آمریکا محموله‌های قاچاق مهمات ایرانی توقیف شده در مسیر یمن را ضبط می‌کند

العربیه: وزارت دادگستری ایالات متحده به دنبال ضبط بیش از یک میلیون گلوله و مهمات جنگی است که نیروی دریایی آمریکا در ماه دسامبر سال گذشته میلادی آن را به هنگام انتقال توسط سپاه پاسداران ایران به شبه‌نظامیان حوثی در یمن، توقیف کرده بود.

به گزارش «رویترز»، جمعه 11 فروردین، مریک گارلند، دادستان کل آمریکا در بیانیه‌ای گفت: «ایالات متحده عملیات بزرگ سپاه پاسداران ایران برای قاچاق سلاح جنگی به دست یک گروه شبه‌نظامی در یمن را مختل کرد.»

وزارت دادگستری اکنون به دنبال ضبط این سلاح‌ها از جمله بیش از یک میلیون گلوله مهمات و هزاران فیوز مجاورتی برای نارنجک‌های راکتی است.

نیروهای دریایی ایالات متحده در اول ماه دسامبر 2022، یک کشتی ماهیگیری که بیش از 50 تن گلوله، فیوز و پیشرانه راکت را در خلیج عمان در امتداد یک مسیر دریایی از ایران به یمن قاچاق می‌کرد، رهگیری کردند.

نیروهای آمریکایی بیش از یک میلیون گلوله مهمات 7.62 میلی‌متری، 25 هزار گلوله مهمات 12.7 میلی‌متری، نزدیک به 7 هزار فیوز مجاورتی برای موشک و بیش از 2 تن پیشران که برای پرتاب نارنجک‌های راکتی استفاده می‌شود، کشف کردند.

وزارت دادگستری ایالات متحده گفت که این اقدام بخشی از تحقیقات گسترده‌تر دولت آمریکا درباره یک شبکه قاچاق تسلیحات ایرانی است که از اقدامات شبه‌نظامیان حوثی در یمن و اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران در سراسر منطقه حمایت می‌کند و حاکی از طرح پیچیده سپاه پاسداران ایران برای ارسال مخفیانه سلاح به گروه‌هایی است که تهدیدی جدی برای امنیت ملی ایالات متحده به شمار می‌روند.
+20
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۳
  Khashayar Azin - تبریز، ایران
  یا ضبط میکنه یا تحرم یا جنگ یا تهدید درست مثل این اخوندا از طرفی ادعای رهبری جهان رو داره ولی اعمالش مثل دزدای سر گردنه است
  1
  6
  شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۵:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  این هم شد حکایت سلاح‌های کشتار جمعی عراق.بگو مهماتهای سفارشی به سپاه تروریستی برای اکرایین. سپاه باید حق حساب بده
  0
  2
  شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.