پلیس آباده قتل های سریالی زنان در این شهر را تکذیب کرد

 عکسی که وب‌سایت رکنا از «دنیا» منتشر کرده استرادیو فردا: پس از بازداشت دو مرد به اتهام قتل دو زن در شهرستان آباده در استان فارس، یک مقام قضایی خبر داد که یکی از متهمان به انجام یکی از قتل‌ها اعتراف کرده است.

به گفته رئیس کل دادگستری استان فارس، دو مرد در شامگاه دوشنبه، ۲۸ فروردین، در آباده دستگیر شده‌اند.

یکی از این افراد که مردی ۶۷ ساله است به قتل یکی از زنان و مثله کردن جسد او اعتراف کرده است، اما هنوز مشخص نیست که قتل دوم به دست چه کسی انجام گرفته است.

با آن که پلیس در ساعت‌های اولیه کشف اجساد از ارتباط این دو قتل با یکدیگر خبر داده بود، پس از بازداشت متهمان رئیس پلیس آگاهی استان فارس اعلام کرد که این دو جنایت هیچ ارتباطی با یکدیگر نداشته و سریالی نبوده‌اند.

انتشار خبر ناپدید شدن دو زن و سپس قتل آنها و کشف جسد مثله‌شده دست‌کم یکی از آنها که «هولناک» توصیف شده به موجی از نگرانی در میان مردم آباده، به‌ویژه در میان زن‌ها، دامن زده است.

میثم خداداد، فرماندار آباده، در تایید گفته پلیس تاکید کرده است: «به ‌طور قطع نمی‌شود اعلام کرد این دو جنایت با هم مرتبط بوده است.»

در اواسط فروردین‌ماه امسال جسد زنی ۶۰ ساله که با گلوله کشته شده بود در یکی از محله‌های شهر آباده پیدا شد.

حدود ده روز بعد جسد زنی ۵۵ ساله «به نام دنیا» در حالی که با ضربه‌های چاقو به قتل رسیده و مثله شده بود در حاشیه شهر پیدا شد که قابل شناسایی نبود.

پیشتر همسر دنیا درباره کشف جسد اول به همشهری گفته بود: «شنیده‌ام که اولین قربانی را با شلیک گلوله به قتل رسانده‌اند. بعد جسد را داخل یک کیسه گذاشته و چند ساعت بعد سر یکی از کوچه‌ها رها کرده‌اند.»

این قتل‌ها در شهرستان آباده در ۲۷۰ کیلومتری شمال شیراز، موجی از نگرانی را برای زنان و دختران به‌ وجود آورده، تا جایی که در بعضی گزارش‌ها آمده است بسیاری از زنان در روزهای گذشته از خانه‌ خود خارج نشده‌اند
+13
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.