبا را در اصفهان با اسید سوزاندان . اینک که میدانید مقاومت کردن در برابر زنان و مردم ایران بغیراز شکست و روسیاه شدن شما چیز دیگری به بار نمی اورد , خامنه ای روت نیست بگوید در برابر انقلاب زنان برای ازادی از حصر حجاب شکست خوردیم مجبور شدید از حرف حساسی و نوازشی مهربانی با هم حرف بزنید. لعنت بر تو خامنه ای که نه اینده نگرید نه سیاستمداری و نه انسان با تمدنی هستید.
  1
  26
  یکشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  خشایار1980 - شیراز، ایران
  شما خیالتون راحت باشه،هر چقدر دوست دارید خرابکاری کنید،رضا پهلوی و طرفداراش با لگد زدن به مبارزات مردم جلوی هر اتفاقی بدی را براتون میگیرن،شما با خیال راحت فعلا تا این مردک زنده هست حکومت کنید
  19
  10
  یکشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  پُرروئی یکی از صفات مشترک همه مفعولها میباشد و خامنه ای هم از این صفت مستثنی نیست! این افراد چشم و کو...شان دریده شده و از هیچ عملی شرمنده نمیشوند! مردک چلاق و مفعول، مردم ایران شب و روز مرگت را در خیابانها و میادین با صدای بلند فریاد میزنند. آخه این چه گوش کری است که این صداها را نمیشنود؟ بگفته خمینی ملعون: خیلی خری!
  1
  28
  یکشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  romano - تهران، ایران
  خشایار1980 - شیراز، ایران
  فرمایش شما درست است من قرار نیست کسی را بپرستم و بیخود به کسی ستاره بدهم. رضا پهلوی مسئول است که قوی و خوب رهبری کند به دو دلیل. ۱- به شرف خون پدرش که در غربت مرد و ادای وظیفه پسر بزرگ. در تاریخ هم کم نبوده‌اند فرزندان شاهان ایرانی که دشمن را در دفاع از پدر و ملت انگشت به دهن کرده‌اند. دومین دلیل، به دلیل مردم ایران که مهمتر از همه است. شاه شدن در ایران همچین الکی هم نبوده. باید بجنگی و از مردمت دفاع کنی حتی شجاعتر از همه مردمت باید باشی (زند، نادرشاه شاه عباس شاه اسماعیل و..) برای همین نشاش شاهی شیر بوده ما حتی شاه شاهان داشته‌ایم که شاهان را زیر قدرت و رهبری خود میاورده. ایشان اگر میخواهد جایگاهش شناخته شود باید جایگاه تک تک ایرانیان را بشناسد قدر نهد و وظیفه خود بداند که خوب رهبری کند. من نمیخوام هوادار الکی باشم. میخواهم اگر شاه وطنم شاه است او را ذیل سایه خدا و تاریخ بلند ملت اصیلم بدانم و به آن افتخار کنم. نقطه تمام.
  1
  7
  یکشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.