چادرخوابی گردشگران در مازندران بعنوان «شب‌خوابی در خیابان» ممنوع شد

چادرخوابی گردشگران در ایران و ممنوعیتی که در برخی پارکها اعلام شده استصدای آمریکا: استاندار مازندران، چادرخوابی گردشگران را «شب‌خوابی در خیابان» توصیف کرد و از ممنوعیت آن برای نخستین بار در این استان خبر داد.

محمود حسینی گفته که از سال گذشته «اجازه ندادیم حتی یک مسافر در خیابان‌ها شب‌خوابی داشته باشد» و انگیزه این اقدام استانداری را کمک به «قشر مستضعف» توصیف کرده است.

استاندار مازندران بدون اشاره به چگونگی خدمات جایگزین به گردشگران چادرخواب، از اسکان بیش از ۵۵ هزار مسافر نوروزی در این استان خبر داده است.

ممنوعیت چادرخوابی نوروزی در مازندران در حالیست که سال گذشته حدود ۵ درصد از مسافران از این شیوه اقامت در سفر بهره برده بودند.

مهدی ایزدی، سرپرست اداره میراث فرهنگی مازندران، سال گذشته با اشاره به ورود حدود ۱۵ میلیون مسافر به این استان در نوروز ۱۴۰۱، آمار گردشگران مقیم در سکونتگاه‌های موقت شامل چادر، کمپ‌ و کانکس‌ را حدود ۸۰۰ هزارنفر ذکر کرده بود.

چادرخوابی که یکی از شیوه‌های کاهش ‌هزینه سفر برای گردشگران محسوب می شود سالهاست که مورد انتقاد مسئولان امور شهری و برخی شهروندان شهرهای گردشگری قرار دارد.

اختصاص فضای مناسب به طرفداران چادرخوابی از جمله راهکارهای مطرح‌شده از سوی فعالان این حوزه محسوب می‌شود.

ارائه خدمات اقامتی در «خانه مسافرها» هم به کاهش تعداد گردشگران چادرخواب کمک کرده است.

پیشتر معاون گردشگری گیلان، خانه‌مسافرها را تحت نظارت سامانه گردشگری خوانده و میزان استقبال از این اقامتگاه‌ها را «خیلی خوب» توصیف کرده بود.

حمیدرضا آذرپور گفته بود شمار مسافران چادرخواب با گرایش به خانه‌مسافرها، کاهش پیدا کرده است.

خانه‌مسافرها که از چندسال قبل در ایران وارد حوزه پذیرش مسافران شده، خانه‌های افراد محلی هستند که برای کرایه به گردشگران ارائه می‌شوند.
+6
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  romano - تهران، ایران
  حکومت فاشیسته درست ولی کار درستی کردند اینها میروند خروار خروار آشغال و زباله برای محلی‌های بدبخت جا میگذارند زمینهایشان را لگدمال میکنند میوه درخت را میدزدند تاب روی درخت میوه میبندند و بار میوه را نابود میکنند شاخه میشکنند یادگاری مینویسند مزاحم مردم میشوند. اینها را با چشم خود دیده‌ام هر چیزی را ربط به حکومت ندهیم بسیاری از ایرانیان رفتار وندال گونه با طبیعت و محیط و آثار باستانی دارند ربطی هم به فقر و فشار ندارد. طرف ۳ روز میره اونجا کیف و حالش رو میکنه بعد هم آشغالهاشون رو مثل حیوان ول میکنه میره پی کارش چه شاه باشه چه ملا باید با این رفتار ضد اجتماعی برخورد بشه. منکر ضعف یا مسئولیت سیستم نمیشم ولی اون بکنار وظیفه اجتماعی و طبیعی چی میشه وقتی من نوشابه میخورم بطریش رو هم میندازم اونجا شما چه سیستم اجتماعی رو برای من نادان پیشنهاد میکنید؟ بهشون هم حرف میزنید عوض شرم پرو بازی و لات بازی در میاورند.
  1
  14
  یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۲:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  بله چادر خوابی در کشورهای اروپایی هم ممنوعه اما هر شهری منطقه ایی رو اختصاص داده به گردشگران چادر خواب که مجهز به سرویس بهداشتی، دوش و انواع و اقسام زمین های بازی هست که با پرداخت یک مبلغ جزئی مردم بتونند مسافرت تفریحی کنند
  0
  10
  یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۴:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.