مدیر حوزه علمیه درباره احتمال آغاز حمله افراد خودسر به «بی‌حجابان» هشدار داد

 محمدهادی رحیمی صادق، مدیر حوزه علمیه استان تهرانرادیو فردا: مدیر حوزه علمیه استان تهران درباره حرکت نیروهای حامی حکومت به سوی اقدام خودسرانه علیه زنانی که حجاب اجباری را رعایت نمی‌کنند، هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمدهادی رحیمی صادق روز ۱۱ فروردین در یک سخنرانی از افراد معروف به «آتش‌به‌اختیار» با عنوان «مردم متدین» نام برد و هشدار داد: «صبر مردم متدین ما به پایان خواهد رسید و ممکن است خودشان دست به اقداماتی بزنند، آن وقت جامعه دچار نابسامانی و هرج و مرج خواهد شد.»

مدیر حوزه علمیه استان تهران در ادامه از آنچه «سکوت عجیب» مسئولان «هر سه قوه» در زمینه حرکت جامعه به سوی پیروی نکردن از حجاب اجباری نامید انتقاد کرد و آن را «باعث تعجب جامعه اسلامی به خصوص مردم متدین، علما و حوزویان» دانست.

او سپس ابراز نگرانی کرد که «اگر وضع به همین صورت پیش برود ... بی‌حجابی گسترش پیدا خواهد کرد» و به عنوان یکی از «راهکارها» هم خواستار مکلف کردن متروها، اتوبوس‌ها و دیگر وسایل حمل و نقل به «خدمات ندادن» به افرادی شد که از حجاب اجباری پیروی نکنند.

این انتقادات و تهدیدات محمدهادی رحیمی درحالی بیان می‌شود که در همان روز وزارت کشور برای بر تشدید برخورد با زنان و در مورد تهدید زنان بدون حجاب به «برخورد قاطعانه» بیانیه صادر کرد.

در ماه‌های گذشته شماری از چهره‌های وابسته به حاکمیت بارها بر لزوم اقدام حامیان خود به‌صورت «آتش‌به‌اختیار» در برخورد با «بی‌حجاب‌ها» و «بدحجاب‌ها» تأکید کرده‌اند.

در همین رابطه حسین شریعتمداری، مدیر مسئول روزنامه کیهان وابسته به بیت رهبری اواخر اسفند ۱۴۰۱ در یادداشتی نوشت: «مردم مسلمان و پاک‌باخته که بارها نشان داده‌اند که برای حفظ سلامت جامعه با کسی تعارف ندارند، بعید نیست اگر به این نتیجه برسند که دست‌اندرکاران امور برای مقابله با کشف حجابِ برخی از خانم‌ها از توان لازم برخوردار نیستند و یا در انجام وظایف خود کوتاهی می‌کنند احتمالا خود برای مقابله با این هنجارشکنی دست به کار شوند.»

آقای شریعتمداری در ادامه درباره «پیامدهای خسارت‌بار این‌گونه اقدامات بیرون از مدیریت هوشمندانه مراجع ذی‌ربط» هشدار داد.

هشدار مدیر حوزه علمیه استان تهران درباره بروز هرج و مرج در صورت آغاز حمله «آتش‌به‌اختیارها» به زنان و ابراز نگرانی مشابهی از سوی حسین شریعتمداری در حالی بیان می‌شود که در ماه‌های گذشته امامان جمعه در شهرهای مختلف همواره خواستار شروع حمله «آتش‌به‌اختیارها» به شهروندان شده‌اند.

از جمله ابوالحسن مهدوی، امام‌جمعه موقت اصفهان و عضو مجلس خبرگان رهبری پیشتر در جمع زنانی که خود را «مطالبه‌گر عفاف و حجاب» می‌خوانند تهدید کرد که اگر مسئولان نظام در مورد حجاب اجباری به وظیفه خود عمل نکنند، «مردم متدین وظیفه آتش‌به‌اختیار دارند».

اما یکی از تهدیدکنندگان جدی، احمد علم‌الهدی، امام جمعه تندروی مشهد است که در یکی از آخرین سخنرانی‌های خود در ۱۲ اسفند پارسال اعلام کرد که در مورد موضوع حجاب اجباری «اقتدار امنیتی نظام دیگر نمی‌تواند میدان‌داری کند» و از حامیان حکومت خواست که خود وارد عمل شوند.

او در ادامه خطاب به نمازگزاران به‌عنوان بخش مهمی از حامیان حکومت گفت: «در مسئله حجاب همه شما برادران و خواهران باید بایستید و با جریان کشف حجاب مقابله کنید.»

تقی روحانی، امام جمعه رودسر، نیز در ماه آبان و هم زمان با اوج‌گیری اعتراضات خطاب به رئیس قوه قضاییه گفته بود: «صبر این مردم حدی دارد، اگر شما نمی‌خواهید با هتاکان علیه حجاب برخورد کنید، این امواج عظیم مردمی توان آن را دارند که در همین رودسر هتاکان را از کف خیابان جمع کند و سر جایشان بنشانند.»

برخورد خشونت‌آمیز با زنانی که از پوشش مورد تأیید حاکمیت پیروی نمی‌کنند، سابقه‌ای به طول تاریخ جمهوری اسلامی دارد. علاوه بر راه‌اندازی سیستم‌های حکومتی-پلیسی مانند کمیته در دهه ۶۰ و گشت ارشاد در دهه ۸۰، بسیاری از افراد تندرو از ابتدای انقلاب زنان موسوم به «بی‌حجاب» را به خشونت، آسیب‌های جسمی و حتی مرگ تهدید کرده‌‌اند.

یکی از مهم‌ترین حملات سیستماتیک در این باره به اسیدپاشی به زنان در اصفهان در سال ۱۳۹۳ مربوط است که پس از درخواست امام جمعه وقت این شهر برای برخورد با «بدحجابان» رخ داد.

در پی حملات با گاز سمی به مدارس دخترانه در شهرهای مختلف ایران در ماه‌های پایانی سال گذشته نیز بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی آن را مربوط به همین گروه‌ها دانستند.

در ماه‌های گذشته نیز ویدیوهای متعددی از درگیری لفظی و فیزیکی «آمران به معروف» با مردم در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.
+4
رأی دهید
-119

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۳
  varied - ریزه، ترکیه

  ایجاد ترس و هراس مصنوعی والا درگیری بین وحوش اسلام و مردم 44 ساله هست تازگی ندارد
  2
  82
  یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  حاج میمون انسان خود سر هم هستند که مخالف کلاغ شدن نه ببخشید حجابی شدن زنان هستند پس باید هشدار انها را هم به مردم همیشه سرکار ایران داد !
  2
  59
  یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  فاطی کماندو - قرچک، ایران

  ما هم به مدیر حوزه علمیه و تمام اخوندای کثیف و مفتخور درباره احتمال آغاز حمله هشدار میدیم. دیگه گذشت اون دوره که با دروغ و نیرگ و حوقبازی سوار بر نسل پنجا و هفتی کثافت زدید تو مملکت و چهار پنج نسلو نابود کردید ما مرد جنگیم بگرد تا بگردیم. میجنگیم میمیریم ایران و از یک مشت اخوند هرزه خائن وطن فروش پس میگیریم.
  1
  78
  یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  این پفیوز با این حرفش داره چراغ سبز نشون میده به آتش به اختیاران بی ناموس معرکه که هیچ مانعی وجود نداره و بسم الله !! ولی کم کم مردم هم دارن بی تفاوتیشون رو نسبت به فضولهای مثلاً آمر به معرف ، کنار میذارن و مقابله میکنند ! لعنت به ذات متعفن باعث و بانیش !!
  1
  69
  یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  BrainWorm - لیون، فرانسه

  ملای بی ناموس حـ... آدمکش ما هم به آغاز حمله حتمی مردم به شما رانت خوران دزد مفت خوار اخطار میدهیم .
  0
  22
  یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Herzl - امستردام، هلند

  در اصل مدیر حوزه علمیه و حسین شریعتمدارى به حامیان خود اجازه حمله به مردم دادند و اگر دولت واقعأ حامى حمله کنندگان نبود و اگر قانون بود اینها هیچ غلطى نمى توانند بکنند ولی مردم هم براى دفاع از نفس خودشون آماده باشند چون با وحوش طرفی با آدم طرف نیستی.
  0
  20
  یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  این دفه با چی ؟ با ماست؟ با دوغ با شله زرد ؟ ته تهش رفتتنی هستید
  0
  24
  یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  مطمئن باش که مردم هم بیکار نمی نشینن! نمونه ش برخورد اخیر ده نفر از مردم عادی با یه آخوند فضول!
  0
  21
  یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ساتراپ11 - تهران، ایران

  این آخوندای با افکار پوسیده قرن دوم هجری!! خودشون دارن خودشون را در ۴۹ کشور مسلمان در دنیا محو میکنن ، همینجور ادامه بدین ، بزودی حذف میشید،،، در نجف و کربلا هم به موی خانمها گیر نمی‌دن...بزودی مجری های خانم در صدا و سیما هم مثل مجری‌های تلویزیون عربستان سعودی بدون حجاب جلوی دوربین خواهند آمد،،،،
  0
  20
  یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  انرژی و بینهایت - فوکوکا، ژاپن
  یعنی ما نیستیم، این مردم اند که از اسلام دفاع میکنند. مردم با مردم افتیده اند. دولت کاملا در این مسایل غرض ندارد. . میگن یکی را گفتند چرا مسلمان نمیشی، گفت چرا باید مسلمان شوم؟. گفتند مسلمان که شوی از شر شیاطین شاید در امان بمانی. گفت من تا حال شیطان ندیده ام و به آن عقیده ندارم. گفتند بیا مسلمان شو، ما شیطان را نشانت میدهیم...
  0
  8
  یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  senator x - تهران، ایران
  خداوندا با این بندگان متدین متدیوص صفت تو چکارکنیم؟
  0
  7
  یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  arya_japan - توکیو، ژاپن
  مردم ایران هم به شما هشدار میدهند که مواضب خودتان باشید که مبادا خودکشی و یا برخورد با چاقو و یا برخود شما به جسم سخت و یا پرتاب از بلندی و یا برخورد با ماشین و آویزان از تیر چراغ برق غیره برایتان پیش نیاید!!!
  0
  6
  یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Aztek - قم، ایران
  مردم منتظرند از طرف جکومت فشار وارد بشه تا تکلیف شان را یک سره کنند . قبر خامنه ای مفعول آماده شده.
  0
  3
  یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.