پرونده مرگ «دیگو مارادونا» ؛ ۸ پزشک متخصص محاکمه خواهند شد

العربیه: دادگاه تجدیدنظر آرژانتین سه‌شنبه 29 فروردین کیفرخواست متهمان پرونده مرگ دیگو مارادونا را که در 25 نوامبر 2020 در بوئنس آیرس رخ داد، تایید کرد.

دادگاهی در آرژانتین اعلام کرده است که جلسات محاکمه هشت نفر از تیم پزشکی حرفه‌ای که مسئولیت درمان او را برعهده داشته‌اند قرار است به زودی برگزار شود.

براساس حکم دادگاه، لئو‌پولدو لوکه، جراح مغز و اعصاب که مارادونا را عمل کرده بود، آگوستینا کوزاچف، روانپزشک و کارلوس دیاز، روانشناس و پنج نفر دیگر از کارکنان بخش درمان که همگی در مراقبت از مارادونا دخیل بودند، محاکمه خواهند شد.

این دادگاه تاکنون اعلام نکرده که جلسه بررسی به اتهامات کادر درمانی مارادونا قرار است در چه تاریخی برگزار شود، اما انتظار می‌رود در آغاز سال 2024 روند آن آغاز شود.

پیش از این دادگاه این افراد را متهم شناخته بود و حالا آنها با اعتراض به این رویه، درخواست برگزاری دادگاه تجدیدنظری را دارند که قرار است به زودی با حضور آنها و وکلای مدافع دو طرف برگزار شود.

در آوریل سال گذشته دادستانی عمومی در بوئنس آیرس بررسی تخصصی تلفن‌های متخصصانی که مسئول سلامتی مارادونا در ده روز آخر زندگی او بودند را آغاز کرد.

دادستانی عمومی در بوئنس ‌آیرس اعضای این کادر پزشکی را به داشتن رفتار نادرست، ناقص و غیرمحتاطانه‌ای با این بیمار و بی‌اعتنایی کامل به ضعیت او و همچنین سهل‌انگاری در برنامه پزشکی-درمانی متهم کرد.

هیئتی متشکل از 20 متخصص پزشکی که توسط دادستان عمومی آرژانتین تشکیل شده بود در سال 2021 به این نتیجه رسیدند که مارادونا با درمان کافی در یک مرکز پزشکی مناسب شانس بیشتری برای زنده ماندن داشت و آن‌ها متهم به قتل با بی‌اعتنایی عمدی هستند.

اسطوره فوتبال آرژانتین و جهان در 25‌ نوامبر 2020 در سن 60 سالگی بر اثر «عارضه قلبی» در خانه‌ خود در بوئنوس ‌آیرس درگذشت.

اگر جرم این افراد ثابت شود، آن‌ها به حبس میان هشت تا 25 سال محکوم خواهند شد. نانسی فورلینی، کارشناس هماهنگ‌کننده پزشکی، پدرو پابلو اسپاگنا، پزشک بالینی، ماریانو پرونی، هماهنگ‌کننده پرستاری و دو پرستار دیگر به نام‌های ریکاردو آلمیرون و دیانا مادرید نیز به عنوان متهم شناخته شدند.

گزارش گروهی از کارشناسان پزشکی درباره علت مرگ مارادونا که در قالب 70 صفحه در ماه مه ‌2021 منتشر شد، نشان می‌دهد که رسیدگی درمانی به او «نامناسب» بوده است. در این نوشتار آمده است که دیگو مارادونا از سوی تیم پزشکی او «به حال خود رها شده بود.»

این متخصصان پزشکی به این نتیجه دست یافتند که روند مرگ دیگو آرماندو مارادونا «دست‌کم 12 ساعت» پیش از آن‌که جسد او کشف شود، آغاز شده بود.
+7
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.