فتح‌الله زاده رفت، استقلال ماند و بدهی‌هایش

استقلال سال گذشته با مربیگری فرهاد مجیدی پس از ۹ سال قهرمان باشگاه‌های ایران شدبی بی سی: علی فتح‌الله زاده، مدیر عامل باشگاه استقلال در پستی اینستاگرامی، خبر از استعفایش داد.

به گزارش منابع خبری در ایران، شب گذشته مهلت پرداخت بدهی‌های استقلال به پایان رسید و این باشگاه نتوانسته این بدهی‌هایش را که حدود ۸۰ میلیارد تومان است، پرداخت کند. این می‌تواند باعث صادر نشدن مجوز حرفه‌ای این باشگاه شود.

آقای فتح‌الله زاده خطاب به وزیر ورزش ایران نوشته است: «متاسفانه بدلیل کتمان حقایق که توسط مدیریت محترم سازمان خصوصی سازی نیز تایید شد با بدهی‌های غیرقابل باور و کمرشکن روبرو شدیم.»

بدهی چند میلیاردی تیم استقلال به چندین نفر از جمله مربی ایتالیایی سابق این تیم است. در تابستان سال گذشته دادگاه حکمیت ورزش پس از نزدیک به دو سال حکم کمیته انضباطی فیفا در مورد آندره‌آ استراماچونی، سرمربی پیشین استقلال را تایید کرد. طبق این حکم استقلال باید حدود یک میلیون و سیصد هزار یورو به این مربی پرداخت کند.

آندره‌آ استراماچونی، آذر ۱۳۹۸ به دلیل پرداخت نامنظم حقوق‌، با لغو قراردادش، ایران را ترک کرد.

آقای فتح‌الله زاده در ادامه متنش نوشته است: «می‌روم تا شاید مدیر بعدی خودی باشد و به استقلال مظلوم کمک شود.»

در بازی شب گذشته استقلال و ذوب آهن، که با پیروزی دو بر صفر این تیم همراه بود، هواداران استقلال علیه آقای فتح‌الله زاده شعار دادند و خواستار برکناری او شدند.

آقای فتح‌الله زاده تاکنون پنج بار مدیرعامل این باشگاه بوده است. با پایان مهلت دیشب استقلال اجازه حضور در بازی‌های باشگاه‌های آسیا را از دست داد و حتی ممکن است از امتیازاتش کم شود.

مشکلات مالی استقلال آن چنان فراوان و چندگانه بود که در روزهای منتهی به عید هم ساپینتو، سرمربی استقلال در نشست خبری پس از بازی با فولاد، گفت: «من حدود ۱۲ بازی پاداش نگرفته‌ام، بعضی بازیکنان به خاطر مخارجشان ماشینشان را فروختند.»

چند روز پیش هم دادستان کل کشور در نامه‌ای به دادستان تهران، خواهان رسیدگی فوری به تخلاف صورت گرفته در باشگاه استقلال شد.

دستور دادستان کل در پی شکایت رئیس سازمان خصوصی سازی از مدیرعامل سابق آجرلو و از اعضای هیات مدیره شرکت (باشگاه) فرهنگی و ورزشی استقلال از جمله پرویز مظلومی از پیشکسوتان باشگاه به اتهام «حیف و میل بیت المال» بود.

استقلال هم اکنون در رتبه دوم لیگ برتر ایران پس از سپاهان و پیش از پرسپولیس قرار دارد. این تیم سال گذشته با مربیگری فرهاد مجیدی پس از ۹ سال قهرمان باشگاه‌های ایران شد.
+3
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.